Jump to content

stroboscoape


chalid_84

Recommended Posts

  • Replies 159
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu inteleg acesta discutie!

 

Ce e rau sa iti montezi stroboscoape in faruri? Altii isi pun eleroane de prost gust sau evacuari asemenea .....

 

E cool sa ai stroboscoape, imbunatateste codusul in trafic, oamenii se dau mai usor la o parte!

 

 

Carcotashii sa se abtina!

 

Ce parere de avatar ai...:)

Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg acesta discutie!

 

Ce e rau sa iti montezi stroboscoape in faruri? Altii isi pun eleroane de prost gust sau evacuari asemenea .....

 

E cool sa ai stroboscoape, imbunatateste codusul in trafic, oamenii se dau mai usor la o parte!

 

 

Carcotashii sa se abtina!

 

Nu ĂŽnĂželegi cam multe lucruri..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Sunt smechere rau stroboscoapele in faruri ... sau in proiectoare ..

Mai pune si niste lumini de pozitie din alea ca la Audi ... ca da bine pe masina ...

Si o lampa dedesupt ...

E marfa .. crede-ma :bashwall:

<_< :)

 

ai uitat ledurile de la nr de inmatriculare si cutia de la ou kinder in varf la antena, bineinteles cu un led in ea.

Link to comment
Share on other sites

Sunt smechere rau stroboscoapele in faruri ... sau in proiectoare ..

Mai pune si niste lumini de pozitie din alea ca la Audi ... ca da bine pe masina ...

Si o lampa dedesupt ...

E marfa .. crede-ma :bashwall:

<_< :)

 

ai uitat ledurile de la nr de inmatriculare si cutia de la ou kinder in varf la antena, bineinteles cu un led in ea.

si pe luneta scris cu litere imense "nu ma poti prinde decat la telefon 0744xxxxxx" :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Am si eu o intrebare : cati s-ar da la o parte cand ar observa pe cineva apropiindu-se cu strobo FARA girofar de politie / salvare / pompieri , tinand cont de faptul ca ai o masina de depasit sau ai deja maximul legal pe acea portiune de drum , iar pe prima banda se circula mult mai incet ?

Stiu ca acest forum este BMW , iar asta pt mine inseamna si putere si viteza , dar strobo-urile ( mai ales cele de Vitan ) sincer imi provoaca scarba si in nici un caz nu ma pot convinge ca timpul / scopul acelui bizon din spate este mai deosebit decat al celorlalti care incearca sa se strecoare printre pensionarii indarjiti , purtatorii de palarii la volan si sponsorizatii intravenos sau emo .

Cred totusi ca mai repede convingi pe cineva sa-ti faca loc cu 2-3 flash-uri de la o mica distanta ( daca nu ti-e mila de xenoane ) decat daca te dai jmecher cu alte lumini si sunete care mai repede irita pe ceilalti decat sa-i faca mai intelegatori pt ce ai sub capota si pt banii bagati in bijuteria pe care se presupune ca o conduci . <_<

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
am avut eu lumini de politie puse in gurile de aer de la capota la un e46 si m.am apucat pe autostrada in spania sa le aprind..m.am luat dupa unu de a trecut cu viteza si le.am aprins :) faza naspa e ca a scos si el girofaru...mda naspa treaba si cu politia secreta
Link to comment
Share on other sites

Gasesti strobo ros-albastre cu tot cu sirena de politie si "portavoce" ~200ron daca te chinui gasesti si baston de tras lumea pe dreapta si benzi reflectorizante cu politia :) Internetul asta... :) Edited by duxter
Link to comment
Share on other sites

Depinde de gusturi,eu de exemplu am asa ceva pe masina si nu am avut probleme.

Ideea este ca eu le comercializez ,am vandut sute de bucati si nu mai contact nimeni pentru reclamatie.Diferenta e ca ce vand eu sunt albe si numai atuncea cand sunt aprinse sunt albastre si rosii... :)

post-34494-1269863844_thumb.jpg

post-34494-1269863860_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Am vazut eu ieri un meltean prin Bucuresti cu un E34 de curgeau tableel de pe el dar avea stopuri cu LED-uri si, in premiera pentru mine, semnalizarea cu stroboscop! Ce idiot! Era ziua si mi-a facut ochii stelute. Imi imaginez doar cum este noaptea sa stai in spatele unui astfel de imbecil. Pe astia si pe aia cu "becuri albe tip xenon" care iti rup ochii mai ales noaptea i-as baga la racoare si le-as confisca rabla.
Link to comment
Share on other sites

eu am avut in golf 5...si am avut stroboscoape (rosii si albastre)pe el inclusiv goarna in caz ca vroiam sa atentionez pe cineva din masina ..direct verbal ..."la obiect" ...... la mine se justifica dar la altii mare atentie daca va montati asa ceva pe masina ...e belea cu "baietii cu ochi albastri" ....

 

nu va jucati cu asa ceva ....doar daca e necesar...

referitor la fitze....toata lumea cred ca a avut sau are sau va avea momente cand vrea sa iasa in evidenta pe sosea cu cea mai special fata de ceilalti.... :) din punct de vedere uman e normal, e firea umana sa vrei sa fii mai "ceva k ceilalti" ....dar legea ..nu o permite... asa ca cei care folositi asa ceva...aveti grija sa le folositit undeva unde sa nu fiti .. "pescuiti" ....

mult noroc...

Edited by krysttall
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Esti manelist de vrei sa pui stroboscoape ? :twoup: :) :) , asta cred eu despre alea ..numai manelarii folosesc asa ceva ..

 

 

lasati ma omul sa faca ce vrea cu masina lui..bine zice.ori il ajutati ori mai bine nu va dati cu parerea.fiecare cu gusturile si obsesiile lui

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
salut

dati-mi o parere

am o obsesie cu stroboscoapele

mi-as pune in proiectore :twoup: daca se poate

ce zicetzi -- unde as gasi si cam cat is???

merci mult

 

am un e 46

sal,si eu caut sa-mi pun (flashuri,blitzuri)albe in proector.am inteles ca sunt becuri bh4 speciale pt proector dar nu am gasit dar cica se ard rpd,momentan mi-am comandat dalaea ca la salvare si politie alb albastre cu tot cu proectoare :)

Link to comment
Share on other sites

Sunt smechere rau stroboscoapele in faruri ... sau in proiectoare ..

Mai pune si niste lumini de pozitie din alea ca la Audi ... ca da bine pe masina ...

Si o lampa dedesupt ...

E marfa .. crede-ma :(

:twoup: :)

 

ai uitat ledurile de la nr de inmatriculare si cutia de la ou kinder in varf la antena, bineinteles cu un led in ea.

si pe luneta scris cu litere imense "nu ma poti prinde decat la telefon 0744xxxxxx" :(

Sa lesin de ras nu alta...super tare faza cu "nu ma poti prinde decat la telefon 0744xxxxxx" :) n-o mai auzisem..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.