Jump to content

Furturi de oglinzi


mark_atmail

Recommended Posts

"Poate" stiu de la sutele de clienti care imi intra in atelier pentru antifurturi si sablari oglinzi/ parbrize si geamuri laterale. "poate" stiu ceva cum "poate" stii si tu ceva din piesele pe care le vinzi. "poate".

 

 

crezi ce vrei

eu nu am sute de clienti pe zi deci nu te pot contrazice :twoup:

Link to comment
Share on other sites

"Poate" stiu de la sutele de clienti care imi intra in atelier pentru antifurturi si sablari oglinzi/ parbrize si geamuri laterale. "poate" stiu ceva cum "poate" stii si tu ceva din piesele pe care le vinzi. "poate".

 

 

crezi ce vrei

eu nu am sute de clienti pe zi deci nu te pot contrazice :twoup:

 

Asa sa fie cum zici tu :)

 

 

Am zis la general nu pe zi ( pe zi sunt undeva in jur de 10).

 

 

 

 

 

 

 

pai daca sunt 10/zi pana acum erau mii de cand te ocupi de inscriptionat :)

Edited by claudiuBWR
Link to comment
Share on other sites

pai daca sunt 10/zi pana acum erau mii de cand te ocupi de inscriptionat :twoup:

 

stai linistit tu ca sunt destui cu oglinzi inscriptionate de mine. ( asta e grija ta mai nou? )

 

 

am zis eu ca nu sunt? am facut doar un calcul rapid si imi dadea peste mie

daca ai inteles gresit ...asta e

nu am de ce sa-mi fac griji pentru inscriptionarea de oglinzi :)

Link to comment
Share on other sites

sincer nu cred ca se pot taia cu o foarfeca tabla . E destul de gros materialul . La un patent s-ar putea rupe rama de plastic , asta e , macar incercam sa ne protejam cumva , cele fara nimic sunt o invitatie pt ei .

 

 

Tu nu ai de ce sa iti faci griji ca oglinzile tale nu mai prezinta nici un interes. poate sa aiba cineva ceva personal cu tine sa iti sparga oglinzile dar nu cred ca ai astfel de "prieteni" , nu?

 

 

pai zi-mi tu am ? Ca sa-i disciplinez inainte :twoup:

Link to comment
Share on other sites

sincer nu cred ca se pot taia cu o foarfeca tabla . E destul de gros materialul . La un patent s-ar putea rupe rama de plastic , asta e , macar incercam sa ne protejam cumva , cele fara nimic sunt o invitatie pt ei .

 

 

cu patentul le stramba ; nu e voie sa rupa rama

cu foarfeca ( daca e buna le taie )

eu nu zic ca nu e ok sa incercam sa e protejam; spun doar ca nimic nu le sta in cale ciorditorilor

de altfel fura masini cu tottul nu numai elememnte

Link to comment
Share on other sites

sincer nu cred ca se pot taia cu o foarfeca tabla . E destul de gros materialul . La un patent s-ar putea rupe rama de plastic , asta e , macar incercam sa ne protejam cumva , cele fara nimic sunt o invitatie pt ei .

 

 

Tu nu ai de ce sa iti faci griji ca oglinzile tale nu mai prezinta nici un interes. poate sa aiba cineva ceva personal cu tine sa iti sparga oglinzile dar nu cred ca ai astfel de "prieteni" , nu?

 

 

pai zi-mi tu am ? Ca sa-i disciplinez inainte :)

 

Pai de unde sa stiu eu ce vecini ai tu :) sau daca ai suparat pe cineva in ultima vreme :(

 

 

cat despre indoit cleme sau taiat cu foarfeca eu zic ca Claudiu vrea sa induca putin in eroare situatia. O masina cu oglinzile inscriptionate si sistem antifurt cum are MYX este 99% sigura din punct de vedere al furtului de oglinzi laterale indiferent de ce ar spune Claudiu sau oricine altcineva.

 

 

 

sa stii ca vreau sa-ti fur sunca din fasole :twoup:

am afirmat ceea ce e mai sus din experienta nefericita a unor posesori de bmw si nu numai

daca tu consideri niste cazuri o inducere in eroare ...

 

@MYX sper sa nu ai experiente neplacute si sa ramai fara oglinzi de tot cum au patit altii

Link to comment
Share on other sites

Dar cum am eu mai prezinta interes ?

 

P.S. : Mie mi-ai pus 3 cleme pe fiecare oglinda+inscriptionat.

 

Clar, NU. Au incercat sa mai traga de ele? NU, iti spun eu. O sa uiti sa se mai fura oglinzi :)

 

 

Eu nu am observat nimic suspect, cum sa mai fi incercat ceva. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Cu parere de rau am intrat in clubul celor carora le-au fost furate oglinzile.

Cu toate ca erau rabatate (electric) au reusit sa scoata doar oglinzile si sa dispara...%&($#@$$* nu stiam ca ies atat de usor. Pe urmatoarele promit ca le voi inscriptiona, iar pe plastice voi scrie eu ceva...&*%$#@#

 

Intrebare - dupa ce imi iau dovada si fac constatarea, la ce service ma sfatuiti sa apelez?

 

Si inca ceva...sa le cada mainile idiotilor care au dat comanda si idiotilor care le-au furat!

Eu nu voi apela la 'baieti' ca sa le inlocuiesc. Casco sa traiasca.

 

cat platesti casco?

unde e facut?

multumesc

Link to comment
Share on other sites

Cu parere de rau am intrat in clubul celor carora le-au fost furate oglinzile.

Cu toate ca erau rabatate (electric) au reusit sa scoata doar oglinzile si sa dispara...%&($#@$$* nu stiam ca ies atat de usor. Pe urmatoarele promit ca le voi inscriptiona, iar pe plastice voi scrie eu ceva...&*%$#@#

 

Intrebare - dupa ce imi iau dovada si fac constatarea, la ce service ma sfatuiti sa apelez?

 

Si inca ceva...sa le cada mainile idiotilor care au dat comanda si idiotilor care le-au furat!

Eu nu voi apela la 'baieti' ca sa le inlocuiesc. Casco sa traiasca.

 

cat platesti casco?

unde e facut?

multumesc

 

Acum am CASCO la Omniasig si platesc 816 euro pe an / 204 euro trimestrial cu 100 euro fransiza. Mi s-a parut cea mai ok oferta.

Oricum intre timp mi-au furat o oglinda inscriptionata (am postat undeva ma sus) si mi-am pus si antifurturi. Da un search pe google cu "antifurturi oglinzi"

Bafta

Edited by mark_atmail
Link to comment
Share on other sites

Exista cineva pe aici caruia i s-au furat oglinzile chiar daca a avut antifurt si au fost inscriptionate? Chiar sunt curios!

 

Exista cineva pe aici caruia i s-au furat oglinzile chiar daca a avut antifurt si au fost inscriptionate? Chiar sunt curios!

Link to comment
Share on other sites

Exista cineva pe aici caruia i s-au furat oglinzile chiar daca a avut antifurt si au fost inscriptionate? Chiar sunt curios!

 

Exista cineva pe aici caruia i s-au furat oglinzile chiar daca a avut antifurt si au fost inscriptionate? Chiar sunt curios!

 

Eu nu am avut nici un client sa se planga de asa ceva, sablare fara antifurt, DA. Antifurt fara sablare, DA. dar cu ambele sisteme, NU.

 

cum ar fi sa nu mai furam o vreme? oare or mai fi clienti care plang?

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu de ce dar am impresia ca fenomenul va lua amploare. Inca sunt multe masini care nu au antifurturi la oglinzi. Hotul daca vede ca nu prea mai poate fura de pe BMW-uri se va reorienta la alte marci. Trist :twoup:
Link to comment
Share on other sites

Stiam ca se fura si de pe alte marci dar nu in proportia in care se fura de pe BMW. Nu e zi in care ma aflu in trafic si nu vad 2-3 BMW-uri fara oglinzi. E bine totusi ca vad si din ce in ce mai multe masini cu oglinzi inscriptionate.
Link to comment
Share on other sites

pe mine m'au marcat iar si la seria 1 si la seria 3 noaptea trecuta ... sa dea Dzeu sa moara cu totii ..... si politia mi'a zis ca mi le'am furat singur, caci desigur ca ei fac cercetari ... Edited by oSerX
Link to comment
Share on other sites

acum am vazut ca se plimba sectoristii pe aici prin parcare ... nu le vina sa creada ca mi'au furat la 2 masini oglinzile ... in cazul in care erau parcate masinile una langa alta ... mi se pare penibil, .. cred ca e a 3-a oara anul asta cand imi fura oglinzile, de vreo 2 ori parca capacelele la roti si emblemele ...

 

au facut atatea hartii caci eu nici macar nu cred ca datile trecute mi'au inregistrat sau s'au mai ocupat de plangeri ... mi'au dat o hartie si au dosarul uitat. sau poate au completat ei apoi ... oricum ... e penibil ... va spun sincer imi vine sa ma duc sa'l strang de gat pe ofiterul ala ce misto facea cu colegul lui ... singura compasiune am gasit'o in cel ce a facut pozele si a prelevat amprentele...

Edited by oSerX
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 2 years later...

Am venit si eu de curand in Buc, dupa 2 zile mi-au luat oglinda dreapta, cea de la sofer au spart-o cand incercau sa o scoata, au lasat-o asa macar atat.

Culmea e ca am prietenul meu avea un e90 parcat langa a mea. A lui e intreaga din august de cand a luat-o. Singura explicatie ar fi ca eu am numere de AB.

Oricum salbaticie mare pe aici, sport national furatul de oglinzi....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Am venit si eu de curand in Buc, dupa 2 zile mi-au luat oglinda dreapta, cea de la sofer au spart-o cand incercau sa o scoata, au lasat-o asa macar atat.

Culmea e ca am prietenul meu avea un e90 parcat langa a mea. A lui e intreaga din august de cand a luat-o. Singura explicatie ar fi ca eu am numere de AB.

Oricum salbaticie mare pe aici, sport national furatul de oglinzi....

 

Bine ai venit in Bucuresti Mihai. o sa te obisnuiesti cu furtul de oglinzi si alte chestii de pe masina.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.