Jump to content

E36 325i coupe individual


No-X-Cape

Recommended Posts

  • Replies 293
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@Mas - ambreajul sper de sarbatori, momentan pot merge cu el dar in regim de condus normal, NU racing

 

Nu de mult dupa ce am terminat lucrarile la directie si articulatii, am fost sa-mi fac geometria fata/spate la un mare service in c-ta, am facut programare cum e si normal apoi m-am prezentat la data stabilita, pot sa va spun ca am ramas surprins de acest service, calitatea cu care se lucreaza, curatenia, iar standul de directie cred ca este cel mai performant din judet ( mentionez ca service-ul este deschis de aproximativ 8 luni )...totul exemplar, il recomand si am sa atasez cateva poze.

 

P.S scuzati calitatea pozelor sunt facute cu telefonul.

 

o zi buna

post-22762-1257344411_thumb.jpg

post-22762-1257344424_thumb.jpg

post-22762-1257344437_thumb.jpg

Edited by No-X-Cape
Link to comment
Share on other sites

Intr-adevar mai exista si minuni in tara asta.Service-uri de felul asta am mai vazut pe la reprezentante pacat ca profesionalismul celor care profeseaza acolo nu e la nivelul dotarilor.Se pare ca cei care vreau sa faca bani in tara asta isi dau totusi silinta.

 

Multa bafta cu masina.Cred ca se conduce exemplar acum. :)

Link to comment
Share on other sites

@Bogdan Chis - chiar este o reprezentanta si lucreaza foarte bine ( cel putin in ceea ce priveste cazul meu ), am avut acces la masina pentru o perioada de timp, nu am vrut sa par nesimtit ca stau in service dar permanent puteam sa-mi vad masina printr-un geam mare care despartea service-ul de camera de asteptare :lol:

 

@Andrei92 - nu este ....Dan are service? :)

 

@Alex Iulian - sincer e o placere sa o duci in asa service :)

 

 

P.S bonus de la ultima intalnire BMW club C-ta - 01.11.2009

 

Edited by No-X-Cape
Link to comment
Share on other sites

530d E60 trage destul de tare.

 

 

trage foarte bine dar cam ce a spus roco123 este adevarat pe a 3-ea E60 ( 218hp stock ) nu rezista la 2.5 + soft, daca mai e si blocant pe E36 cred ca lucrurile sunt mult mai clare, din pacate teste nu am facut cu blocant pe masina.

 

 

 

In primul rand felicitari pentru masina...

 

te astept in bucuresti daca vrei sa vedem cu mine ... e39, 193 fabrica manual.

Link to comment
Share on other sites

@florin83 - mai am si momente de genul asta :), numai ce spalasem masina si mi se abureste un proiector si le-am aprins sa se usuce

 

@Mario Marius - frumoasa motorizare, mc de aprecieri si daca vin prin bucuresti am sa anunt mai multa lume de pe forum !

 

@xfil3s - poti sa sti ce BIG turbo ascunde marius sub capota ...si din cei "193hp fabrica" s-or fi facut vreo 250-260hp de ne linisteste pe amandoi :lol:))

 

P.S zilele astea am mai gadilat pisica pe burta, am montat senzoru de temperatura ca lipsea si imi beep-aia OBC in bord de fiecare data cand puneam contactul, am inlocuit butoanele de deschidere a geamurilor ( ciudat ambele aveau ledurile arse ), si zilele astea vreau sa montez sticla de far de pe dreapta pe care o am sparta ( am facut rost de ea )

Link to comment
Share on other sites

Aaaa, da? nici asa nu cred ca are sanse, ca e seria 5 nu 3..

Da ne dam noi o data daca e, just for fun :)

tot cu 2.8 vin si eu.

 

 

cu cea mai mare placere ...

 

P.S - iti admir masina pentru grija si investitia facuta in ea, foarte frumoasa

Link to comment
Share on other sites

ha ha ha ...ai facut si tu ca mine, dupa ce mi-am pus soft pe masina am consumat jumatate de rezervor in cateva ore prin oras si radeam ca prostu de unu singur in masina cand acceleram brusc peste 4000rpm ...efectiv nu-mi venea sa cred efectul softului :)
Link to comment
Share on other sites

@MAS --- eu stiu ca tu o arzi cu paru`n ochi ...dar fi cinstit cu colegi tai de forum si spune`le adevaru cu corcitura aia a ta de engine vs ecu :))))))))))

 

@xfil3s - momentan gume am ...trebuie sa mai iau un set cat de curand pentru rezerva

Edited by No-X-Cape
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
back in business, vin cu o intrebare la voi ca tot am inceput capitolul cumparaturi : aveti idee unde pot gasi o bara de M3 GT E36 completa ( nu adaptata ) sa includa bandouri, tunelele de aer, lip-urile, si nu in ultimul rand sa fie in stare perfecta, nu crapata, rupta, lipita etc etc mc
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.