Jump to content

E34 vs E32


GDog

Recommended Posts

Ma bate gindul sa'mi iau o automata... Oscilez intre un E34 525 24 valve, sau un E32... 735, 740... ceva mai maricel.

Astept si eu ceva sugestii, pareri, opinii despre care din cele doua ar fi mai buna, mai fiabila etc. Eu am avut un E30 din 86 cu motor de 2500 si'am fost foarte multumit de ea. Iar acuma, tot pe BMW doresc sa merg mai departe.

Link to comment
Share on other sites

Ma bate gindul sa'mi iau o automata... Oscilez intre un E34 525 24 valve, sau un E32... 735, 740... ceva mai maricel.

Astept si eu ceva sugestii, pareri, opinii despre care din cele doua ar fi mai buna, mai fiabila etc. Eu am avut un E30 din 86 cu motor de 2500 si'am fost foarte multumit de ea. Iar acuma, tot pe BMW doresc sa merg mai departe.

68829[/snapback]

 

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showtopic=4851&hl=

Link to comment
Share on other sites

si eu am fost ca si tine!sincer as merge in locul tau pe un e34,la fel cum mi-au zis si mie baietii de aici,''nu o sa-ti para rau'':blink:

La 7 er piesele te usuca si parca totusi e prea mare...

Recomand cu incredere un e34 525i 24 v,si putere si comfort,si elegant...

Link to comment
Share on other sites

si eu am fost ca si tine!sincer as merge in locul tau pe un e34,la fel cum mi-au zis si mie baietii de aici,''nu o sa-ti para rau'':blink:

La 7 er piesele te usuca si parca totusi e prea mare...

Recomand cu incredere un e34 525i 24 v,si putere si comfort,si elegant...

68853[/snapback]

 

Dap... Merg pe'un 525 cu 24 valve... Dar... Ce sa iau??? Manuala sau automata? Sincer sa fiu, ma atrage foarte mult automata. Inafara de consumul mai mare, ce alte "necazuri" pot avea cu ea?

Link to comment
Share on other sites

Dap... Merg pe'un 525 cu 24 valve... Dar... Ce sa iau??? Manuala sau automata? Sincer sa fiu, ma atrage foarte mult automata. Inafara de consumul mai mare, ce alte "necazuri" pot avea cu ea?

69086[/snapback]

sa verifici cu mare atentie cutia de viteze automata, deja masinile nu mai sunt asa "noi" iar cutiile nu tin o vesnicie sa nu sunt asa fiabile ca cele manuale

Link to comment
Share on other sites

Ma bate gindul sa'mi iau o automata... Oscilez intre un E34 525 24 valve, sau un E32... 735, 740... ceva mai maricel.

Astept si eu ceva sugestii, pareri, opinii despre care din cele doua ar fi mai buna, mai fiabila etc. Eu am avut un E30 din 86 cu motor de 2500 si'am fost foarte multumit de ea. Iar acuma, tot pe BMW doresc sa merg mai departe.

68829[/snapback]

Automata e confortabila, dar manuala e mai fiabila. Gandeste-te la un singur lucru: la automate, daca nu-i schimbi ulei +filtru din cand in cand, ai sanse serioase sa se duca. Si s-o repari, e riscant, putini se pricep. Sa iei una sh, de unde stii ca nu-i dusa? Daca fostul (fostii) proprietari au tinut-o numai in "talpi", are sanse sa fie uzata. Nu prea am auzit de manuale stricate pe e34. Eu am un e34 automat (520i) si i-am reparat cutia, dar, sincer, n-am nici o garantie ca nu ma lasa. Merge bine, dar cat? Consumul e in jur de 12-13 in oras si 9-10 afara. Piesele nu sunt asa piperate, fata de 7. Iar pt. oras, saptele parca-i prea mare. Pt. gustul meu... Bafta!

Link to comment
Share on other sites

Desi ma hotarasem sa cumpar un E34 525, mi'am schimbat brusc decizia si voi cumpara un E32 735. Am gasit unul care arata foarte bine, nu are probleme tehnice, iar ca optiuni... are cam tot ce vrei. ABS, ASR, geamuri electrice, oglinzi electrice si incalzite, xenon, OBC, AC etc.

Sper sa nu am mari probleme cu ea... Dupa ce o cumpar, o sa postez citeva poze cu ea, ca sa va dati si voi o parere.

Link to comment
Share on other sites

Desi ma hotarasem sa cumpar un E34 525, mi'am schimbat brusc decizia si voi cumpara un E32 735. Am gasit unul care arata foarte bine, nu are probleme tehnice, iar ca optiuni... are cam tot ce vrei. ABS, ASR, geamuri electrice, oglinzi electrice si incalzite, xenon, OBC, AC etc.

Sper sa nu am mari probleme cu ea... Dupa ce o cumpar, o sa postez citeva poze cu ea, ca sa va dati si voi o parere.

69972[/snapback]

 

succes la facut bani,ca o sa-ti trebuiasca la consumul 7-erului :blink:

eu prefer caroseria e34,e parerea mea.

mi-a placut afirmatia unui ''coleg'' de pe forum :''mai pur sange''

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.