Jump to content

Recensamant Seria 3


cipus

Ce masina ai ?  

545 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Salut la toti, si eu sunt posesorul(fericit) al unui E36, 1992, 200.000km, 316i.

L-am luat acum vreo 5 luni si in afara de becul de la abs ce-mi sta aprins merge ca si un vis. O intrebare pt cei care cunosc ceva mai bine bmw-urile:

"in conditii de mers normal de pe la cati km incepe motorul sa aibe probleme?"

dupa cum vedeti am ceva kilometraj la bord.

84686[/snapback]

din '92 cred ca ai vro 400.000 daca eu din 2002 am 139000

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 156
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

eu din 91 am pana in 250.000

nu compara o masina adusa recent cu una care a stat foarte mult in tara

84722[/snapback]

si asta-i drept dar totusi am si un espero din '97 cu 350.000 la bord facuti numai in romania. de asta mi se pare putin 400.000....parerea mea....

Link to comment
Share on other sites

sunt 200.000 masina a fost adusa din germania pe undeva prin 1995. avea 70.000 de km. pana la 195.000 de km a condus-o tatal meu dupa care am cumparat-o de la el, iar el si-a luat un E46 cu facelift din 2003.

va pun si o poza cu e36-ul. unii circula mai mult altii mai putin, la pretul benzinei de azi....

post-1618-1147108166_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

am 3 saptamani de cand am procurat "the bad toy" si sunt f multumit de ea. Am totusi un disconfort si anume amortizoarele sport + jante de 17. Simt absolut orice denivelare, oricat de mica, iar in Iasi sunt din belsug. Nush cum sa procedez, sa schimb ori amortizoarele ori jantele, sau amandoua ? In rest am crapat putin o aripioara de la spoilerul M intr-o bordura de 10 cm si cam atat.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Salut. Eu am un e46 din 2001. Am luat-o in martie la 97.000 km, acum are aproape 100.000. Urmeaza sa ii fac schimburile de consumabile in 100-200 de km...adik saptamana care vine. Cel mai mult am atins 200 km/h..dar pe bord imi scrie ceva cum ca ar fi limitata la 190. Si mai am si un fier in podea sub acceleratie care nu ma lasa sa o apas pana la fund :blink: In rest sunt multumit de ea si pana acum... no problemo :)
Link to comment
Share on other sites

salutare! e 46 din decembrie 2002 , adus in tara anul trecut din germania de mine cind avea 174.000...acum are 180.000..sint multumit in general de ea dar cred ca trebuie schimbat debitmetrul ca nu ma satisface demarajul ei...e un 318 diesel
Link to comment
Share on other sites

Din decembrie am si eu E46-le meu 316i si sunt ultra multumit si eu de el.Intra-devar il manui cu grija si respect schimburile de consumabile la timp. Daca nu m-ar mai lovi cate o usa prin parcare de la cate un orb poate ar fi perfecta....sper sa aveti si voi satisfactii la fel. :blink:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
dap am si eu un E46 318i an 2000....merge super masina..trebuie sa recunosc ca sunt incantat de ea cu exceptia unei singure chestii care ma deranjeaza si nu am avut timp sa vad ce e. Imi trepideaza putin motorul adica mie nu prea mi se pare ca merge prea rotund. In rest masina are 102000 km reali, adusa din germ de o ruda de a mea..merge super...ieftin de intretinut in comparatie cu alte marci...in pofida a ceea ce spun altii.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.