Jump to content

Modulator FM


Recommended Posts

  • Replies 132
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

mi-am luat un modulator FM de la xdata si vreu sa va zic ca e belea se aude beton. Cost: modulatorul cu tot cu transport si TVA 1750000, PQi Mr.Flash 512MB 1600000 si cu asta basta am MP3 pe masina "foarte tare frate" :blink:

72329[/snapback]

 

hey,

am o intrebare ca si eu ma gandeam sa imi iau un modulator, chiar ca ala al tau...poti sa rotesti modulatorul a.i. sa fie stick-ul infipt orizontal? sau atinge de ceva pe acolo?

Link to comment
Share on other sites

asa cum il vezi nu atinge nimic sta perfec poti sa umbli si la sertarasul de sub clima nu incomodeaza absolut deloc.

72415[/snapback]

 

ok, pai nu am zis ca ar atinge acum, dar merge pus si cu stick-ul orizontal? ah, si inca ceva...poti sa derulezi? daca da, deruleaza repede?

Link to comment
Share on other sites

deruleaza instantaneu singurul dezavantaj nu sti la a cata melodie esti de intors o sa incerc sa-ti postez o poza nemodifocata si poate-ti faci o idee daca nu maine incerc si-ti spun pentru ca sincer nu am incercat sa-l tin in alta pozitie. Edited by crazydriver
Link to comment
Share on other sites

hmm...nu cred ca merge decat eventual cu stick-ul "la ora 3". cu el "la ora 6" cred ca atunge de trim-ul din jurul schimbatorului, dar poate incerci maine si imi zici.

 

merci mult.

72421[/snapback]

 

nu atinge nici cu el la ora 6 dar te incomodeaza la geam uite si pozele poate iti faci o idee:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
are si line in ? adica de jack ?

85384[/snapback]

Are si intrare de audio cu mufa jack (d'aia de casti). Poti sa bagi semnal si de la un laptop, de la mobil, mp3, dvd...orice scoate semnal audio (cca 50-100mV) :blink: ...mai putin microfon...ca are tensiunea de iesire prea mica (cca 5mV)..dar cu un preamplificator de semnal se rezolva si cu microfonul :)

Link to comment
Share on other sites

nu prea merge in portbagaj, derularea e pe el si mai ai nevoie dar ar merge in priza sau brigheta din spate pentru cei care o au intre scaune unde este scrumiera.

72534[/snapback]

Era o metafora...ca doar nu e asa mare sa nu-i gasesti loc prin masina, mai ales ca stiam ca are butoanele de play, derulare inainte - inapoi, volumul si schimbare de frecventa pe el :blink:

Link to comment
Share on other sites

foarte tare :blink: ma intreb ...cei din trafic mai aud radioul cum trebuie ? :) .... sau asculta muzica de la tine... ar fi interesat sa fie o meldodie buna ..si sa sa tina doi trei cu daciile dupa tine sa asculte melodia :))

 

 

Era o metafora...ca doar nu e asa mare sa nu-i gasesti loc prin masina, mai ales ca stiam ca are butoanele de play, derulare inainte - inapoi, volumul si schimbare de frecventa pe el :)

85550[/snapback]

Link to comment
Share on other sites

foarte tare :) ma intreb ...cei din trafic mai aud radioul cum trebuie ? :D .... sau asculta muzica de la tine... ar fi interesat sa fie o meldodie buna ..si sa sa tina doi trei cu daciile dupa tine sa asculte melodia :))

85930[/snapback]

:) Pai oricum tu alegi frecventa de emisie a emitatorului tau undeva unde nu exista semnal...altfel e posibil sa ai interferente de la postul de radio pe frecventa caruia i-ai luat frecventa :blink:, desi se presupune ca semnalul de emisie al emitatorului tau e mai puternic decat orice post de radio...:D

Link to comment
Share on other sites

s-ar putea sa fac rost de cateva bucati . pretul ajunge cam la 130-140 ron . eu am comandat 3 pentru mine (eu , sora si o prietena) . ar mai fi careva interesat  ?

86733[/snapback]

Completeaza-ti pls profilul cu locatia...ca sa nu mai intrebam noi de unde esti...sau spune-ne tu :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.