Jump to content

Hai s-o luam de la zero.


Guest thesorcerer

Recommended Posts

  • Replies 228
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Raspundeai in alt topic intitulat "Daca ar fi sa va schimbati masina ce ati alege ?", ca e39 530d ar fi alegerea ta. Daca tu iti schimbi opinia asta dupa ce ai mers putin cu un pejo 206 atunci da-mi voie sa-ti spun ca esti foarte superficial si o sa fi singurul care are de pierdut.

A trecut ceva timp de atunci. Daca mi-as lua alta masina, tot seria 3 va fi, si tot benzinarie. Dintre dieseluri, m-a impresionat un 525d, e39, resoftat, dus pana pe la 200 cai (sau cel putin asa zicea proprietarul).

Link to comment
Share on other sites

Fratilor topicul era deschis de unul descult care vrea BMW , dar in schimb el munceste de 2 ani ca sa stranga bani(10.000 euro) pt masina , clar nu va putea sa il intretina corespunzator , va fi alt jaf in haine frumoase.

 

Nu am vazut pe nimeni sa ii spuna in fata ca el isi ia masina pt alti(sa fie bine vazut , de catre cine ?) , se da mare fan BMW(ca a avut un ursulet din "87 bla bla) dar nu stie ce vrea 320i , 320d sau sa fie M , da sa nici nu consume prea mult , din punctul meu de vedere nu este decat un tip fara o chiftea in stomac , parvenitul tipic , care indiferent de situatia lui materiala vrea un BMW si nu il intereseaza daca o sa poata sa il intretina sau nu.

 

Sa il vad ce va face cand ii va cadea caseta de directie sau orice alta piesa scumpa , o sa planga pe forum si o sa caute la dezmembrari , pai deaia iti iei BMW sa pui piese SH pe el.

BMW-ul este o marca putin exclusivista nu si-o permite oricine(asta e valabil in vest , ca la noi......) , tocmai din cauza pretului de achizitie(ma refer la masini 0km) si al intretineri mai scumpe fata de celelalte marci de masini.

Cunosc destui genul initiatorului topicului , care se dau cu X5 , 3-ar da troncane mai rau ca o dacie din '80.

 

Diesel-ul este bun pt feeling-ul care il ofera la demaraj(pe termen scurt) si pentru ca il poti alerga oricat vrei in oras ca tot putin va consuma.

Benzina este buna pt sunetul motorului si senzatiile pe care le ofera la 6000 rpm , dar sa nu il intrebi de consum.

 

Nu dati cu pietre mi-am expus si eu opinia(stiu ca am jignit dar nu m-am putut abtine).

 

La Multi Ani!

Un An Nou Fericit tuturor.

Edited by maxirazvan
Link to comment
Share on other sites

Poate chiar e pasionat omul de o asemenea masina, poate a fost visul lui :)

Nu toti isi cumpara masina doar ca sa fie vazuti bine.

Nu la toti le convine un consum de 15-20%, pe cand de la o motorizare mai mica ar putea scoate 10%, iar singura diferenta ar fi caii in plus.

Nu toti au nevoie de putere foarte mare.

Si nu are nimeni dreptul sa judece pe cineva care vrea o masina care sa consume putin ca fiind "tip fara o chiftea in stomac , parvenitul tipic", sau ca "el munceste de 2 ani ca sa stranga bani(10.000 euro) pt masina". Unii si-au luat masini de 4000-5000 euro, pentru ca atat ar putea intretine, asta nu inseamna ca sunt muritori de foame, si baga benzina in loc sa manance, sau sa-si cumpere haine.

 

A-ti spune opinia nu inseamna sa jignesti pe cineva, mai ales pe un forum. Personal consider nesimtire totala a face pe cineva "tip fara o chiftea in stomac".

Link to comment
Share on other sites

Iar daca a reusit sa stranga 10.000 in 2 ani, adica 5000 pe an, avand in vedere si cheltuielile de trai etc, eu zic ca nu-i tocmai un "descult", un "fomist" etc

+1.

Ar insemna aproxomativ 450-500 euro pe luna pusi deoparte pentru masina. Asta daca i-ar fi strans in 2 ani. Dar initiatorul topicului nu a zis asa ceva.

Link to comment
Share on other sites

Deci cei cu masini sub 10.000 de euro ar trebui sa se simta "desculti" si "muritori de foame".

Perfect de acord cu dydysoft, i-ar trebui blocat contul, nu ar trebui permisa o asemenea nesimtire.

Link to comment
Share on other sites

Deci cei cu masini sub 10.000 de euro ar trebui sa se simta "desculti" si "muritori de foame".

 

cei cu masini de 10.000 de euro trebuie sa se simta asa

cei cu masini sub 10.000 pentru respectivul coleg de forum, nici macar nu exista, pentru ca au murit deja de foame... :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Stiu ca e urat ce am zis si IMI CER SCUZE PUBLIC , dar am citit cam tot topicul mai putin benzina VS diesel , si cand am vazut ca spune ca e fan BMW dar nu stie ce sa aleaga am luat foc.

 

Eu consider ca daca esti fan al unei marci sti si ce masina(motorizare , caroserie etc) iti doresti , ca asa poti lua orice fel de BMW(3-ar , 5-ar , 7-ar) ca esti fan BMW , nu?

 

Stati linistiti ca si eu am masini sub 10.000 euro acum(noi au depasit pragul asta) , deci intru in aceasi categorie descrisa de mine , nu mie rusine sa imi vad lungul nasului sau sa zic ca imi pare rau ori scuze.

Edited by maxirazvan
Link to comment
Share on other sites

Deci cei cu masini sub 10.000 de euro ar trebui sa se simta "desculti" si "muritori de foame".

 

cei cu masini de 10.000 de euro trebuie sa se simta asa

cei cu masini sub 10.000 pentru respectivul coleg de forum, nici macar nu exista, pentru ca au murit deja de foame... :) :) :)

 

LOL, am mancat prea bine sarbatorile astea, nu simt ca as muri de foame nici daca nu as manca nimic 2-3 zile :) .

Taranie curata. Unde sunt adminii?

Link to comment
Share on other sites

ca sa sti ce masina iti doresti, trebuie sa iti treaca prin mana acele masini, ceea ce nu toti au posibilitatea sa o faca

tu ai jignit, prin acel post, pe toti posesorii de masini sub 10.000 euro.

in locul tau, mi-ar fi rusine sa mai postez pe acest forum

pacat ca mai exista oameni ca tine....

Link to comment
Share on other sites

Stiu ca e urat ce am zis si imi cer scuze public , dar am citit cam tot topicul mai putin benzina VS diesel , si cand am vazut ca spune ca e fan BMW dar nu stie ce sa aleaga am luat foc.

 

Eu consider ca daca esti fan al unei marci sti si ce masina(motorizare , caroserie etc) iti doresti , ca asa poti lua orice fel de BMW(3-ar , 5-ar , 7-ar) ca esti fan BMW , nu?

Eu am 316i, m-a ajuns 4500 euro total. Inseamna ca si eu sunt muritor de foame, nu?

Incearca o bere rece, daca ai luat foc prea tare.

Nu cred ca o sa-ti accepte scuzele multa lume.

Ai dat dovada de nesimtire fata de o persoana care nu a facut nimic gresit, decat sa ceara pareri.

Link to comment
Share on other sites

Eu consider ca daca esti fan al unei marci sti si ce masina(motorizare , caroserie etc) iti doresti , ca asa poti lua orice fel de BMW(3-ar , 5-ar , 7-ar) ca esti fan BMW , nu?

NU. Eu cand mi-am luat masina nu stiam prea multe despre modelele bmw. Am visat prea mult sa am un bmw, si cand a ajuns la pret acceptabil, si am facut rost de bani si mi-am luat (nu m-a ajutat nimeni cu bani, am 24 de ani).

Pana acum mi-am permis sa-i satisfac toate placerile masinii. Cand o sa pice ceva grav, o tin 1-2 saptamani in garaj, pana cand am banii o repar si gata. Nu toata lumea bate din palme si apar banii. Unii fac banii la luna, nu la zi.

Link to comment
Share on other sites

@Pyu

Da voiai Bmw ca e trendy(care e mai taran?) , macar recunoaste.

 

Am si HYUNDAI si BMW si OPEL pt cultura ta generala , da nu mai dau explicati la toti....

 

Contul de aici se poate sterge din punctul meu de vedere.

Edited by maxirazvan
Link to comment
Share on other sites

@pyu, da-i pace nu merita efortul...

pana acum 3 minute avea Hyunday la semnatura, acum are bmw...

Ii dau pace, dar m-a enervat peste masura.

Si acum ma face si taran :)

Vorba aia... sa nu te pui cu cei ce au mintea odihnita.

Link to comment
Share on other sites

@Pyu

Da voiai Bmw ca e trendy(care e mai taran?) , macar recunoaste.

 

Am si HYUNDAI si BMW si OPEL pt cultura ta generala , da nu mai dau explicati la toti....

 

Contul de aici se poate sterge din punctul meu de vedere.

Omule lasa-ne.

Vezi-ti de drumul tau plin de gropi.

Link to comment
Share on other sites

Fratilor topicul era deschis de unul descult care vrea BMW , dar in schimb el munceste de 2 ani ca sa stranga bani(10.000 euro) pt masina , clar nu va putea sa il intretina corespunzator , va fi alt jaf in haine frumoase.

Nu am vazut pe nimeni sa ii spuna in fata ca el isi ia masina pt alti(sa fie bine vazut , de catre cine ?) , se da mare fan BMW(ca a avut un ursulet din "87 bla bla) dar nu stie ce vrea 320i , 320d sau sa fie M , da sa nici nu consume prea mult , din punctul meu de vedere nu este decat un tip fara o chiftea in stomac , parvenitul tipic , care indiferent de situatia lui materiala vrea un BMW si nu il intereseaza daca o sa poata sa il intretina sau nu.

Nu dati cu pietre mi-am expus si eu opinia(stiu ca am jignit dar nu m-am putut abtine).

La Multi Ani!

Un An Nou Fericit tuturor.

 

sper ca iti dai seama ca prin postu asta ti-ai facut o gramada de admiratori

La Multi Ani si tie

Edited by Calin78
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.