Jump to content

deschidere usi fara manere


Wild Cat KST

Recommended Posts

cred ca numai cu o alarma desteapta reusesti sa faci asta

eu am avut pe golf portbagajul deschis din telecomanda, il lasasem clear - scosesem sigla, stergatorul, clapa de deschidere si tot ce era pe el si il deschideam din telecomanda de la alarma - VIPER - trebuia sa tin apasat mai mult pe un buton

nu e prea confortabil ca sa nu mai zic la portiere poate arata ciudat

Link to comment
Share on other sites

Alfa Romeo a scos cateva modele de usi (pe spate) fara manere.

 

Bine ... clapele arau mascate in geam, dar prima senzatie era ca nu are manere. Eu zic sa cauti masini cu astfel de modificari, sa vezi cum arata. S-ar putea sa arate bine doar pe anumite modele de masini.

 

Oricum una peste alta, daca da urat, risti sa arate a taranisme.

 

Bafta !

Link to comment
Share on other sites

Eu am vazut in costinesti o dacie 'tunarita'. Si am observat chestia asta, ca nu avea manere.. Oricum, eu nu mi-as face, nu mi se pare interesant :)

 

 

multumesc mult!

 

Scuze.

 

Alfa Romeo a scos cateva modele de usi (pe spate) fara manere.

 

Bine ... clapele arau mascate in geam, dar prima senzatie era ca nu are manere. Eu zic sa cauti masini cu astfel de modificari, sa vezi cum arata. S-ar putea sa arate bine doar pe anumite modele de masini.

 

Oricum una peste alta, daca da urat, risti sa arate a taranisme.

 

Bafta !

 

De Seat-u Leon nu zici nimic? :) Modelul asta nou tot asa este pe spate. Si are o chestie interesanta si la stergatoare: stau deschise, nu inchise, ca sa zic asa. Adica cand sunt oprite stau in pozitie verticala, pe langa stalpi.

Link to comment
Share on other sites

De Seat-u Leon nu zici nimic? :) Modelul asta nou tot asa este pe spate. Si are o chestie interesanta si la stergatoare: stau deschise, nu inchise, ca sa zic asa. Adica cand sunt oprite stau in pozitie verticala, pe langa stalpi.

 

 

asta cu stergatoarele chiar arata urat ...

Link to comment
Share on other sites

Walter de'Silva este designerul care a conceput alfa 156 si seat leon 2, cu portiere spate cu maner "invizibil". mai nou Audi profita de el din plin:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Walter_de%27Silva#Designs

 

la alfa 156 pe care am avut-o, odata cand ploua, eu m-am urcat repede in masina si cine trebuia sa se urce in spate, persoana, se uita blocata cum sa deschida portiera mai repede si nu prea gasea, ca deh, nu prea s-au vazut alfe la noi :)

 

l.e. Ciupanezule, de gustibus non discutandum est, lasa oamenii sa-si faca damblalele :) sunt chestii mult mai kitsch-oase decat astea

Edited by 320cdM
Link to comment
Share on other sites

Eu am avut la fosta masina si poti avea sisteme de deschidere in caz de ramai fara baterie sau uiti telecomanda in masina. este relativ usor sa faci sistemul

2 motorase foarte puternice = 30ron bucata

1 alarma cu 3 butoane de auxiliar= peste 500ron

reparatii la usi

montajul alarmei

montajul pt deschidere de usi

vopsitorie

Nu este foarte greu de facut, trebuie doar sa stii ce faci.

 

ma poti ajuta cu montajul?

Link to comment
Share on other sites

Eu am avut la fosta masina si poti avea sisteme de deschidere in caz de ramai fara baterie sau uiti telecomanda in masina. este relativ usor sa faci sistemul

2 motorase foarte puternice = 30ron bucata

1 alarma cu 3 butoane de auxiliar= peste 500ron

reparatii la usi

montajul alarmei

montajul pt deschidere de usi

vopsitorie

Nu este foarte greu de facut, trebuie doar sa stii ce faci.

daca nu ma insel ... tu parcai masina pe str Tudor Gociu ?? Acum este parcat un e 46 negru de vanzare ...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Eu am avut la fosta masina si poti avea sisteme de deschidere in caz de ramai fara baterie sau uiti telecomanda in masina. este relativ usor sa faci sistemul

2 motorase foarte puternice = 30ron bucata

1 alarma cu 3 butoane de auxiliar= peste 500ron

reparatii la usi

montajul alarmei

montajul pt deschidere de usi

vopsitorie

Nu este foarte greu de facut, trebuie doar sa stii ce faci.

 

cel mai bine arata maicutzele de pe capota <_<.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
si eu am aceeasi problema ..nu am clantze la masina ..defapt nu`i chiar o problema doar ca se gasesc greu "acutatoarele" sau cum le zice sincer nu ma pricep deci scuzati greselile ...dar din cate am inteles ..cu un sistem de alarma ..sau inchidere centralizata ..si un arc care sa iti arunce portiera 2 cm afara ..de unde o poti deschide cu usurinta ... intrebarea este : Stie cineva vreo firma care vinde kit-ul ..?? <_<
Link to comment
Share on other sites

ms frumos ..acum am gasit si eu ..am formulat mai bine cuvinte de pe google..:)) si am gasit asta ... http://a1electric.com/Merchant2/merchant.m...uct_Code=POP-A2 poate mai ajuta pe cineva...cred ca asta ar fi sistemul intreg si un pic de calitate.. cat despre cheder am incercat din masina sa deschid usa fara sa o imping sa vad cat ar sari ..dar fiind usa fara rama nici nu sa clintit ...daia ziceam ca am nevoie de un arc ..sau "poppers" ca in link-ul de mai sus .. <_<
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.