Jump to content

M6 Tension


Jane

Recommended Posts

Logic, tot un S65 ( V10 de 4999 cc), dar cu mai multi muschi: 552 cp, viteza maxima 325 km/h, 0-100 km/h in 4,4 secunde... :)

 

http://www.supercars.net/cars/3199.html

 

Galbenul ala parca nu-si prea are locul, iti vine sa fluieri: TAXIIII!!!!! :) :)

N-ar fi nici o problema... doar ca ar fi o cursa cam scumpa :blink:

post-305-1137500938_thumb.jpg

post-305-1137500951_thumb.jpg

post-305-1137500960_thumb.jpg

post-305-1137500969_thumb.jpg

post-305-1137500979_thumb.jpg

post-305-1137500991_thumb.jpg

post-305-1137501002_thumb.jpg

post-305-1137501011_thumb.jpg

post-305-1137501023_thumb.jpg

post-305-1137501035_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

romulus fi sigur ca stiu sa fac diferenta intre asta si .. www.autothing.com .ma repet dak nu observa nimeni diferente eu nu am ce cauta pe acest site si nu merit statutul de mebru pe acest site

63874[/snapback]

 

Mare e gradina Domnului...

 

Nu ar merita sa-ti raspund, dar totusi cred ca tineretea a facut sa te ia valul... Deci citez din site-ul indicat de tine (atentie mare la bold):

 

BMW to revive high-performance M6

 

Germany's BMW AG, which unveiled its all-new M5 sedan at the Geneva auto show, is already working on a companion model -- a high-performance derivative of the new 6-series coupe that will be called M6.

 

The M6 nameplate, which hasn't been used since the mid-1990s, will return sometime in calendar year 2005. The new car, which will be marketed as a 2006 model, is expected to share the new 5.5-liter V-10 with the M5 sedan.

 

The nearest competitors to the M6 will be the Aston Martin DB9, the Porsche 911 Carrera Turbo and the Mercedes-Benz SL55 AMG.

 

Si ca sa concluzionez. Fotografiile M6 au fost prezentate presei oficial in Martie 2005. Si a inceput sa se vanda in Europa in vara 2005. Americanii l-au putut comanda doar in toamna si au inceput livrarile in iarna 2005.

 

Dar noi suntem in 2006 si modelul e acelasi. M6 MJ 2006 lansat in 2005.

 

E aceeasi bara, e aceeasi masina. Daca continui sa faci afirmatii bazate pe superficialitate, chiar nu iti meriti privilegiul de membru aici. E decizia ta, daca te incurcam, nu te putem retine.

Link to comment
Share on other sites

asa e cum am putut sa fiu atat de tampit sa cred ca bara e alta.si de asemenea cum am putu sa fiu atat de tampit sa observ proiectoarele de ceasa puse acolo unde nu le avea si vechiul m6(atentie comparatia este facuta cu primul model aparut).imi cer scuze sunt un tampit :blink:

63892[/snapback]

 

 

Pentru M6 exista un singur model de bara.Vorbim de modele existente ,nu de poze pe net .Deocamdata diferenta este doar intre M6 si seria 6 "normala".

post-66-1137549390_thumb.jpg

post-66-1137549400_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

asa e cum am putut sa fiu atat de tampit sa cred ca bara e alta.si de asemenea cum am putu sa fiu atat de tampit sa observ proiectoarele de ceasa puse acolo unde nu le avea si vechiul m6(atentie comparatia este facuta cu primul model aparut).imi cer scuze sunt un tampit :blink:

63892[/snapback]

 

Gandeste-te logic

 

Modelul nu este pe piata de nici un an si deja i se face lift???

 

Asa ceva nu face nici un producator auto ,sunt bani aruncati pe fereastra

 

Un face lift apare dupa cativa ani,ca seria respectiva sa ramana in productie pt ca proiectare unei masini noi costa enorm de mult(timp+bani),bani care nu se recupereaza atat de repede pe cat crezi

 

Daca te-ai uita putin in trecut ai vedea ca M nu a facut nici un lift asha de capul lui inaintea modificarii modelului de baza

Link to comment
Share on other sites

asa e cum am putut sa fiu atat de tampit sa cred ca bara e alta.si de asemenea cum am putu sa fiu atat de tampit sa observ proiectoarele de ceasa puse acolo unde nu le avea si vechiul m6(atentie comparatia este facuta cu primul model aparut).imi cer scuze sunt un tampit :)

63892[/snapback]

 

Iti accept scuzele. Tampit nu te-am facut, dar cu siguranta mai ai de invatat multe, dar in special comportament civilizat.

 

M6, ca si M5 de altfel, nu au proiectoare de ceata. Motivul este spatiu pentru racirea franelor si intake de aer.

 

Pozele cu M6-le albastru nu sunt poze BMW oficiale, cel mai probabil sunt adaptari (photoshop pe scurt), facute inainte de lansarea M6, bazate pe seria 6. Facute de ceva revista sau chiar de acel site. Dar citeste textul si lamureste-te. Si apropos, nu tot ce zboara se mananca, ti-am mai atras atentia, aparent nu ai inteles. Pe Internet circula multe lucruri, din care bunul simt si cunostiintele anterioare, filtreaza 90% din ele. Tu nu ai fost la lectia asta, dar probabil ai putini ani si se explica. Toti am fost asa mai mult sau mai putin...

 

Te-am persecutat, fa-ti un forum BMW... :blink:

 

Consider subiectul incheiat. Documenteaza-te foarte bine inainte de a mai deschide discutia pe tema asta.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...
340 nush dak ia dar 330 il ia 100%

100124[/snapback]

atinge 336km/h (si poate si mai mult daca conditiile sunt mai bune) intr-un alt clip cand trece pe langa 2 motoare de 1000cmc :blink: 336km/h aratati pe hud

Oricum e o viteza de top incredibila chiar si pt masini clar cu veleitati supersport (F430, Carrera turbo, GT3 samd...). Cu niste modificari serioase cum ar fi cele de la nowack sunt sigur ca ar atinge cifra magica de 350km/h

Edited by M-technik
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.