Jump to content

M6 G-Power


aXeL

Recommended Posts

Guest poleposition
comparati cu SLR, si apoi uitati-va la comparatia SLR Veyron.. :) 50 km/h.. e diferenta de la cer la pamant, si pe langa asta, de cate ori crezi ca mergi cu M6-le la 370 km/h inainte sa schimbi cutia ?

 

presupun ca vorbesti din experienta proprie "right" ?

 

M6 stock, "de-limitat" - NU TUNAT ! o arde cu vreo 330 KM/H la 507 CP si 4,999 cmc NATURAL ASPIRAT ... ce este asa " de la cer la pamant" ca nu pricep ?

 

SLR are parca vreo 5.500 cmc, 620+ CP, viteza max 334 (asta la 1768 de kile - cat M6-le).... aaaa si parca e TURBO nu ???

 

ce cutie sa schimbi si de ce ? :) ce este atat de spectaculos ? :)

Link to comment
Share on other sites

comparati cu SLR, si apoi uitati-va la comparatia SLR Veyron.. :) 50 km/h.. e diferenta de la cer la pamant, si pe langa asta, de cate ori crezi ca mergi cu M6-le la 370 km/h inainte sa schimbi cutia ?

 

cam de cate ori mergi tu cu bmw -ul tau cu 200 km\h

si apropo stii cat merge SLR cu viteza maxima? cam max 3 min (top gear) stii de ce?! consuma toata benzina din rezervor :)

si nu uita ca pe piata europeana nu mercedes face masini de "serie" sport

si inca ceva: ia delimiteaza tu niste bmw-uri d-alea limitate la 250km\h si o sa vezi ca slr-ul nu e chiar atat de departe.

nu am nimic cu SLR-ul ba imi place mai mult decat multe bmw-uri, dar il consider snobism(parere personala)

veyron intr-adevar merge cu 400 (parca) si cat crezi ca o sa mai fie prima masina de peste 1000cp si 400 km\h , oficiala, ca daca te ducu pe la chinezi sau americani gasesti cate o celica, sau vreun hot rod cu mai mult de atat...

Link to comment
Share on other sites

bravo bai sariti pe mine, raspundeam postului in care se faceau comparatii cu veyronul, o sa spun un lucru, credeti ca de prosti.. au ei declarata la masina o viteza maxima? (nu cea limitata) de exemplu la M5 era (205 mph), limita aceea e impusa de diferitele componente, printre care si cutia de viteze, daca as chipui de exemplu masina mea la 240 cp... si as merge cu viteze peste 250 km/h... mi-ar cadea cutia de viteza de exemplu....

 

gully: dar fa o diferenta intre 1 masina care are 1000 cp si 400 km/h viteza maxima care in general e hot rod, si o masina de serie, care dupa declaratiile producatorilor.. are componente gen motor/cutie.. care nu necesita reparatii capitale dupa fiecare cursa in blana, nu poti compara o masina tunata chinezeasca care tine 4 curse de forja maxima, cu o masina care e facuta cu inteligenta .

 

Am zis de la inceput ca M5 m6 merge lejer 320 km/h... ca sa ma fac mai inteles, degeaba duce motorul 370 km/h daca gumele au indice de viteza 210 km/h.. intelegeti ce vreau sa spun ?

 

Nu vorbesc rau de performantele la M6.. ca sa sari asa pe mine (poleposition), ziceam ca daca intentia celor de la BMW era sa mearga cu 370 km/h... faceau si o varianta biturbo benzina sa mearga cu atata, sa-ti mai dau un exemplu, MB parintilor mei are cutie automata cu 4 viteze aia inseamna 160 km/h.. la 122 cp, daca o duc la 180 cp.. si ii dau forja pe autostrada pe la 180 km/h cat crezi ca ma tine cutia ? sau nu crezi ca si cutia are un rol in viteza maxima ?

Link to comment
Share on other sites

Te-ai gandit ca poate s-a umblat si la cutie ? O casa de tuning care face o masina sa mearga cu 370 km/h crezi ca nu se gandesc la tot ce presupune mersul cu acea viteza ?

 

Tocmai, ca m-am gandit la asa ceva, nu-mi inchipui ca au facut alta cutie de viteza, dar este posibil,mai ales cum au gasit loc sa monteze 2 turbine intr-un compartiment in general plin ochi, dar am atras atentia ca s-a facut comparatia cu 2 masini care au fost facute din pulbere sa mearga cu vitezele respective.

Link to comment
Share on other sites

Bmw m5 sau M6. sunt niste bijuterii si tehnologia este de super clasa. sa ne gandim putin ca au scos atat de mult din niste motoare fara turbo. cati altii au reusit o asemenea perfomanta? si mai mult nu cred ca se poate spune. pe de alta parte oricum cred ca parerile sunt si putin influentate de subiectivism.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Adevarul e ca i-ar fi prins bine o descriere link-ului, respectiv daca il incadrai in tag-uri probabil ar fi fost mai clar ca nu ai raspuns ultimului mesaj ( si bine inteles, nu trebuia sa il copiezi manual in address bar ca sa functioneze ).

 

Uite un exemplu:

 

[url="http://www.g-power.de/391.html?&L=1&tx_ttnews[tt_news]=251&tx_ttnews[backPid]=315&cHash=74913c5fa"]Exemplu[/url]

Link to comment
Share on other sites

ce treaba are cu ce am zis eu?

Are cu topicul, maestre! Se posteaza on-topic , daca nu stiai............

Sa inteleg ca daca am o intrebare legata de modelul asta mai fac un topic separat, nu? :)

 

Stii ca daca ai o caruta de bani nu trebuie sa te comporti si sa vorbesti ca atare.....mai devreme sau mai tarziu roata tot se va intoarce...si sa vezi atunci.

Am observat ca e plin forumul de astfel de manifestari si de opulenta....te doare capul daca vezi ce au scris unii useri sub nick, la locatie sau la semnatura.

Edited by Horus
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.