Jump to content

inchidere centralizata si geamuri electrice


aLeex

Recommended Posts

Salut, in primul rand, daca nu ai geamuri electrice, trebuie sa-i montezi, apoi trebuie montata o alarma(ca alta solutie eu nu cunosc) ce iti poate comanda geamurile si inchiderea. Si in cazul in care nu ai nici inchidere, sau e defecta, normal, iti trebuie si inchidere.

Eu zic inainte sa te apuci sa faci improvizatii sa cauti la dezmembrari piesele pt geamuri electrice, pt ca in pachetul ala cu siguranta nu o sa gasesti motorase si butoane de comanda pt geamuri

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Poti sa incerci la mica publicitate sau dezmembrari, sa gasesti ceva tot de pe un bmw...

 

am gasit ceva kit in carrefour,costa undeva la 150 de lei parca, are inchidere centralizata si modul ridicare geamuri,o fii ceva de capul lui?

Nu m-as increde in kit-urile astea.

Link to comment
Share on other sites

am gasit ceva kit in carrefour,costa undeva la 150 de lei parca, are inchidere centralizata si modul ridicare geamuri,o fii ceva de capul lui?

Nu m-as increde in kit-urile astea.

 

 

Sunt bune, eu am avut 3 sisteme de genu asta(inchidere+alarma) si toate au functionat ok. Si daca nu merg... ai garantie.

Link to comment
Share on other sites

salut...

fratilor, ce lagatura are inchiderea centralizata cu geamurile electrice?

singura legatura este comanda geamurilor atunci cand armezi sistemul de inchidere...

in rest nu ai sa vezi niciodata la carefour sau altundeva sistem de geamuri electrice incorporat cu alarma si inchiderea

odata ce ai un circuit de inchidere centralizata poti comanda si geamurile sa se inchida atunci cand armezi alarma/inchiderea

sistemult geamurilor electrice este specific fiecarui model de masina in parte sau un eventual kit de serie care nu are nici o legatura cu alarma si inchiderea sau poate da doar cu o simpla comanda la armare

Link to comment
Share on other sites

Eu la e36 am avut central doar din cheie.

insa am avut.

Sunt alarme ce comanda sistemul central cum e la mine, gen thunder, viper etc.

Insa daca nu ai deloc central, trebuie kit de central luat.

Aici gasesti, si sunt si calitate buna.

http://thunderwebshop.ro/?p=productsList&iCategory=3

Bafta

 

pai e inchidere centrala la cheie,eu vreau la telecomanda

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.