Jump to content

macara geam electric.


leoberti

Recommended Posts

VA RETIN ATENTIA CU O PROBLEMA DACA SE POATE.DE LA O VREME LA E46-LE MEU GEAMUL DIN STG NU SE RIDICA NUMAI DACA TIN RIDICAT MAX DE BUTON SI NUMAI ATATA TIMP CIT IL TIN RIDICAT SI NU SE MAI RIDICA DIN CHEIE. PE TESTER ZICE GEAM EL STG FATA DEFECT. CARE AR FI REZOLVAREA.MERCI

Incearca sa nu mai scrii cu majuscule, o sa avem impresia ca tipi la noi....

Link to comment
Share on other sites

pacat ca nu e metalic cursorul ala. am dat cu putina vaselina siliconica pe marginea macaralei si acum merge ca noua. am avut problema la ambele geamuri pe fata. singura gresala pe care am facut-o a fost deconectarea airbagului de la usa. acum imi da eroare, trebuie sa o duc pe un tester sa-mi stearga erorile <_<

VA RETIN ATENTIA CU O PROBLEMA DACA SE POATE.DE LA O VREME LA E46-LE MEU GEAMUL DIN STG NU SE RIDICA NUMAI DACA TIN RIDICAT MAX DE BUTON SI NUMAI ATATA TIMP CIT IL TIN RIDICAT SI NU SE MAI RIDICA DIN CHEIE. PE TESTER ZICE GEAM EL STG FATA DEFECT. CARE AR FI REZOLVAREA.MERCI

 

desfa usa si verifica intai instalatia electrica.

masoara si in buton.

otherwise vezi sa nu ai ceva pe parte mecanica (desi nu cred).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
Salut am si eu aceasi problema cu geamu spate dreapta numai ridica deloc ma gandeam sa cumpar un kit de reparatie am vazut ca sunt multe anunturi oare ajuta la ceva si daca recomandati un service unde sa faca asa ceva in cta sau numarul unui baiat care fate acasa multumesc !
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Salut. Am aceeași problemĂŁ cu geamul din partea dreaptĂŁ fațĂŁ. Pana acum ceva timp mergea mai greu...trosnea cateodatĂŁ, acum nu mai coboarĂŁ :cry: . Cand apas butonul sa-l las jos, coboarĂŁ putin partea din fata, dintre ogliga si se blocheaza, urca din pozitia asta..

Sa fie vorba de acele cleme? sau e cablu rupt?

Cineva din Bucuresti care ma poate ajuta sa-l repar, folosind acele coliere. Va rog din suflet!

Link to comment
Share on other sites

Tuturor celor interesati de macara pt geam fata pt E46 le pot oferi macarale noi, pe producator, la pretul de 149 Ron/buc. Sunt testate si se potrivesc perfect, au mai cumparat si alti membrii ai forumului.

Ce nume are producatorul ? Asiguri si montaj contra cost ?

Link to comment
Share on other sites

Ce nume are producatorul ? Asiguri si montaj contra cost ?

Nu imi amintesc numele producatorului, dar nu cred ca poti avea pretentii la pretul asta. Montajul nu este asigurat, insa contra cost te pot trimite la un service cu care lucrez unde a montat si colegul MMihai. Poti vedea aici cateva poze si informatii. http://www.bmwclub.ro/forums/topic/133356-bmw-320d-e46-nfl/page__st__20

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Eu am reparat-o si chiar la un pret mai mult decat decent!!!!. Este un baiat ffffffff ok in Bucuresti, care face minuni la orice macara stricata indiferent de starea in care se afla macaraua, cu cablu rupt, role sparte cleme ect. Celor interesati le pot lasa nr. lui pe privat sau chiar aici daca nu se considera reclama.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Buna,

 

Am si eu o problema. A sarit un cablu de pe rola unde se prind capetele de cabluri. Faza ca nu pot sa scot rola aia, are o carcasa de plastic prinsa pe una de metal prin 4 nituri. ma gindeam sa dau gauri cu bormasina si apoi sa le prind cu suruburi. Sau este si alta metoda??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.