Jump to content

cutie de viteza automata


Recommended Posts

am si eu un BMW 525tds an 1996 cu cutie automata, la inceput a aparut in bord in loc de semnul de la pozitia in care se alla viteza un fel de cerculet sub forma de soare si in acel moment se accelera in gol fara a mai trage, dupa careva dupa ce aceasta problema sa repatat, nu mai functioneaza decat pana in treapta a 3-a, dupa care sare afara si ramane intr-o pozirie neutra, adica nu mai schimba celelalte viteze, a 4-a, respectiv a 5-a Ce poate sa fie si care ar fi remediul daca ma poate ajuta careva.
Link to comment
Share on other sites

am si eu un BMW 525tds an 1996 cu cutie automata, la inceput a aparut in bord in loc de semnul de la pozitia in care se alla viteza un fel de cerculet sub forma de soare si in acel moment se accelera in gol fara a mai trage, dupa careva dupa ce aceasta problema sa repatat, nu mai functioneaza decat pana in treapta a 3-a, dupa care sare afara si ramane intr-o pozirie neutra, adica nu mai schimba celelalte viteze, a 4-a, respectiv a 5-a Ce poate sa fie si care ar fi remediul daca ma poate ajuta careva.

 

Ăn mod normal merge bine sau schimbĂŁ cu Âşocuri?

ĂĂži patineazĂŁ ĂŽnainte sĂŁ intre ĂŽn modul de avarie?

Link to comment
Share on other sites

daca o pun pe D adica DRIVE merge pana la viteza a 3 si cand sa treaca in a 4 a ramane scoasa din viteza ...adica se accelereaza in gol. Trebuie sa ma opresc in loc, sa o pun in P si sa o trec dinou in viteza cel mai bine in treapta 3 pt ca imi schimba 1 2 3 si se opreste acolo ....asta insemnand ca pot continua drumul in viteza a treaia. In mod normal schimba cu socuri pana ajunge la viteza a 4, unde ramane scoasa din viteza
Link to comment
Share on other sites

eu sunt dina arad ..aici nu prea se stiu baietii la cutii automate, unul a facut o prognoza la 1200 euro pt reparatie ..in conformitate cu preturile este mult sau ....exagerat?

Stiu eu un tip din Timisoara care e maestru in cutii automate. Daca vrei suna-ma pe 0744780702 si iti dau numarul lui de telefon si te intelegi cu el.

Garantez ca ti-o repara 100 la 100

Link to comment
Share on other sites

eu sunt dina arad ..aici nu prea se stiu baietii la cutii automate, unul a facut o prognoza la 1200 euro pt reparatie ..in conformitate cu preturile este mult sau ....exagerat?

 

Depinde de ce este stricat ĂŽn cutie.

 

Este destul de mult 1200 € dacĂŁ nu foloseÂşte decât kit-ul de reparaĂžie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.