Jump to content

Recommended Posts

nu stiu ce are, dar nu mai trage ca inainte. testerul a zis ceva de bujii, e posibil sa fie atata lucru? daca sta oprita 5-10 minute, pleaca OK, dar dupa 5 minute de mers, iar pierde din putere. si consumul de benzina a sarit un pic, sau mi se pare mie :blink:

67056[/snapback]

 

Ce ti-a zis tipul de la Zarnesti?Ai fost acolo?

 

Da jos bujiile si verifica-le.Vezi si tu cum sunt,uzate,negre,bune....

Cand te mai duci pe la prietenii tai :) de la service curata injectoarele.

Link to comment
Share on other sites

Ce ti-a zis tipul de la Zarnesti?Ai fost acolo?

 

Da jos bujiile si verifica-le.Vezi si tu cum sunt,uzate,negre,bune....

Cand te mai duci pe la prietenii tai :)  de la service curata injectoarele.

67071[/snapback]

 

prietenii mei nu curata injectoare :blink: doar le schimba :) e mai avantajos. crezi ca ar putea fi de la injectoare? bujiile o sa le schimb in 2-3 zile oricum.

Link to comment
Share on other sites

prietenii mei nu curata injectoare :blink: doar le schimba :) e mai avantajos. crezi ca ar putea fi de la injectoare? bujiile o sa le schimb in 2-3 zile oricum.

67098[/snapback]

 

 

Este foarte posibil sa fie de la injectoare.Spune-le ,prietenilor :) sa ti le curete mai intai.

Daca schimbi bujiile sa le pui pe cele cu 4 electrozi,High Power se numesc.

Si filtrul de benzina, bineanteles :)

Link to comment
Share on other sites

Este foarte posibil sa fie de la injectoare.Spune-le ,prietenilor  :)  sa ti le curete mai intai.

Daca schimbi bujiile sa le pui pe cele cu 4 electrozi,High Power se numesc.

Si filtrul de benzina, bineanteles :)

67163[/snapback]

 

am intrebat odata demult, ca fapt divers si au zis ca ei nu curata injectoare :blink:

Link to comment
Share on other sites

Crezi ca pot sa cumpar un set de NGK din comert? Ca sa nu mai arunc 100 de euro pe alea originale?

67323[/snapback]

 

 

Nu stiu ce sa zic.Sa nu fie contrafacute.Am vazut unele facute prin Brazilia.Vezi si tu sa fie facute in Japonia.

Daca nu ,poti sa iti iei cele cu 2 electrozi,originale,tot NGK.Sunt foarte bune si alea.

Link to comment
Share on other sites

nu-ti lua din comert.

mi-am luat eu NGK la 600.000 si a doua zi mi-a explodat una din ele. :blink:

Pana la urma am dat 100 de euroi :)

67327[/snapback]

 

shit... eram la un pas sa fac greseala asta...:) deci exista ngk false? habar nu aveam... so gasisem la 500 000 bucata... deci trebuie sa vad ce scrie pe ele la tara de fabricatie...:)

Link to comment
Share on other sites

deci trebuie sa vad ce scrie pe ele la tara de fabricatie...:)

67331[/snapback]

 

 

Nu stiu daca este relevant.Cred ca pot scrie ce vor pe ele :blink:

 

Pana la urma ,merita cele originale,zic eu.Cele cu 4 electrozi au durata de viata aprox 100.000km.In America de Nord aceleasi bujii ,sunt recomandate 160.000km.

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu daca este relevant.Cred ca pot scrie ce vor pe ele :blink:

 

Pana la urma ,merita cele originale,zic eu.Cele cu 4 electrozi au durata de viata aprox 100.000km.In America de Nord aceleasi bujii ,sunt recomandate 160.000km.

67333[/snapback]

 

o sa cumpar originale, numai sa aiba din alea cu 4 electrozi, sau sa nu fie 200 de euro alea :)

Link to comment
Share on other sites

N-am facut nimic :blink: M-am trezit pe la 10 astazi... si cica incep munca pe la 8.30-9.00, nu stiu cum de nu ma dau afara astea :) Mai incerc si maine o tura... Ma gandeam si eu la ceva, merita sa iau si filtrul de benzina original? Sau merge si unul din comert? S-a intamplat cuiva sa-i explodeze filtrul de benzina din comert? Sau sa se infunde a 2-a zi? :)
Link to comment
Share on other sites

Ma gandeam si eu la ceva, merita sa iau si filtrul de benzina original? Sau merge si unul din comert? S-a intamplat cuiva sa-i explodeze filtrul de benzina din comert? Sau sa se infunde a 2-a zi? :blink:

67564[/snapback]

 

Hai mah nici chiar asa... sa explodeze poate daca ii atasezi o capsa cu praf de pusca, iar de infundat, poate daca bagi si vreo 2 kile de nisip la urmatorul plin. Eu nu mi-as face griji in privinta filtrului...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.