Jump to content

E21


Ciumpy

Recommended Posts

cam asta e dupa restaurare

 

in ptimele 3 foto tinichigerie + vopsitorie completa

 

in urmatoarele 3 asa arata dupa vopsitorie

 

I-am pus leduri pe comutator albastre si galbene

 

schimbat injectia mecanica cu una electronica de e30,

restul banalitati cauciucuri, discuri frana, pompa apa, caseta directie, in poza de pe rampa ambreiajul, etc. lucruri care nu se vad, din pacate nu am posibilitatea sa ii fac si ceva la interior momentan

post-2597-1227219143_thumb.jpg

post-2597-1227219157_thumb.jpg

post-2597-1227219170_thumb.jpg

post-2597-1227219221_thumb.jpg

post-2597-1227219238_thumb.jpg

post-2597-1227219253_thumb.jpg

post-2597-1227219286_thumb.jpg

post-2597-1227219296_thumb.jpg

post-2597-1227219323_thumb.jpg

post-2597-1227220353_thumb.jpg

post-2597-1227220366_thumb.jpg

post-2597-1227220378_thumb.jpg

Edited by Ciumpy
Link to comment
Share on other sites

Spoilerele "stock" le mai ai ?

 

nu am avut spoilere stock la ea , decat barele nichelate pe care nu le mai am , am avut o fusta care venea sub bara fata dar inca o am pe masina ea sustine spoilerul fata

 

parerea mea de necunoscator: niste roti mai mari, si o culoare mai stridenta

 

Intradevar alte jante mai mari ar fi ok, dar trebui sa le omologhez la RAR la fel si cu culoarea trebui schimbat talon, e mult de umblat, dar nu imposibil :)

Link to comment
Share on other sites

Sinistru aratĂŁ cu acele bĂŁri din fibrĂŁ.

 

Nu vreau sã te superi Însã o maºinã retro aratã mai bine În starea ei originalã decât modificatã astfel.

 

Uite un exemplu de E21 frumos:

 

http://img227.imageshack.us/img227/6532/10243232316635376432kw8.jpg

Link to comment
Share on other sites

Intr-adevar ! e21 poate fii o masina frumoasa daca insisti. Cea stock din fabrica nu este o reusita... Poate de aceea posesorii de e21 simt aceasta nevoie de a o infrumuseta ! si pana la urma amandoua curentele se potrivesc pe aceasta masinuta. Personal imi place si stilul retro , dar si cel fast&furious . Cu niste jante mai mari desigur !!! ( pe 16 !!!)

Asa ca - spor la treaba !

Link to comment
Share on other sites

Sinistru aratĂŁ cu acele bĂŁri din fibrĂŁ.

 

Nu vreau sã te superi Însã o maºinã retro aratã mai bine În starea ei originalã decât modificatã astfel.

 

Uite un exemplu de E21 frumos:

 

http://img227.imageshack.us/img227/6532/10243232316635376432kw8.jpg

 

Nu ma supar si aveti foarte mare dreptate dar asa mi-a fost la indemana atunci, ar trebui sa o iau de la inceput sa fac ceva.......ca in post-ul de mai sus

Link to comment
Share on other sites

Cred ca ar trebui sa faci urmatoarele ca masina sa poata merge mai departe : 1. Jante mai mari (neaparat !!!!) 2. lasata mai jos pe roti 3. pragurile sa fie la acelasi nivel cu spoilerele ( si mai ales sa nu se mai vada niturile !) . Cam astea retusuri ar fi imperios necesare ca sa arata decent !

Sau ai putea revizui proiectul si sa cauti un kit retro original ( jantele trebuiesc neaparat !!!). Mult succes in continuare !

Link to comment
Share on other sites

Lordule Halo, ce ai postat tu mai sus nu e departe de ce si-a pus omul pe masina....tot o sorcova vopsita este...cel putin ala galben mi se pare penal. Acum clar, depinde si de gust. Ciumpy, cauta un kit de bari de ABS (plastic) , vopseste-le, pune niste jante cu buza (gen BBS-urile de pe alpina) si pune-i niste arcuri 60/40 sau 50/30 ca sa o aduci mai aproape de sol. Nu e o investitie foarte mare, dar daca tot ne ceri parerea, cred ca asta ar fi cel mai indicat. A, si neaparat scoate-i bordura aia de pe portbagaj ca nu ai 600 de cp si nici nu zbori cu ea... :)

 

Uite o recomandare: http://www.geocities.com/e21forever/images/Pictures/21.jpg

Link to comment
Share on other sites

[ce nu intelegi tu mai gavane , e ca pe lumea asta nu toata lumea e ca tine desteapta si frumoasa ! mai sunt si d-astia ca noi urati si prosti care nu avem dreptul sa ne facem masina cum ne vrea maciuca noastra si de cati bani ne arde portofelu`. Eu zic inca o data - imi plac bmw-urile si cu fibra si fara . Ai inteles?! tu ocupa-te de masinile tale ca nu te-a mandatat bmw sa fi critic auto . Poate ar fi cazul sa te mai si gandesti inainte sa emiti axiome d-astea . Sau poate nu realizezi ca pe unii ( recte - eu !) chiar ne doare fix la basca de opiniile "avizatilor" ...de pe acest forum sau altul . Daca nu esti in stare sa zici ceva pozitiv , nu mai zice nimik . Pana la urma e masina lui sau a mea sau a altuia si-o face fiecare cum vrea . Sau poate nu inteleg eu .. o fi situl asta vreo agentie de supervizare auto - daca nu-ti place tie nu trebuie sa am masina aia sau alta?!

In cazul de fata omul a cheltuit niste bani atatia cati a avut ! a restaurat ceva ! decat sa putrezeasca masina eu zic ca mai bine asa .

REPET ! IMI PLACE STILUL DESCRIS IN POZELE RETRO DE MAI SUS ! dar nu ma dezic nici de cele cu fibra . Imi plac si acelea ... Si imi sustin placerea de a vedea BMW - uri pe strada - retro sau fast&furious - fiind posesorul a 7 exemplare ( modele diferite ) .

Toate cele bune si succes in tot ceea ce lucrezi !

Link to comment
Share on other sites

nu am cerut o parere a nimanui pur si simplu asa se numeste topicul "masina mea" si asa v-am prezentat-o ca nu am eu gusturi e vina parintilor :) dar cred ca nu e cazul sa schimbati replici atat de dure vis-a-vis de acest E21 care inca mai functioneaza , kit-ul care e pe ea repet e pt E30 iar spilerul chiar isi face treba dar la viteze mai mari de 90 km/h (pe autostrada sau in afara localitatilor) . Ce sa zic nu arata ca masinile voastre E90 dar eu o pretuiesc exact asa cum e ea acum si o pretuiesc din pricina durabilitatii ei.
Link to comment
Share on other sites

cel mai bun comentariu

nici eu nu inteleg de ce va luati voi de masina lui Ciumpy. Aveti voi (multi dintre noi nu toti) vreun E21 care sa arate macar asa.

FELICITARI omule - nu multi fac asa ceva dintr-o masina de vechimea E21, 85 la suta dintre noi ar fi dus-o la remat.

tine-o tot asa si multi km fara probleme

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.