Jump to content

De vanzare BMW 525i E39


Mentiro

Recommended Posts

  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

am vazut-o si pe autovit. acolo scrie 6500 negociabil. ce sa mai negociezi ca e deja act de caritate, donatie la pretul asta. un asa motor si singura serie 5 cu adevarat frumoasa. cand vad motorul ala super si pretul i-mi vine sa o iau acum. din pacate nu prea am unde sa o tin si din 2001 e cam veche pt mine (plus ca am eu o manie si cu trapa). succes vanzare super masina. sper totusi sa castigi la loto si sa nu o dai e mare pacat. sau sa catig eu la loto (n-am mai jucat de 3 luni) si sa-mi fac un super garaj in care sa bag 10 bmw-uri, 5 porsche , 2 lambo si un ferrari testarosa.

in ce hal a ajuns piata auto. pacat. rar gasesti o benzina mai ales la 5 in Romania. plin de tractoare diesel.

Edited by nightman
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

asta e 520d al meu http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showtopic=61402 si nu se da pt ca cica e motorul slab (163 de CP) si consuma mai putin ca o dacia logan. Luand in calcul ce am zis eu, NU INTELEG DE CE NU SE VINDE A TA CA AICI NU MAI POTI SA ZICI CA UN 525I NU E PERFORMANT (192 CP din fabrica). Ma gandesc ca toti s-ar feri de consum, dar eu nu cred ca poate fi asa mare.

 

Te-as ruga sa imi spui si mie cat consuma 525-ul tau in oras si in afara. As putea sa caut pe net dar vreau sa aflu de la tine.

 

Si pana la urma de ce m-am bagat in seama si am pus si linkul masinii mele: TE-AR INTERESA UN SCHIMB ? Daca te intereseaza spune-mi cat mai vrei diferenta.

Edited by bmwseria520d
Link to comment
Share on other sites

pot sa iti spun eu cat consuma un 525i, ca am si eu unul, desi e e34 e cam acelasi motor. Cam 8.5 9 % afara daca mergi relativ linistit, pana in 130km/h. si 12+ in oras, unde 12+ poate sa fie si 14 si 17 chiar, depinde de oras si de talpa. In germania scot 12-13 in oras aproximativ, in Constanta vara asta cand am venit in tara am scos 17 :)
Link to comment
Share on other sites

pot sa iti spun eu cat consuma un 525i, ca am si eu unul, desi e e34 e cam acelasi motor. Cam 8.5 9 % afara daca mergi relativ linistit, pana in 130km/h. si 12+ in oras, unde 12+ poate sa fie si 14 si 17 chiar, depinde de oras si de talpa. In germania scot 12-13 in oras aproximativ, in Constanta vara asta cand am venit in tara am scos 17 :)

 

 

multumesc pt informatie. parerea mea nu este ca nu consuma atat de mult incat sa te feresti de o asemeana masina. chiar imi doresc un e39 525 benzina. acum astept raspunsul proprietarului.

Link to comment
Share on other sites

asta e 520d al meu http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showtopic=61402 si nu se da pt ca cica e motorul slab (163 de CP) si consuma mai putin ca o dacia logan. Luand in calcul ce am zis eu, NU INTELEG DE CE NU SE VINDE A TA CA AICI NU MAI POTI SA ZICI CA UN 525I NU E PERFORMANT (192 CP din fabrica). Ma gandesc ca toti s-ar feri de consum, dar eu nu cred ca poate fi asa mare.

 

Te-as ruga sa imi spui si mie cat consuma 525-ul tau in oras si in afara. As putea sa caut pe net dar vreau sa aflu de la tine.

 

Si pana la urma de ce m-am bagat in seama si am pus si linkul masinii mele: TE-AR INTERESA UN SCHIMB ? Daca te intereseaza spune-mi cat mai vrei diferenta.

 

 

Salut.

Masina consuma cam 13 la suta in bucuresti daca traficul e mediu spre putin si poate ajunge si la 17-18 daca prind cel mai rau trafic de bucuresti.

In afara consuma in jur de 8 la un mers absolut normal, fara grija de consum. La ultimele 2 drumuri (bucuresti - targoviste si bucuresti - ploiesti si retur) am scos in jur de 7,5. Nu este nimic de speriat in asta.

 

Cat despre schimb, sincer nu ma gandisem la varianta asta insa daca tot ai mentionat as putea spune ca sunt interesat. Imi e foarte greu sa ma despart de masina mea. Am vazut ca esti din rm. valcea, ar trebui sa ne intalnim undeva la mijloc sa vedem masinile, probabil la pitesti, asta in cazul in care nu ai drum prin bucuresti.

Si 2 chestii, xenonul de pe partea dreapta e cumva la sfarsitul vietii? si am observat ca masina are numar de tip vechi, cu steagul romaniei in loc de cel ue, si stiu ca in septembrie 2008 cand zici ca ai luat masina la politie se elibera doar cel cu ue. Exista probleme cu actele sau e ceva de mentionat la capitolul asta?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

 

Mersi pentru oferta dar nu este ceea ce cautam.

 

 

ciudat cum de nu e vanduta masina inca. sunt o gramada de persoane, ca mine, care cauta numai benzinare...

 

Eu nu am dat peste niciuna. Cred ca pe vremurile astea e tocmai invers. Aparent lumea se fereste.

Link to comment
Share on other sites

Salut. Da, anuntul este inca valabil.

 

 

Am un VW Golf III an 1994 negru (iti trimit poze peste 1 saptamana chiar si in cazul in care nu esti interesat).

Motorizare 1.6 benzina, 75 cp, consum 9%-10% oras si 6% afara, 200.000 km reali (carte service reala), adusa in tara in martie 2009. Este impecabila pentru varsta ei. A fost foarte bine intretinuta. Am luat-o datorita crizei economice si este masina perfecta pentru astfel de vremuri.

Ofer aceasta masina plus diferenta (atat cat sa fim amandoi multumiti).

Am avut BMW si nu pot sa uit - nici nu vreau.

In concluzie sunt foarte interesat.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.