Jump to content

Normele de poluare EURO - in general


X X L

Recommended Posts

Ii m47n motorul, nu stiu detalii, stiu ca e euro 4 fara filtru de particule :)

 

 

Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

Putini stiu cat ar trebui sa stie pentru a sti cat de putin stiu

 

http://img.tapatalk.com/567de6f2-73a2-2045.jpg

Mai concret a meu ii m47n204d4 euro4

 

 

Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

Putini stiu cat ar trebui sa stie pentru a sti cat de putin stiu

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Stiu ca s-a mai discutat dar va rog sa imi explicati si mie! Ce norma de poluare are un E36, 325i din 18-06-92 motor de 2500 , benzina , non vanos

Ultimele 7 cifre din VIN sunt FD73906 iar codul motor este 256s131230278

Va multumesc!

E non-euro , acelasi model l-am avut si eu,stiu ca la e36 de regula dupa 1994 sunt euro 2, s-ar putea si dupa 93..luna a4-a sau ceva de genu.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Da, si pe mine ma intereseaza cum imi dau seama doar din acte daca o masina e euro4, intrucat la RAR nu e o lista cu E4?

e destul de simplu... daca e de Germania scrie pe brief EURO4

daca e din alta tara, trebuie sa faci un drum de RAR cu copia briefului, la Consultanta, si iti comunica ei ce norma de poluare EURO e masina...

Si deasemenea, e adevarat ca de max 1 an, Rar-ul a inceput sa puna D3 ca euro3, D4 ca euro4? Am auzit un zvon.

zvonuri... nu este adevarat ! :nea:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...
salu am un bmw 316 ti compact din 2002 scrie in actele de anglia si aici la rar mi lau trecut 2001 euro 3 si masina mea are acelasi tip de motor ca al unui prieten de al meu acelasi tip de masina si a lui a scoso euro 4 ce pot face imi poate spune cineva ??? mam dus la rar cu o copie dupa cartea lui sa le arat ca e aceelasi timp de motor va multumesc
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

salu am un bmw 316 ti compact din 2002 scrie in actele de anglia si aici la rar mi lau trecut 2001 euro 3 si masina mea are acelasi tip de motor ca al unui prieten de al meu acelasi tip de masina si a lui a scoso euro 4 ce pot face imi poate spune cineva ??? mam dus la rar cu o copie dupa cartea lui sa le arat ca e aceelasi timp de motor va multumesc

 

astia de la rar sunt foarte "corecti" nu stiu dece ,dar la sediul rar este un "aer" comunist

mai au si dacii 1300 si comenteaza, la bmw-uri din 2009 si iti fac lista de cateva sute de euro de cheltuit pana sa-ti dea verificarea

Edited by bmw3er
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.