Jump to content

Blue cat - 135i 2008


suri

Recommended Posts

  • Replies 193
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

whatever... era doar o informare ca am pus banner cu bmw club la mine pe blog si o invitatie pentru cei care mai au bloguri sa faca la fel... ma gandeam ca era o buna metoda de promovare. se pare ca lumea n-a fost de aceeasi parere.

 

that was all!

Link to comment
Share on other sites

dap

 

acum e singura masina fara nici un fir de zapada pe ea...

 

faza tare e ca de ajutat, nu m-a ajutat nimeni sa dau zapada... in schimb... m-a claxonat tot bucurestiul!

Edited by suri
Link to comment
Share on other sites

@raul46: sincera sa fiu... de-abia astept primavara!!!!! azi am stat 3 ore sa deszapezesc masina!!! :)((

 

trebuia sa dai anunt aici. sigur se gasea cineva sa te ajute :)

 

cred ca te stiu din trafic de asta vara. bruneta cumva?

 

 

ei, da... am vrut sa plec cu masina fara sa vad ca era zapada in jurul ei de jumatate de metru... in fata, un vecin, cica facuse poteca si aruncase toata zapada in fata masinilor parcate... iar pe drum trecuse deszapezirea si mai stransese si pe margine un alt troian... n-aveam timp de "licitatii" publice... si in plus sunt genul de persoana care incearca sa se descurce singura!

 

din trafic? probabil. da.

 

am vazut poza de la profil. tu erai :lol:

 

eram cu un prieten si ne-am tinut un pic dupa tine. si incercam eu sa ii explic ca tu ai 2 tevi deci ai minim 125i. a ramas impresionat si de tine si de masina.

 

de aici discutia nu mai continua ca ma acuza lumea ca fac hi5 pe bmwclub :)

 

frumoasa masina, ti se potriveste perfect

Link to comment
Share on other sites

@raul46: sincera sa fiu... de-abia astept primavara!!!!! azi am stat 3 ore sa deszapezesc masina!!! :)((

 

trebuia sa dai anunt aici. sigur se gasea cineva sa te ajute :)

 

cred ca te stiu din trafic de asta vara. bruneta cumva?

 

 

ei, da... am vrut sa plec cu masina fara sa vad ca era zapada in jurul ei de jumatate de metru... in fata, un vecin, cica facuse poteca si aruncase toata zapada in fata masinilor parcate... iar pe drum trecuse deszapezirea si mai stransese si pe margine un alt troian... n-aveam timp de "licitatii" publice... si in plus sunt genul de persoana care incearca sa se descurce singura!

 

din trafic? probabil. da.

 

am vazut poza de la profil. tu erai :lol:

 

eram cu un prieten si ne-am tinut un pic dupa tine. si incercam eu sa ii explic ca tu ai 2 tevi deci ai minim 125i. a ramas impresionat si de tine si de masina.

 

de aici discutia nu mai continua ca ma acuza lumea ca fac hi5 pe bmwclub :)

 

frumoasa masina, ti se potriveste perfect

 

 

si eu ce-am facut? (cand voi v-ati tinut dupa mine...)

Link to comment
Share on other sites

@raul46: sincera sa fiu... de-abia astept primavara!!!!! azi am stat 3 ore sa deszapezesc masina!!! :)((

 

trebuia sa dai anunt aici. sigur se gasea cineva sa te ajute :)

 

cred ca te stiu din trafic de asta vara. bruneta cumva?

 

 

ei, da... am vrut sa plec cu masina fara sa vad ca era zapada in jurul ei de jumatate de metru... in fata, un vecin, cica facuse poteca si aruncase toata zapada in fata masinilor parcate... iar pe drum trecuse deszapezirea si mai stransese si pe margine un alt troian... n-aveam timp de "licitatii" publice... si in plus sunt genul de persoana care incearca sa se descurce singura!

 

din trafic? probabil. da.

 

am vazut poza de la profil. tu erai :lol:

 

eram cu un prieten si ne-am tinut un pic dupa tine. si incercam eu sa ii explic ca tu ai 2 tevi deci ai minim 125i. a ramas impresionat si de tine si de masina.

 

de aici discutia nu mai continua ca ma acuza lumea ca fac hi5 pe bmwclub :D

 

frumoasa masina, ti se potriveste perfect

 

 

si eu ce-am facut? (cand voi v-ati tinut dupa mine...)

 

cam ce pateste orice fata care arata bine prin trafic. dar ai facut pe "interesanta" si te-am lasat in pace :) oricum era zi trafic stress

 

cand nu e loc nu e loc :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

@suri (asta e reminder ca sa nu uiti... numai ca te las pe tine sa spui)

 

deci... ai ceva de impartasit cu forumul ? :)

asta ca tot impartasesti aici tot ce se intampla cu masina bla bla bla

Edited by CuzKo
Link to comment
Share on other sites

@ Czk: auzi, chiar nu mai pot pastra pentru mine nicio senzatie?!? hmmm...

 

da... ar trebui sa impartasesc urmatorul fapt: ca inca ma mai mir ca am scapat cu permisul in buzunar dupa nebunia de azi-noapte... :)

Link to comment
Share on other sites

dap

 

acum e singura masina fara nici un fir de zapada pe ea...

 

faza tare e ca de ajutat, nu m-a ajutat nimeni sa dau zapada... in schimb... m-a claxonat tot bucurestiul!

 

 

deci le ai cu dezapezitu :) ... daca am nevoie vreodata pot sa-ti cer ajutoru ? (gluma)... nu de alta dar cred ca suntem vecini ... si asa e frumos ... ca vecinii sa se ajute intre ei :) ... daca dadeai un apel pe forum sa te ajutam ... saream imediat :D ... acu pe bune ... unde stai ca vreau sa vad si eu micu bolid :lol: , macar in trecere ... imi place mult seria 1 coupe ... mai ales 135-u :))

 

ps : ce nebunie ai facut azi noapte ?

Edited by MateiBarbu
Link to comment
Share on other sites

@ Matei: Claaar. Cu ocazia asta ma scutesti sa mai platesc abonamentul la sala! :) sper doar sa nu mai fie cazul de zapada, sa avem cat mai mult asfalt uscaaaat...

 

stau pe turda, si pe acolo e parcata masina de obicei... asta cand gasesc loc in fata blocului... doar daca ajung devreme acasa!

 

ps. curse pe magheru.

Link to comment
Share on other sites

nu... masina s-a dat singura :) .. aici e vorba de masina.. deci ce victime a facut masina? :lol:

nu conteaza cine conducea ... hai fa o lista si pune in top masina bomba :)

lauda femeie masina ca daca nu o lauzi se supara!

Link to comment
Share on other sites

Povestea ei a inceput prin martie, dupa ce am participat la BMW Next Tour si am avut ocazia sa merg cu 135i, cu 123d si cu alte cateva masini de la alte serii... vroiam atunci sa-mi schimb masina, insa stateam in dubiu intre cele doua... toti prietenii mei m-au sfatuit sa aleg 123-ul pe motiv ca, avand mai putini cai, mai am sanse sa ... traiesc! dupa test-drive, nu mi-a mai trebuit alta masina... si asa, zilele urmatoare am ajuns sa o comand...

 

in prima faza am ales-o visiniul ala pe care il vedem acum pe toate X6-le, mi-a placut culoarea si in plus, o vroiam cu piele in culoare... asta la o prima configurare! la a doua configurare, cand m-am dus sa platesc avansul, i-am schimbat culoarea, pentru ca vazusem prin oras un coupe visiniu, desi nu era 135! asa ca am ales-o albastra, mi s-a parut ceva mai sport, se potriveste cu sigla bmw! :lol:

 

ce stie sa faca?

 

Tip motor - L6

Combustibil - Benzina

Cilindree - 2979 cm³

Cutie viteze Manuala, 6 trepte

Putere maxima 306 CP / 5800 rpm

Viteza maxima 250 km/h

Acceleratie 0-100 km/h 5.3 s

 

Dimensiuni

 

Nr. usi 2

Nr. locuri 4

Lungime 4360 mm

Latime 1748 mm

Inaltime 1423 mm

Greutate 1408 Kg

 

pe langa optiunile standard, am mai adaugat...

 

1. Vopsea metalizata Albastru Lemans

2. Piele Boston Coral Black

3. Directie activa

4. Volan multifunctional

5. Sistem de alarma

6. Pachet oglinzi exterioare

7. Parti exterioare in culoarea caroseriei

8. Pachet M Sport

9. Trapa cu deschidere electrica

10. Carpete podea din velur

11. Oglinda retrovizoare interioara automata anti-orbire

12. Kit pentru fumatori

13. Suport pahare cu capac

14. Scaun reglabil cu memorie pt conducator auto

15. Sac Ski

16. Cotiera fata compartimentata

17. Suport lombar pt scaun conducator si pasager

18. Pachet compartiment de depozitare

19. Scaune incalzite conducator auto si pasager dreapta

20. Sistem spalare faruri

21. PDC fata spate

22. Senzor de ploaie si faruri automate

23. Faruri xenon pt faza scurta si faza lunga

24. Faruri adaptive

25. Aer conditionat automat

26. pilot automat

27. pachet de lumini

28. Sistem de navigatie Professional

29. pregatire pt telefon mobil cu interfata Bluetooth

30.Sistem HIFI Professional 13 difuzoare

31. Suspensie M Sport

32. Jante de aliaj usor M Double spoke 18 '' tip 261 M cu anvelope mixte

33. Ornamente interioare Argintiu Aluminiu Glacier

34. Tetiere pentru scaune spate rabatabile

35. Interfata audio USB

36. Pachet confort combinat cu pachet M Sport

 

ar mai fi de spus ca are fix o saptamana, ca are 1100 de km pana acum si ca abia astept sa iasa din rodaj!! :)

 

si acum niste poze...

 

Conduc zilnic un Seria 7 cu motorizare 3,5i si sunt foarte incantat de performante, banuiesc ca pe noul Seria 1 se simte mai bine..avand in vedere ca si masina e mai usoara! Felicitari pentru masina, e foarte frumoasa, si motorizarea de invidiat! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.