Jump to content

In sfarsit poze si cu masina mea...:-)


L.E.S.

Recommended Posts

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

... da, ar trebui sa scriu si cateva din optionalele de pe ea...

Cei de pe forum care mi-au dat sfaturi in privinta alegerii acestei bijuterii cunosc in mare parte masina...

In primul rand, e un 535d din 2005... nu cred ca trebuie sa spun, pentru ca pasionatii de bmw stiu, este biturbo si are 272 cp... in momentul de fata are 67000 km, 65000 avea in germania...

Dotarile, se vad sau nu se vad in poze... scaune confort incalzite, cu ventilatie, electrice cu functie de memorie, navigatie bussines(ecran mic) oricum nu tin mult la asta, trapa, volan sport cu comenzi, reglabil electric, oglinzi rabatabile electric, senzori de parcare, xenon, senzor de ploaie, pedalierele, manerul franei de mana si prelungirea la bara fata sunt originale Ac Schnitzer, oare trebuie sa precizez si cutia automata :) si clima bizonala cu mai multe functii, tempomat etc. Cam atatea imi vin in minte acum...

 

Va asigur ca o sa am grija de ea... un vis care a devenit realitate :) :)

 

... pana acum, consumul mediu numai pe oras, in aglomeratie mi se situeaza undeva intre 9 - 11,5%... in afara undeva la 7%, tot media... pt. cei interesati.

Link to comment
Share on other sites

Superba masinutza...arata bine de tot cu spoilerul ACS. Er bine daca aveai pe spate de M, ar fi fost si mai agresiva.

S-o alergi sanatos si fara incidente...!

 

PS: Vad ca ai HID pe proiectoare si AIB la ochisori, deja...super marfa ! :)

Edited by tiberiuenache
Link to comment
Share on other sites

... in fine, nu i-am dat atentie la "clima" cand am scris... :) ... puteam sari peste... asa ca sa nu fiu autorul unui nou subiect... ;) . De fapt un subiect mai vechi, dar pe care eu doar acuma l-am vazut...

 

PS... Spunea cineva ca nu mai e mult si noile modele de masini vor fi dotate sau vor avea ca optionale "clima girafica, strutica, hienica si jderica"... :)

 

... oricum, parerea mea este ca subiectul cu clima sa se incheie aici... Masina mea are aer conditionat automat... :)

 

... are 272cp... e modelul din 2005...

... aici e o parte dintr-un articol... "Este interesant de remarcat ca motorul diesel-200 KW (272 CP) 3.0 litri Variable Twin Turbo-Power din 535d- a fost din nou declarat castigator la una din cele opt categorii diferite de motoare, de un juriu international alcatuit din 56 de jurnalisti renumiti in acest domeniu."

:)

Link to comment
Share on other sites

... in fine, nu i-am dat atentie la "clima" cand am scris... ;) ... puteam sari peste... asa ca sa nu fiu autorul unui nou subiect... :) . De fapt un subiect mai vechi, dar pe care eu doar acuma l-am vazut...

 

PS... Spunea cineva ca nu mai e mult si noile modele de masini vor fi dotate sau vor avea ca optionale "clima girafica, strutica, hienica si jderica"... :)

 

... oricum, parerea mea este ca subiectul cu clima sa se incheie aici... Masina mea are aer conditionat automat... :)

 

... are 272cp... e modelul din 2005...

... aici e o parte dintr-un articol... "Este interesant de remarcat ca motorul diesel-200 KW (272 CP) 3.0 litri Variable Twin Turbo-Power din 535d- a fost din nou declarat castigator la una din cele opt categorii diferite de motoare, de un juriu international alcatuit din 56 de jurnalisti renumiti in acest domeniu."

:)

 

Dap...a fost un castigator...si parca nu numai o singura data...! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

... prima revizie facuta de mine... saptamana trecuta, in ungaria la reprezentanta... am schimbat lichidul de frana, ulei, filtre(de polen, de aer, de motorina, de ulei)... a costat undeva in jur de 1500 ron cu tva inclus... e mult dar... cred ca a meritat...

... din octombrie de cand am adus-o am cu ea cam 11000 km, majoritatea pe oras... nu-s multi... ieri mi-am resetat cutia de viteze la un service cu tester bmw, este o diferenta destul de mare... in sensul ca, singura problema pe care o aveam la masina era acel soc de la cutie, acum aproape a disparut, dupa resetare(recomand resetarea cutiei dupa ce va aduceti masina sh)... intr-adevar cutia e autoadaptiva, se adapteaza stilului de condus al soferului(adica ea isi "noteaza" in memorie parametri de schimbare a treptelor), cel care a condus masina mea se pare ca a fost un vitezoman inrait(nu ma mir la unul care isi cumpara un 535d nou)... resetarea cutiei, spunea cel cu testerul se poate face doar cu acest aparat... in fine, in rest sunt super multumit de masina, de performante, de consum etc....

... nu regret nici un moment alegerea facuta...

... deocamdata modificari exterioare nu i-am facut, poate si din cauza "crizei" :) , dar nu prea are ce sa nu-mi placa la ea... motorul e cel mai important deci... singurul lucru pe care totusi cred ca o sa-l fac anul asta sunt ceva folii... inca stau sa ma gandesc...

 

... daca aveti intrebari si va pot ajuta, cu toata placerea... NUMAI BINE... <_<

Edited by L.E.S.
Link to comment
Share on other sites

... eu iti recomand cu toata sinceritatea motorul asta... pur si simplu te indragostesti de el de la prima intalnire :bashwall:

 

... aici e topicul deschis de mine cand am luat-o... http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showtopic=43100

 

... am dat pe ea 24500... nu am platit tva ca am luat-o pe firma... am platit cam 800 inmatriculatul, am prins exact cand a fost taxa mica... dar nu regret nici un moment banii dati pe ea...

 

Ti-o recomand... mai sunt pe forum posesori de 535d si nu cred ca o sa gasesti vreunul nemultumit... <_< (mai mult ca sigur ca de la foarte foarte multumiti in sus :) )

 

paco, in sm sunt cu siguranta peste 25-30 de e60uri, avand in vedere ca e un oras mic, sunt multe, dar suntem 2 cu 535d si unul e de vanzare intr-un parc... dar aproape toate au pachet M, chiar si daca e 520d... asa ca, nici nu mi-a trecut prin gand sa-l schimb... imi place asa ttmult deci...

 

Numai bine...

Link to comment
Share on other sites

sa o stapanesti sanatos si fara probleme.Sunt curios cum ar fi consumul in Bucuresti .Am observat ca la toate se schimba dramatic in "oraselul" nostru <_< a mea alergata mege pe 11.2 -11.4 facut la pompa (fac plinul la200- 300km ,adik la 3max zile) si mers linistit imi consuma 10.2 Edited by paco_wonderboy
Link to comment
Share on other sites

sa o stapanesti sanatos si fara probleme.Sunt curios cum ar fi consumul in Bucuresti .Am observat ca la toate se schimba dramatic in "oraselul" nostru <_< a mea alergata mege pe 11.2 -11.4 facut la pompa (fac plinul la200- 300km ,adik la 3max zile) si mers linistit imi consuma 10.2

 

 

... pai, uite, eu nu am de ce sa te mint, la 11500 km(atata am facut cu el pana acuma, mai mult pe oras) am un consum mediu de bord de 10,1%... depinde de cum il conduci... am avut si 13 mediu pe oras(in iarna), dar si 9,5... in afara cel mai mic consum l-am scos 6,1(pe computerul de bord) :bashwall: ...

... oriucum sa nu uitam, stau intr-un oras de 100000 de locuitori... la un kick-down mai serios trec orasul in cateva minute :unsure: :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Prieteni, sambata imi duc 5erul la "infoliat"... imi pun folii pe geamuri dar nu stiu ce sa fac... sa imi pun si pe fata sau sa nu imi pun? <_< ... Cel care imi pune folia mi-a recomandat sa nu imi pun... nici eu nu sunt adeptul foliei pe fata dar parca alea ce au asa mai deshis pe fata incep sa-mi placa :bashwall: ...

 

 

PS. Nu o sa-mi pun folie negru inchis(vreau ceva autorizat, ceva mai deschis) pt ca vreau sa pastrez si o linie de eleganta subtila :) ...

Link to comment
Share on other sites

Cat % au folile de pe fata ? <_<

 

 

NU AM FOLII PE FATA! :bashwall: ideea e ca geamul nu e chiar complet transparent...iar cu acele folii AT35 llumar de pe spate da senzatia de folii si pe fata... arata foarte interesant :) ... parerea mea...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.