Jump to content

Fumati in masina?


Rhaziel

Recommended Posts

  • Replies 164
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

E cea mai mare placere la un drum lung tigara. ....

 

 

... adevarat, doar ca la altul in masina :) prefer sa opresc la benzinarii mai ciugulesc cate-o cafea , in masina scrumierele erau neatinse si prefer fara gauri in scaune ( pielea nu o pot masca cu o husa de logan) si tapiteria plafonului sa ramana impecabila. Asta a fost singura masina care a scapat de afumare si chiar se simte diferenta , uneori mai uit ca am tigara in bot si intru in masina dar in secunda urmatoare am aruncat'o pe geam/usa.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
eu fumez oriunde, in special acasa la mine si in masina mea, doar de asta am masina personala sa fac ce am chef cu ea, altfel mergeam cu trenul si cu taxiul. cat despre inconveniente ca mirosul nu sunt de acord, eu imi ingrijesc masina mai bine decat toti cunoscutii nefumatori care se minuneaza cat de mult o intretin, la multi din ei dai de mirosuri mult mai oribile decat la mine. am mers cu un prieten odata care mi-a tinut o morala cum ca nu ma lasa sa fumez ca ii imput masina dar lui ii mirosea gura de iti intorcea stomacul pe dos. eu in general merg singur si inainte sa ajung la destinatie aerisesc bine masina si eventual daca persista mirosul de tigare o curat integral cand am timp(cam la o sapt). cand am pasageri ma uit inainte atent la ei sa vad daca sunt transpirati sau au ceva pe picioare, daca nu imi place ce vad nu ii las sa se urce
Link to comment
Share on other sites

am fost fumator de 2-3 pachete pe zi si am fumat in masina cat timp am avut dacia.

de 5 ani de cand sunt posesor de bmw nu am mai fumat in masina nici eu si nici altcineva.

de 2 ani m-am lasat de fumat si cand intru in ceva masina in care se fumeaza........http://www.bmwclub.ro/forums/style_images/1/folder_post_icons/icon8.gif

 

mai stiu cel putin 3 posesori de bmw fumatori dar care nu fumeaza in masina.

Link to comment
Share on other sites

am fost fumator de 2-3 pachete pe zi si am fumat in masina cat timp am avut dacia.

de 5 ani de cand sunt posesor de bmw nu am mai fumat in masina nici eu si nici altcineva.

de 2 ani m-am lasat de fumat si cand intru in ceva masina in care se fumeaza........http://www.bmwclub.ro/forums/style_images/1/folder_post_icons/icon8.gif

 

mai stiu cel putin 3 posesori de bmw fumatori dar care nu fumeaza in masina.

 

Adevarat si aici . Cunosc si eu oameni cu BMW-uri care nu fumeaza la volan . Asta e dupa mintea fiecaruia.

 

Spre exemplu mi se pare absurd sa te opresti de 2-3 ori la un drum de 100km sa fumezi o tigara !

Link to comment
Share on other sites

Adevarat si aici . Cunosc si eu oameni cu BMW-uri care nu fumeaza la volan . Asta e dupa mintea fiecaruia.

 

Spre exemplu mi se pare absurd sa te opresti de 2-3 ori la un drum de 100km sa fumezi o tigara !

 

 

nu te contrazic deloc, ii naspa sa opresti pt o tigara la 100 de km dar dupa 200 te opresti la un suc, o cafea sau poate esti deja la destinatie.

asta daca nu iesi din tara si o tii tot pe autostrada

Link to comment
Share on other sites

Eu fumam in fosta masina (E36), dar trebuia tot timpul sa curat geamurile pe interior, plus miros aiurea in masina cu tot cu deodorante, plus o situatie cand am scapat tigara din mana, si nu am stiut cum sa opresc mai repede sa o sting (a cazut undeva langa pedale).Asa ca m-am ambitionat ca in masina actuala (E46) sa nu mai fumez chiar de cand am luat-o din Germania.Am prins la intoarcere un dop de circulatie in Budapesta, dar am reusit sa nu fumez nici atunci 2 ore.Asta ma determina si sa fumez mai putin, pentru ca la un drum de baia mare - cluj (150km) fumam inainte 4-5 tigari, iar acum opresc pe drum la un OMW , fumez o tigara si am plecat mai departe ... si chiar nu depind niciodata de alea 10 minute pe care le pierd stand pe loc <_<
Link to comment
Share on other sites

cand mai faci drumuri de baia mare - cluj si te opresti la jumatea drumului la o tigara sa dai de stire si poate stam si la o cafea (eu sunt din zalau).

mi-ar faca placere sa cunosc cat mai multe persoane de pe forum, in special care sunt din zona

 

OK <_<

Valabil si pentru tine daca vii spre Baia Mare :)

Link to comment
Share on other sites

Nu fumez, si nici nu las pe nimeni sa fumeze la mine in masina.

Cum puteti frate sa fumati si nu folositi scrumiera.

Am un fost coleg de munca, care fuma si tot asa, nu folosea scrumiera. Dupa cateva zile, era pe partea soferului, in exterior, scrumu de 2 degete. Imi era si scarba sa ating masina, ca sa nu mai spun de scrum pe bord, si pe usa soferului.

Este atat de dezgustator mirosul de fum incat nici cu odorizante nu il acoperi.

Masina care o am acum a fost a unui fumator, si abea am reusit sa scot mirosul de tigara.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.