Jump to content

E21


Ciumpy

Recommended Posts

[ce nu intelegi tu mai gavane , e ca pe lumea asta nu toata lumea e ca tine desteapta si frumoasa ! mai sunt si d-astia ca noi urati si prosti care nu avem dreptul sa ne facem masina cum ne vrea maciuca noastra si de cati bani ne arde portofelu`. Eu zic inca o data - imi plac bmw-urile si cu fibra si fara . Ai inteles?! tu ocupa-te de masinile tale ca nu te-a mandatat bmw sa fi critic auto . Poate ar fi cazul sa te mai si gandesti inainte sa emiti axiome d-astea . Sau poate nu realizezi ca pe unii ( recte - eu !) chiar ne doare fix la basca de opiniile "avizatilor" ...de pe acest forum sau altul . Daca nu esti in stare sa zici ceva pozitiv , nu mai zice nimik . Pana la urma e masina lui sau a mea sau a altuia si-o face fiecare cum vrea . Sau poate nu inteleg eu .. o fi situl asta vreo agentie de supervizare auto - daca nu-ti place tie nu trebuie sa am masina aia sau alta?!

In cazul de fata omul a cheltuit niste bani atatia cati a avut ! a restaurat ceva ! decat sa putrezeasca masina eu zic ca mai bine asa .

REPET ! IMI PLACE STILUL DESCRIS IN POZELE RETRO DE MAI SUS ! dar nu ma dezic nici de cele cu fibra . Imi plac si acelea ... Si imi sustin placerea de a vedea BMW - uri pe strada - retro sau fast&furious - fiind posesorul a 7 exemplare ( modele diferite ) .

Toate cele bune si succes in tot ceea ce lucrezi !

 

Stimate domn,

 

Cred ca si tu si colegii tai de mai sus aveti o problema de intelegere. Eu dorm foarte bine noaptea si nu dau doi bani pe masinile tale sau ale altor pasionati ca tine. In realitate, eu mi-am dat cu parerea, pentru ca este un forum si pentru asta e folosit. Masina lui nu mi-a placut, la fel si celorlalti de pe forum pentru ca a tiganit-o nicidecum pentru ca este un E21. Sunt fan Bmw de mult timp si bag bani in masina de 10-15 ori valoarea unui E21, dar asta nu are nici o relevanta si nici nu ti-am scos ochii cu ea, o fac pentru ca sunt pasionat. Ceea ce a facut acest om masinii de mai sus mi s-a parut oribil, si mi-am exprimat parerea, chiar am dat niste sfaturi la ceea ce putea sa fac la ea.... Tie domnule Haalo nu ti-am adus nici o jignire sau vreo reamarca proasta...deci ai grija cu limbajul ca nu e binevenit pe aici. In rest, faceti ce vreti cu masinile, dar incercati sa le faceti cu gust si nu cu amprenta targului Vitan. Mult succes.

 

nu am cerut o parere a nimanui pur si simplu asa se numeste topicul "masina mea" si asa v-am prezentat-o ca nu am eu gusturi e vina parintilor :) dar cred ca nu e cazul sa schimbati replici atat de dure vis-a-vis de acest E21 care inca mai functioneaza , kit-ul care e pe ea repet e pt E30 iar spilerul chiar isi face treba dar la viteze mai mari de 90 km/h (pe autostrada sau in afara localitatilor) . Ce sa zic nu arata ca masinile voastre E90 dar eu o pretuiesc exact asa cum e ea acum si o pretuiesc din pricina durabilitatii ei.

 

Ai dreptate. Imi cer scuze pentru parerea neavizata si voi spune si eu ca mircea. Superb kit aerodinamic si evacuarea.,,,

Link to comment
Share on other sites

mai gavane sa stii ca ai dreptate ! vezi ca locul lui Pruteanu(Dumnezeu sa-l odihneasca !!) este liber ! vis-a-vis de limbajul sensibil urechiuselor tale !

Miei imi plac BMW-urile pe strada ruland multi km ! deci si al tau imi place si cred ca este cea mai iubita masinuta ! ( a ta desigur!)

Cat despre posesorul acesteui e21 pot zice ca este un adevarat pasionat nu in prisma sumelor de 10-15 ori mai mici investite in masina , cat pentru dragostea ce o poarta unui exemplar batran ! Succes cu el si cati mai multi km !

Link to comment
Share on other sites

Absolut superbe exemplarele retro ! daca ar fii atat de usor de gasit acele kituri si la noi cred ca toti ar face asa ceva . Altfel...ne rezumam la astea ! care arata la fel de bine ! Pana la urma fiecare isi aranjeaza masina asa cum vrea si cum poate ! asta inseamna sa fii proprietar...

 

Maşinile pe care le-ai postat sunt cea mai bună exprimare a kitsch tuning-ului.

 

 

[ce nu intelegi tu mai gavane , e ca pe lumea asta nu toata lumea e ca tine desteapta si frumoasa ! mai sunt si d-astia ca noi urati si prosti care nu avem dreptul sa ne facem masina cum ne vrea maciuca noastra si de cati bani ne arde portofelu`. Eu zic inca o data - imi plac bmw-urile si cu fibra si fara . Ai inteles?! tu ocupa-te de masinile tale ca nu te-a mandatat bmw sa fi critic auto . Poate ar fi cazul sa te mai si gandesti inainte sa emiti axiome d-astea . Sau poate nu realizezi ca pe unii ( recte - eu !) chiar ne doare fix la basca de opiniile "avizatilor" ...de pe acest forum sau altul . Daca nu esti in stare sa zici ceva pozitiv , nu mai zice nimik . Pana la urma e masina lui sau a mea sau a altuia si-o face fiecare cum vrea . Sau poate nu inteleg eu .. o fi situl asta vreo agentie de supervizare auto - daca nu-ti place tie nu trebuie sa am masina aia sau alta?!

In cazul de fata omul a cheltuit niste bani atatia cati a avut ! a restaurat ceva ! decat sa putrezeasca masina eu zic ca mai bine asa .

REPET ! IMI PLACE STILUL DESCRIS IN POZELE RETRO DE MAI SUS ! dar nu ma dezic nici de cele cu fibra . Imi plac si acelea ... Si imi sustin placerea de a vedea BMW - uri pe strada - retro sau fast&furious - fiind posesorul a 7 exemplare ( modele diferite ) .

Toate cele bune si succes in tot ceea ce lucrezi !

 

Atunci când nu te interesează părerea altora şi nici nu o respecţi, nu are rost să-ţi prezinţi maşina/maşinile.

 

Dacă alegi să-ţi prezinţi maşina trebuie să accepţi şi comentariile negative, mai ales că nimeni nu l-a jignit pe iniţiatorul topicului şi nici pe tine.

Aceste topicuri de prezentare nu sunt destinate aplauzelor.

 

nu am cerut o parere a nimanui pur si simplu asa se numeste topicul "masina mea" si asa v-am prezentat-o ca nu am eu gusturi e vina parintilor :) dar cred ca nu e cazul sa schimbati replici atat de dure vis-a-vis de acest E21 care inca mai functioneaza , kit-ul care e pe ea repet e pt E30 iar spilerul chiar isi face treba dar la viteze mai mari de 90 km/h (pe autostrada sau in afara localitatilor) . Ce sa zic nu arata ca masinile voastre E90 dar eu o pretuiesc exact asa cum e ea acum si o pretuiesc din pricina durabilitatii ei.

 

Ce treabă au părinţii cu gusturile tale?

Simţul estetic pentru maşini nu trebuie educat de părinţi.

 

Ămi pare rău să-ţi spun ĂŽnsă acel eleron asemănător unei băncuţe nu influenţează pozitiv aerodinamica maşinii tale.

Foarte sarcastica lumea pe aici , dar asa e la noi la Bucuresti caci intr-un final toti suntem din Bucuresti dar ne cam omoara naveta :) avem doar "cantitate" nu si calitate .

 

Eu aş aprecia mai mult părerile spuse ĂŽn faţă decât laudele adresate din politeţe.

 

Criticile au şi rol pozitiv.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Din pacate nu toata lumea are bani de M,CSL,etc ; toti incercam sale facem mai frumoase(masinile) ,mai interesante ,mai speciale,dar depinde si de buget si de ce nu de gusturi.

Daca ar fi bani fii sigur ca toti ne-am monta piese originale sau de la tuneri consacrati, dar in conditiile date fiecare facem ce putem si cum putem.

Chiar nu cred ca are sens sa faceti misto de masina si ideile omului.

Parerile sunt cred binevenite ,la fel si ideile,dar cam atit.

Link to comment
Share on other sites

Pe net sunt o multime de poze cu masini frumoase... care se pot cita in diverse expuneri de pareri . Ca unele sunt kitsch sau nu tine de pozitia fiecaruia . Pretutindeni in lume e asa ! Personal cred ca in lumea auto sunt suficient de multe curente care sa satisfaca pe fiecare in parte . Ceea ce ma deranjeaza pe mine la unii nu este critica , ci atitudinea absolutista gen "aia e frumoasa si aia nu - ca asa zic eu si eu zic asa pt ca sunt moderator pe forum sau bag banii cu lopata in masina mea ! " Eu unul postez masina pe forum nu ca mi-ar pasa de critica sau de neplacerile unora sau de comentariile acide si nici pt aplauze si laude , ci pt ca stiu ca printre cititori sunt si unii care au aceleasi gusturi ca mine . Iar gusturile nu se discuta ! Si daca postez masina este pt ca sunt deja multumit de cum arata . Daca nu poti zice ceva pozitiv mai bine nu zici nimic !

In ceea ce priveste masinile postate de mine cred in continuare ca sunt frumoase . Si se gasesc nu doar in tara ci si in alte culturi auto , iar asta nu poate decat sa ma bucure ! Diversitatea inseamna progres , altfel am fii toti la fel si am purta acelasi nume .

Link to comment
Share on other sites

Din pacate nu toata lumea are bani de M,CSL,etc ; toti incercam sale facem mai frumoase(masinile) ,mai interesante ,mai speciale,dar depinde si de buget si de ce nu de gusturi.

Daca ar fi bani fii sigur ca toti ne-am monta piese originale sau de la tuneri consacrati, dar in conditiile date fiecare facem ce putem si cum putem.

 

Nu cred cĂŁ a fost o problemĂŁ de bani.

 

DacĂŁ doar vopsea integral maÂşina Âşi monta niÂşte jante retro frumoase, proiectul ar fi fost o reuÂşitĂŁ.

 

Ar fi ieÂşit chiar mai ieftin dacĂŁ nu punea acele bĂŁri din fibrĂŁ.

Link to comment
Share on other sites

Foarte sarcastica lumea pe aici , dar asa e la noi la Bucuresti caci intr-un final toti suntem din Bucuresti dar ne cam omoara naveta :) avem doar "cantitate" nu si calitate .

 

Cu asta sincer nu stiu ce ai vrut sa spui, dar privit un pic din afara ti-ai cam dat cu firma in cap...

Link to comment
Share on other sites

Criticile constructive sunt binevenite, dar unii dintre voi au depasit masura bunului simt.

Omul si-a refacut masina asa cum a stiut mai bine si in masura posibilitatii financiare. Unele alegeri sunt bune si altele poate sunt mai putine bune, dar remarci de genul "nu dau doi bani pe masina ta" numai constructive nu mi se par.

 

Asadar, urmatoarea remarca (de oricare parte ar fi ea) lipsita de bun simt si/sau care nu aduce nimic constructiv atrage concediu de 10 zile.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.