Jump to content

Ulei Metabond


nailbombmax

Recommended Posts

"Faza cu 22k Euro asigurare e un alt praf in ochi. Ceea ce sustineti ca face obiectul asigurarii este momentan imposibil de demonstrat. Faza cu inobilarea tine dar in alte conditii. Vorbim de electrolize ca sa folosesc un termen cunoscut. Ce sustineti voi este de domeniul fantasmagoricului, sau pe direct povesti de adormit copii."

 

Oare asiguratorul asigura ceva daca nu era real? Ia incercati sa vb si cu ei sa vedeti ce spune ?

Link to comment
Share on other sites

@ dacian

 

Eram sigur ca o sa dati bir cu fugitii.

 

Cererea a fost simpla. TUV, MSDS, LOTEC. N-am primit si o dai dupa copaci. Crezi ca le cer de nebun? Normal ca stiu ce documente sunt necesare in cazul bunurilor clasificate DGR.

 

Atat tip cat aceste dcumente sunt de negasit...sorry dar ma bucur ca nu mai vrei sa postezi.

 

Oricum e in off topic de mult mica noastra "disputa".

 

Si ca sa mai demontez o afirmatie.

 

Faza cu 22k Euro asigurare e un alt praf in ochi. Ceea ce sustineti ca face obiectul asigurarii este momentan imposibil de demonstrat. Faza cu inobilarea tine dar in alte conditii. Vorbim de electrolize ca sa folosesc un termen cunoscut. Ce sustineti voi este de domeniul fantasmagoricului, sau pe direct povesti de adormit copii.

 

Regards,

 

 

E bine ca recunosti ca sti si incerci sa demonstrezi. E asa greu de inteles ca eu ti-am pus la dispozitie ce doc am eu si ca acele documente originale sunt la importator, distribuitor ? E greu sa vb cu cineva in Romania sau Ungaria ca sa arati unor oaemeni ca e ca tine ?

 

1. Multumesc pentru documente. Cerusem cu totul altceva. Certificatele respective ca sa nu fiu rautacios ar fi fost culmea sa nu le aiba importatorul.

Nu contest produsul. Contest CERTIFICAREA TUV, contest lipsa de transparenta (te asigur ca pot pune 5-6 linkuri catre fise tehnice si MSDS de la diversi producatori de chimicale), contest asocierea cu LOTEC, si nici macar nu nu le contest, vreau sa le vad.

2. Daca pe site-ul pe care mi l-ai recomandat gaaseam un numar de telefon, revenim si iti auc aminte ca nici macar form-ul de ctc pe mail nu functioneaza, fii sigur ca sunam...asa unde sa sun? La un distribuitor, no thanks...voi auzi aceleasi povesti.

 

 

Normal ca nu mai vreau sa postez cand vad astfel de raspunsuri in contradictoriu. Insa iti aduc aminte ca o sa incerc eu sa iti fac rost de aceste documente pentru a vedea tu cat si ceilalti ca aceste produse pe care tu le dai prin praf sunt de calitate si au tot ce sustin.

 

dacian

 

Chiar te rog. Iti reamintesc si aici sunt ironic ca nu exista niciun numar de telefon pe site...

 

"Faza cu 22k Euro asigurare e un alt praf in ochi. Ceea ce sustineti ca face obiectul asigurarii este momentan imposibil de demonstrat. Faza cu inobilarea tine dar in alte conditii. Vorbim de electrolize ca sa folosesc un termen cunoscut. Ce sustineti voi este de domeniul fantasmagoricului, sau pe direct povesti de adormit copii."

 

Oare asiguratorul asigura ceva daca nu era real? Ia incercati sa vb si cu ei sa vedeti ce spune ?

 

1. Intrebare de 10 puncte. CINE ESTE ASIGURATORUL? Astept raspuns desi il intrevad...dupa un copacel...

2. Da, facea asigurarea. Sa iti explic de ce. Pentru ca asa cum estre imposibil de demonstrat stiintific ceea ce sustine producatorul, la fel este imposibil de demonstrat de x sau y ca produsul i-a facut praf motorul.

 

Astept TUV, Fisa Tehnica, MSDS, test LOTEC, in variantele originale. Adica, Fisa tehnica si MSDS emise de PRODUCATOR, pentru ca el emite aceste documente. Sper sa le poti gasi.

Link to comment
Share on other sites

@ dacian

 

Eram sigur ca o sa dati bir cu fugitii.

 

Cererea a fost simpla. TUV, MSDS, LOTEC. N-am primit si o dai dupa copaci. Crezi ca le cer de nebun? Normal ca stiu ce documente sunt necesare in cazul bunurilor clasificate DGR.

 

Atat tip cat aceste dcumente sunt de negasit...sorry dar ma bucur ca nu mai vrei sa postezi.

 

Oricum e in off topic de mult mica noastra "disputa".

 

Si ca sa mai demontez o afirmatie.

 

Faza cu 22k Euro asigurare e un alt praf in ochi. Ceea ce sustineti ca face obiectul asigurarii este momentan imposibil de demonstrat. Faza cu inobilarea tine dar in alte conditii. Vorbim de electrolize ca sa folosesc un termen cunoscut. Ce sustineti voi este de domeniul fantasmagoricului, sau pe direct povesti de adormit copii.

 

Regards,

 

 

E bine ca recunosti ca sti si incerci sa demonstrezi. E asa greu de inteles ca eu ti-am pus la dispozitie ce doc am eu si ca acele documente originale sunt la importator, distribuitor ? E greu sa vb cu cineva in Romania sau Ungaria ca sa arati unor oaemeni ca e ca tine ?

 

1. Multumesc pentru documente. Cerusem cu totul altceva. Certificatele respective ca sa nu fiu rautacios ar fi fost culmea sa nu le aiba importatorul.

Nu contest produsul. Contest CERTIFICAREA TUV, contest lipsa de transparenta (te asigur ca pot pune 5-6 linkuri catre fise tehnice si MSDS de la diversi producatori de chimicale), contest asocierea cu LOTEC, si nici macar nu nu le contest, vreau sa le vad.

2. Daca pe site-ul pe care mi l-ai recomandat gaaseam un numar de telefon, revenim si iti auc aminte ca nici macar form-ul de ctc pe mail nu functioneaza, fii sigur ca sunam...asa unde sa sun? La un distribuitor, no thanks...voi auzi aceleasi povesti.

 

 

Normal ca nu mai vreau sa postez cand vad astfel de raspunsuri in contradictoriu. Insa iti aduc aminte ca o sa incerc eu sa iti fac rost de aceste documente pentru a vedea tu cat si ceilalti ca aceste produse pe care tu le dai prin praf sunt de calitate si au tot ce sustin.

 

dacian

 

Chiar te rog. Iti reamintesc si aici sunt ironic ca nu exista niciun numar de telefon pe site...

 

"Faza cu 22k Euro asigurare e un alt praf in ochi. Ceea ce sustineti ca face obiectul asigurarii este momentan imposibil de demonstrat. Faza cu inobilarea tine dar in alte conditii. Vorbim de electrolize ca sa folosesc un termen cunoscut. Ce sustineti voi este de domeniul fantasmagoricului, sau pe direct povesti de adormit copii."

 

Oare asiguratorul asigura ceva daca nu era real? Ia incercati sa vb si cu ei sa vedeti ce spune ?

 

1. Intrebare de 10 puncte. CINE ESTE ASIGURATORUL? Astept raspuns desi il intrevad...dupa un copacel...

2. Da, facea asigurarea. Sa iti explic de ce. Pentru ca asa cum estre imposibil de demonstrat stiintific ceea ce sustine producatorul, la fel este imposibil de demonstrat de x sau y ca produsul i-a facut praf motorul.

 

Astept TUV, Fisa Tehnica, MSDS, test LOTEC, in variantele originale. Adica, Fisa tehnica si MSDS emise de PRODUCATOR, pentru ca el emite aceste documente. Sper sa le poti gasi.

 

Om ca tine mai rar ... acum nici asigurarea/asiguratorul nu sunt ok. Daca scriu ceva sunt sigur ca o sa gasesti un minus <_<

De ce crezi ca e greu sa demonstrezi? Hai sa aflam cum se procedeaza ? Sunam la asigurator.

Link to comment
Share on other sites

"Om ca tine mai rar ... acum nici asigurarea/asiguratorul nu sunt ok. Daca scriu ceva sunt sigur ca o sa gasesti un minus smile.gif

De ce crezi ca e greu sa demonstrezi? Hai sa aflam cum se procedeaza ? Sunam la asigurator."

 

Nu am zis ca nu e ok. As vrea sa stiu societatea de asigurare. E o diferenta si o poti sesiza sunt convins.

 

Apreciez spiritul combativ.

 

PS. Am cerut un punct de vedere oficial de la TOTAL. Suspans...

Link to comment
Share on other sites

"Om ca tine mai rar ... acum nici asigurarea/asiguratorul nu sunt ok. Daca scriu ceva sunt sigur ca o sa gasesti un minus smile.gif

De ce crezi ca e greu sa demonstrezi? Hai sa aflam cum se procedeaza ? Sunam la asigurator."

 

Nu am zis ca nu e ok. As vrea sa stiu societatea de asigurare. E o diferenta si o poti sesiza sunt convins.

 

Apreciez spiritul combativ.

 

PS. Am cerut un punct de vedere oficial de la TOTAL. Suspans...

 

Asa mai zic si eu ... pe mine ma bucura toate aceste initiative pentru ca vor scoate la iveala adevarul deja stiut

Link to comment
Share on other sites

In calitate de Colaborator am solicitat documentele. Cum primesc un raspuns le postez pe forum.

 

dacian

 

 

evo8 sa incerci sa iti faci rost de un traducator pentru ca sunt in lb maghiara <_<

Firma producatoarea a fost achizitionata de catre firma distribuitoare ( Ungaria )

 

Inca nu am doc.

 

dacian

Link to comment
Share on other sites

From: XXX.YYY@live.com

To: CCCC@total dot com dot ro

Subject: TOTAL - METABOND

Date: Thu, 11 Jun 2009 16:29:00 +0300

 

Buna ziua,

 

Va multumesc pentru amabilitate si pentru rabdarea e a ma asculta.

 

Subiectul poate fi accesat aici: http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...=49278&st=0

 

Pentru a vizualiza tot, va puteti loga folosind userul si parola mea:

 

USER: evo8

PAROLA: XXXXXXX

 

Va atrag atentia asupra:

 

PAGINA 4, POSTUL 70:

 

dacian316i

 

Rating: 0

 

View Member Profile

 

Add as Friend

 

Send Message

 

Find Member's Topics

 

Find Member's Posts

 

 

post9/Jun/2009, 19:06

 

Post #70

 

 

 

ĂncepĂŁtor

Group Icon

 

Group: Members

Posts: 53

 

Joined: 9/Nov/08

Member No.: 17.487

 

 

 

 

QUOTE (freeone @ 9/Jun/2009, 15:15) *

 

nici eu nu folosesc aditivi, pt ca imi este teama de efectul lor pe termen lung, pe termen scurt sunt sigur ca sunt buni... despre ulei nu stiu de ce as alege metabond in defavoarea mobil 1 care mi se pare excelent pana acum

 

 

 

salut,

 

depinde de specificatii. uleiul e bun si nu mi-a facut pana acum pb. PLus ca nu e ulei metabond e ELF sub brand metabond.

 

In aceeasi linie de idei va recomand si posturile:

 

Pagina 4 - Post 73

Pagina 5 - Postul 84

Pagina 7 - Postul 125, unde se face referire la ""A new operation was started in 2003. The distribution of METABOND lubricating products was expanded with a new area. We started packaging and distribution of engine oils deriving from a Belgian refinery owned b

y Total-Fina-Elf consortium known for its excellent quality, and this change gave a " ....

 

Probabil colegii dvs de la Tehnic si juridic vor fi interesati de aceste aspecte...

 

As aprecia un punct de vedere oficial asupra legaturii METABOND - TOTAL.

 

Va multumesc,

 

 

 

Asta e mailul meu catre TOTAL ROMANIA.

Raspunsul TOTAL, publicat aici cu acordul lor.

 

RE: TOTAL - METABOND‏

De la: CCC@total dot com dot ro)

Trimis: 11 iunie 2009 17:08:52

CĂŁtre: XXX.YYY@live.com

 

Buna ziua,

 

 

 

Am citit posturile respective insa imi este teama ca fara o informare oficiala de la Metabond- un website al lor (de exemplu) prin care sa promoveze apartenenta uleiurilor sale la Total-FINA-ELF, nu exista nici o cale legala de urmat din lipsa de dovezi oficiale.

 

 

 

Forumurile sunt create pentru discutii libere in care opiniile sunt absolut subiective, prin urmare irelevante din punct de vedere legal.

 

 

 

Daca Metabond emite materiale promotionale, postari pe website propriu sau orice alta forma de informare oficiala – Forumul BMW nu intra in aceasta categorie - atunci el este pasibil de actiune in justitie.

 

 

 

Uleiurile Metabond sunt nemtesti insa nu se fac la fabrica TOTAL –FINA – ELF din Germania pentru ca normele Grupului Total sunt foarte clare : productia lubrifiantilor si unsorilor precum si analiza lor ( diagnoza si analiza ulei) se realizeaza numai pentru clientii Total.

 

 

 

Exista insa posibilitatea unor parteneriate la nivel local (national) prin care un ulei se realizeaza dupa standarde Total insa utilizand o formula chimica deosebita de cele utilizate pentru marcile TOTAL, ELF sau FINA.

 

 

 

Uleiul apare fabricat de Total Germania dar nu va fi un ulei de formula chimica(aditivi) Total si nici nu va avea vreo specificatie tehnica, agreere sau omologare din partea constructorilor auto.

 

 

 

In Romania, spre exemplu, s-a realizat un parteneriat cu Automobile Dacia – uleiurile Dacia sunt create in fabrica noastra sub marca Dacia, distribuite numai catre Dacia, dupa formule chimice –aditivi speciali - diferite ale uleiurilor TOTAL ,ELF, LUBRIFIN,etc.

 

 

 

In concluzie, din cunostintele mele, Metabond-ul nu este o marca a Grupului TOTAL.

 

 

 

Ana Matei

 

Responsabil Marketing

 

S.C.TOTAL LUBRICANTS ROMANIA S.A.

 

 

 

@ dacian

 

Se ridica urmatoarele intrebari:

 

1. De ce incercati sa legitimizati un produs prin asocierea, destulde inteligent facuta, recunosc, atat timp cat nu exista un metabond.de sau molekular.de se pare ca nici TOTAL si probabil nici celelalte companii serioase nu au ce sa faca.

 

Raspuns. Ca sa luam banii celor care inca mai cre in cai verzi pe pereti.

 

2. Timpul de reactie este cam lung. Se prepara TUV, MSDA, fisele tehnice acum?

 

Raspuns. Ele de fapt nu exista.

 

Abia astept sa ma contrazici. Si nu uita de firma de asigurare, dar nu imi tranti un site luat de pe google, ok. Ceva concret te rog, mi-ai insultat urmele de intelgenta deja, ok?

 

PS. Rugamintea TOTAL a fost sa nu fac publica adresa de mail.

Link to comment
Share on other sites

"Exista insa posibilitatea unor parteneriate la nivel local (national) prin care un ulei se realizeaza dupa standarde Total insa utilizand o formula chimica deosebita de cele utilizate pentru marcile TOTAL, ELF sau FINA."

 

"In concluzie, din cunostintele mele, Metabond-ul nu este o marca a Grupului TOTAL."

 

Din exprimare D-na incearca sa raspunda solicitarii dar nu face afirmatii sigure. O sa transmit la randul meu catre conducerea Metabond raspunsul.

 

Interesant raspuns. Inca nu ma pronunt. Ref la fise inca nu le DETIN.

 

dacian

Edited by dacian316i
Link to comment
Share on other sites

@ dacian

 

Se ridica urmatoarele intrebari:

 

1. De ce incercati sa legitimizati un produs prin asocierea, destulde inteligent facuta, recunosc, atat timp cat nu exista un metabond.de sau molekular.de se pare ca nici TOTAL si probabil nici celelalte companii serioase nu au ce sa faca. - Exista metabond.hu . Ca sa intelegi organigrama trebuie sa fi colaborator.

 

Raspuns. Ca sa luam banii celor care inca mai cre in cai verzi pe pereti. - Afirmatie nefondata

 

2. Timpul de reactie este cam lung. Se prepara TUV, MSDA, fisele tehnice acum? In primul rand nu este etic sa facem asa ceva . Am spus clar dar foarte neclar pentru tine ca in calitate de colaborator nu detin aceste documente si ca am trimis pentru ele solicitare

Raspuns. Ele de fapt nu exista.

 

Abia astept sa ma contrazici. Si nu uita de firma de asigurare, dar nu imi tranti un site luat de pe google, ok. Ceva concret te rog, mi-ai insultat urmele de intelgenta deja, ok? - Firma de asigurare este de pe terirouriu RO si este una destul de mare. nu am acum documentatia la mine pentru a fz numele

 

PS. Rugamintea TOTAL a fost sa nu fac publica adresa de mail.

 

Nu inteleg de ce nu folosesti o exprimare corecta si sa lasi concluziile la sfarsit. Sunt multi care citesc iar astfel de afirmatii duc la eroanarea potebtialilor clienti si totodata pui METABOND intr-o parrte negativa.

 

Parerea mea este sa ai rabdare si toate cele necesare vor fi postate pe forum.

Link to comment
Share on other sites

De ce ai postat in dublu exemplar? Ai metabond pe degete ai eliminat frecarea si banuiesc ca ti-au alunecat pe taste...

Ce se intampla aici e reclama free pentru produsul in cauza si nu cred ca e cazul....

 

s-a blocat IE; am dat stop apoi din nou post

nu e reclama .... daca vezi ceva scris despre un produs, mai ai incredere in el cand o sa il vezi in magazin?

Link to comment
Share on other sites

Oare AutoKarma se incurca cu Metabond daca nu erau ok cu actele ?

ce de reclama aici <_<

firma citata de tine se incurca cu VECTOR de exemplu... da' de e ieftin

nu mi-as pune asa ceva pe masina nici daca imi dau 100 de ani piesele cadou ( la vector ma refer )

Edited by 4ucom
eliminare link
Link to comment
Share on other sites

Daca bmw recomanda Castrol stie de ce o face.Putem baga in motor si ulei de la petrom ca zice pe bidon ca tine 15000 km si daca nu tine gasesti ulei si la 3 dimineata ca sa faci schimbu' in orice loc din tara.Faceti experimente pe motoare uzate sa nu plangeti mai tarziu.
Link to comment
Share on other sites

Daca ajung anul asta in tara cumpar si eu cativa litri de Metabond, ca aici nu se gaseste. <_<

 

Se poate trimite oriunde in lume doar ca la pretul produsului se adauga si valoarea transportului

 

 

 

Banuiesc ca se poate trimite insa nu sunt chiar asa de nerabdator.

 

ps

Multumesc pentru oferta facuta, din pacate nu am timp de asa ceva.

Link to comment
Share on other sites

Daca bmw recomanda Castrol stie de ce o face.Putem baga in motor si ulei de la petrom ca zice pe bidon ca tine 15000 km si daca nu tine gasesti ulei si la 3 dimineata ca sa faci schimbu' in orice loc din tara.Faceti experimente pe motoare uzate sa nu plangeti mai tarziu.

 

Pentru BMW trebuie sa zica LoNG Life ca nici un nu bag altfel.

E mult de povestit referitor la uleiurile din Romania ... unde se fac, cum se fac, cine le face ... etc

Edited by dacian316i
Link to comment
Share on other sites

E mult de povestit referitor la uleiurile din Romania ... unde se fac, cum se fac, cine le face ... etc

 

Ai ceva informatii in acest sens?De exemplu uleiul Castrol din Romania unde este produs?

 

doar zvonuri neoficiale pe care nu doresc sa le discut.

 

Toate sursele de ma jos sunt de la cativa prieteni

 

- Eu personal am cumparat un X ulei care avea lipita pe el o eticheta cu traducerea in limba romana. Cineva mi-a spus sa ma feresc de uleiurile care sunt fabricate in turcia. Si cum ? Sa incerc insisten sa desfac eticheta respectiva ca sigur o sa gasesc alta sub ea .... si asa a fost !

- Altii spun ca pentru Romania nu sunt uleiurile originale care se vand de exemplu in Germania

- Unele uleiuri ar fi reciclate

 

Repet nu stiu ce semnifica acest lucru e doar un zvon.

Link to comment
Share on other sites

1. Firma producatoarea a fost achizitionata de catre firma distribuitoare ( Ungaria )

 

Deci in cateva zile sa schimbat ownership-ul. Bun. E o info noua. Vorbim atunci de o firma din Ungaria si nu Germania.

 

Cum crezi ca este perceputa aceasta informatie de acei clienti pe care eu ca un carcotas ce ma aflu vreau sa-i indepartez de voi?

 

2. Timpul de reactie este cam lung. Se prepara TUV, MSDA, fisele tehnice acum? In primul rand nu este etic sa facem asa ceva . Am spus clar dar foarte neclar pentru tine ca in calitate de colaborator nu detin aceste documente si ca am trimis pentru ele solicitare

Raspuns. Ele de fapt nu exista.

 

Sunt convins ca ai cerut documentele. Dureza prea mult. E o chestiune de minute care se transforma in zile.

 

3. Abia astept sa ma contrazici. Si nu uita de firma de asigurare, dar nu imi tranti un site luat de pe google, ok. Ceva concret te rog, mi-ai insultat urmele de intelgenta deja, ok? - Firma de asigurare este de pe terirouriu RO si este una destul de mare. nu am acum documentatia la mine pentru a fz numele

 

Lipsa de transparenta vis a vis de aspecte pe care METABOND le foloseste pentru Marketing si pentru a isi legitimiza produsele a caror caliltate nu o contest este pentru clienti avizati un semn de intrebare.

 

4. Sunt multi care citesc iar astfel de afirmatii duc la eroanarea potebtialilor clienti si totodata pui METABOND intr-o parrte negativa.

 

Atat timp cat este imposibil de contactat producatorul, atat timp cat am cerut niste documente si au fost postate atele, atat timp cat incerci sa fii ironic si sa jignesti, voi raspunde la fel.

 

5. Oare autokarma se incurca cu Metabond daca nu erau ok cu actele ? Da. Atat timp cat este vorba de o relatie comerciala...posibilitatile tin doar de gasirea unui numitor comun financiar si atat.

 

O noua incercare de legitimizare prin terti...nu e ok...

 

@ 4ucom

 

Ai dreptate cu reclama. Suntem in off de mult si vina imi apartine...

 

Cred ca o sa astept (in van) documentatia. Cred totodata ca mi-am expus destul de elocvent punctul de vedere. Incaodata, nu contest produsele sau calitatea lor. Sunt sceptic in ceea ce priveste tactica de legitimizare prin terti, precedentele nefericite oferite de astfel de tactici si sunt neplacut surprins de lipsa de transparenta.

 

In masura in care nu voi mai fi jignit si acuzat aiurea de rele intentii imi voi opri aici posturile pe tema. Voi reveni cu raspunsurile de la TUV, HQ TOTAL si LOTEC in masura in care voi primi raspunsurile.

Link to comment
Share on other sites

"Exista insa posibilitatea unor parteneriate la nivel local (national) prin care un ulei se realizeaza dupa standarde Total insa utilizand o formula chimica deosebita de cele utilizate pentru marcile TOTAL, ELF sau FINA."

 

"In concluzie, din cunostintele mele, Metabond-ul nu este o marca a Grupului TOTAL."

 

Din exprimare D-na incearca sa raspunda solicitarii dar nu face afirmatii sigure. O sa transmit la randul meu catre conducerea Metabond raspunsul.

 

Interesant raspuns. Inca nu ma pronunt. Ref la fise inca nu le DETIN.

 

dacian

Te platesc astia cu ceva ca le faci atata reclama?

Iti asigura macar un schimb de ulei gratis?

Link to comment
Share on other sites

O sa transmit la randul meu catre conducerea Metabond raspunsul.

Se vede ca esti bazat tare...Daca esti in contact la nivelul asta, m-ai convins..Am sa folosesc Metabond si nu numai atat...In loc de ulei, am sa pun 100% Metabond...Adio frecari, pitting-uri, noxe, consum aiurea si o durata de viata innobilata inestimabila.

Am pus-o. Asta fac si apoi postez <_<

Link to comment
Share on other sites

am sa pun 100% Metabond...Adio frecari, pitting-uri, noxe, consum aiurea si o durata de viata innobilata inestimabila.

 

Asa sa faci, inca doi trei ploiesteni ca tine si pot sa respir si eu aer curat.... <_<

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.