Jump to content

DIY: Folie pe trimurile interioare.


deathrow

Recommended Posts

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

da e bine sa degresezi inainte... in rest nu am folosit decat spray gri 320.. asta e codul.. eram tentat sa iau un gri 330 dar era ceva mai inchis si nu ar fii iesit chiar asa.. in rest ce sa zic am dat vreo 4 straturi ca sa fie uniform

si mi-am mai comandat o rama cromata care vine jos la schimbator

 

Mai bine mergeti la un vopsitor, vor iesi mult mai bine.

 

http://img370.imageshack.us/img370/5028/74092397bt5.th.jpghttp://img88.imageshack.us/img88/3410/10jv6.th.jpg

 

 

Costa doar 200 Ron.

Maciulia de la schimbator era uzata asa ca am cumparat una noua.

Link to comment
Share on other sites

da e bine sa degresezi inainte... in rest nu am folosit decat spray gri 320.. asta e codul.. eram tentat sa iau un gri 330 dar era ceva mai inchis si nu ar fii iesit chiar asa.. in rest ce sa zic am dat vreo 4 straturi ca sa fie uniform

si mi-am mai comandat o rama cromata care vine jos la schimbator

 

Mai bine mergeti la un vopsitor, vor iesi mult mai bine.

 

http://img370.imageshack.us/img370/5028/74092397bt5.th.jpghttp://img88.imageshack.us/img88/3410/10jv6.th.jpg

 

 

Costa doar 200 Ron.

Maciulia de la schimbator era uzata asa ca am cumparat una noua.

 

offtopic.

vreau si eu indicatoare ca ale tale (partea alba sa depaseasca cilindrul acela negru din mijloc). s-or putea pune pe e46? tu asa le-ai avut din fabrica?

Link to comment
Share on other sites

Am facut ei eu operatiunea asta.Sunt multumit cum au iesit

Inainte

dupa

Sorry,dar la tine mergeau mai bine de culoarea ''carbon'' pt ca ai un interior "beton" (as fi vrut sa-l am si eu!) ,dar vorba aia ,tie sa-ti placa.La fel am facut si eu ,si eu am doar pe negru interiorul.

Link to comment
Share on other sites

Am facut ei eu operatiunea asta.Sunt multumit cum au iesit

Inainte

dupa

Sorry,dar la tine mergeau mai bine de culoarea ''carbon'' pt ca ai un interior "beton" (as fi vrut sa-l am si eu!) ,dar vorba aia ,tie sa-ti placa.La fel am facut si eu ,si eu am doar pe negru interiorul.

Dupa ce ma plictisesc de folia asta, o schimb :blink:

Link to comment
Share on other sites

Am facut ei eu operatiunea asta.Sunt multumit cum au iesit

Inainte

dupa

Sorry,dar la tine mergeau mai bine de culoarea ''carbon'' pt ca ai un interior "beton" (as fi vrut sa-l am si eu!) ,dar vorba aia ,tie sa-ti placa.La fel am facut si eu ,si eu am doar pe negru interiorul.

 

interiorul ala "beton" (care il am si eu de altfel :blink:) este al dracului de greu de intretinut. o picatura de apa (APAAA!) lasa pata pe tapiterie. am incercat de toate.. aspirat , samponat .. iar aspirat ... clatit ..aspirat.... . nu prea ai ce sa-i faci . la cea mai mica ploaie .. cand te dai jos din masina .. ai pete pe scaun.

Link to comment
Share on other sites

offtopic.

vreau si eu indicatoare ca ale tale (partea alba sa depaseasca cilindrul acela negru din mijloc). s-or putea pune pe e46? tu asa le-ai avut din fabrica?

 

La ce indicatoare te referi? :blink:

 

turometru , vitezometru .. benzina ... temp apa. :)

acele indicatoarelor.

uita-te indicatoarele unui e46 normal .. si apoi la ale tale sa vezi diferenta.

Link to comment
Share on other sites

offtopic.

vreau si eu indicatoare ca ale tale (partea alba sa depaseasca cilindrul acela negru din mijloc). s-or putea pune pe e46? tu asa le-ai avut din fabrica?

 

La ce indicatoare te referi? :blink:

 

turometru , vitezometru .. benzina ... temp apa. :)

acele indicatoarelor.

uita-te indicatoarele unui e46 normal .. si apoi la ale tale sa vezi diferenta.

 

leoberti se refera la acele indicatoare care sunt diferite la acel e39(dau senzatia ca sunt mai lungi).

Link to comment
Share on other sites

Te referi la ceasurile de bord :)

 

Eu am pus cercurile cromate, costa 120 Ron.

 

Exista si pentru E46 la acelasi pret.

 

Iti trimit prin pm datele de contact ale celui de la care am cumparat si eu.

 

nu ma refer la inele cromate (mi-am luat si eu din alea cu 80RON :)) ma refer la acele indicatoarelor cele care iti arata ca motorul tau este turat la 3000 RPM ... sau ca mergi cu viteza de 200km/h .. sau cau ai rezervorul gol :), sau ca temp motorului este la 90grade. la tine dau impresia ca sunt mai lungi.

poate ar trebui sa folosesc alt termen cum ar fi "limbile de la un ceas". ma intereseaza limbile de la turometru , vitezometru ... rezervor .. temp apa.

 

:blink:

Link to comment
Share on other sites

Te referi la ceasurile de bord :)

 

Eu am pus cercurile cromate, costa 120 Ron.

 

Exista si pentru E46 la acelasi pret.

 

Iti trimit prin pm datele de contact ale celui de la care am cumparat si eu.

 

nu ma refer la inele cromate (mi-am luat si eu din alea cu 80RON :) ) ma refer la acele indicatoarelor cele care iti arata ca motorul tau este turat la 3000 RPM ... sau ca mergi cu viteza de 200km/h .. sau cau ai rezervorul gol :) , sau ca temp motorului este la 90grade. la tine dau impresia ca sunt mai lungi.

poate ar trebui sa folosesc alt termen cum ar fi "limbile de la un ceas". ma intereseaza limbile de la turometru , vitezometru ... rezervor .. temp apa.

 

:blink:

 

Asa sunt stock la E39, banuiesc ca ai putea sa pui la fel pe E46 insa este un risc prea mare, le-ai putea rupe atunci cand le scoti de pe bordul de E39.

 

Plus ca-ti trebuie un bord de E39 sh :)

Link to comment
Share on other sites

Eu am facut tot asa dar cu foile imitatie carbon. Cam asa au iesit.. Le-am facut prin octombrie sau noiembrie..nu mai stiu exact. Momentan nu am alte poze;

de unde ai luat folia asta?

cum se numeste?

mersi

 

Am luat-o din Satu Mare, dar nu stiu cum se numeste...era o bucata de 1.5x3m cred si mi-a taiat cat mi-a trebuit.

Link to comment
Share on other sites

Eu am facut tot asa dar cu foile imitatie carbon. Cam asa au iesit.. Le-am facut prin octombrie sau noiembrie..nu mai stiu exact. Momentan nu am alte poze;

de unde ai luat folia asta?

cum se numeste?

mersi

E printata folia aia, nu e grozava si in timp se va sterge.........puteti incerca cu altceva......

Link to comment
Share on other sites

Eu am facut tot asa dar cu foile imitatie carbon. Cam asa au iesit.. Le-am facut prin octombrie sau noiembrie..nu mai stiu exact. Momentan nu am alte poze;

de unde ai luat folia asta?

cum se numeste?

mersi

E printata folia aia, nu e grozava si in timp se va sterge.........puteti incerca cu altceva......

 

Eu o am de juma de an si inca nu s-a intamplat nik, oricum nu cred ca cea din interior de pe trim-uri e supusa la acelasi tratament ca si cea de pe o capota.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.