Jump to content

solutie parbriz unsuros


baronu25

Recommended Posts

eu am o solutie de parbriz cu teflon, nu mai stiu cum ii zice..ceva cu un X mare...., nu sta apa pe parbriz iar la ingheturi moderate (-5... -10 grade) stergatorul nu se lipeste de parbriz.... a fost destul de scumpa solutia, in jur de 30-35 de lei 5 litri, dar sincer, daca ploua, la 80 90 la ora, vezi stropii de apa cum urca pe parbriz....
Link to comment
Share on other sites

sincer, daca ploua, la 80 90 la ora, vezi stropii de apa cum urca pe parbriz....

 

Eu, pe autostrada, in Suedia, Germania, Austria etc ... la viteze incepand cu 110-120km/h, pe ploaie, nu am nevoie de stergatoare. Apa urca, asa cum spui tu, pe parbriz. Si asta se intampla si fara sa il sterg cu acel GlassPolish de care scriam mai sus. Acelasi lucru se intampla si in Romania, cu conditia sa nu am pe nimeni in fata. In Ro, tocmai mizeria de pe jos, ridicata de rotile celorlalti participanti, ne da aceste probleme.

Link to comment
Share on other sites

eu il folosesc cu succes.Aquapel este cel mai bun repelant de ploaie in acest moment pe piata,durata lui fiind de aproape 6 luni.Cu cat cresti viteza cu atat folosirea stergatoarelor devine inutila.Il import de peste 1 an si toti clientii mei il lauda.Il recomand.

Se poate comunica un pret pentru acest produs ???

Link to comment
Share on other sites

da cred ca o sa-l sun maine cu toate ca are numar de afara cred ca italia.la 15 euro sunt sigur ca merita!

Am sa-l sun eu maine,si daca este aproape de mine merg sa le si iau.Am sa postez maine sa va spun daca este valabil sau nu.

 

cumpara-mi si mie unul te rog daca ajungi si ne intalnim dupa!

Link to comment
Share on other sites

facem un group buy?

e chiar asa de greu de inteles ca aquapel e cel mai bun de pe piata si il si gasiti la o zi distanta??????? Aplicarea iti ia doar 15 minute iar rezultatele sunt pentru 6 luni garantat la prima aplicatie, in jur de 8 luni la a doua si peste un an la a treia

.

 

stai ca nu vedeam padurea de copaci!

scuze

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...c=49713&hl=

Link to comment
Share on other sites

Tonul vocii aluia care vorbeste in clip nu-mi inspira incredere :)

am eu pe parbriz si face minuni cu adevarat.e atat de bun ca m-am apucat sa-l import.

Salut

tu vinzi acest aquapel?

daca da imi trebe si mie

Moise Marcel

calea floresti 58 b bl 6 ap 33

cluj napoca

0744700885

merci

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
cumparat aquapel. aplicat pe parbriz si geamurile laterale fata. multumit de rezultat. sper sa tina vreo 5-6 luni.

 

au trecut mai multe luni! a tinut sau nu ? ca abia am schimbat parbrizul.

mi-am pus si eu heliomat ca sa fiu in tendinte si maine cred ca ii dau si eu cu solutia aia.

nu au pus original ci splintex (cica e tot aia).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
cumparat aquapel. aplicat pe parbriz si geamurile laterale fata. multumit de rezultat. sper sa tina vreo 5-6 luni.

 

au trecut mai multe luni! a tinut sau nu ? ca abia am schimbat parbrizul.

mi-am pus si eu heliomat ca sa fiu in tendinte si maine cred ca ii dau si eu cu solutia aia.

nu au pus original ci splintex (cica e tot aia).

 

da a tinut cca 6 luni

merita

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.