Jump to content

vand e38 740il individual an 1998


b70angelayes

Recommended Posts

  • Replies 119
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

toti vb de impozit dar sa nu uitam consumul care nici nu vreau sa stiu cat este mai ales in bucuresti asigurarea o faci odata pe an si impozitul la fel.Te strangi un pic si il dai. Dar cu 30L/100 consum in bucuresti dimineata cand pleci la servici si seara cand te intorci cred ca acolo e cel mai dureros.Mai ales pe criza asta.

Oricum masina arata super si are dotari mai multe decat au unele iesite acum din fabrica.

Link to comment
Share on other sites

cati km are masina?

hai sa povestim! pretul masinii e super, dupa maine, la dotarile care le are. dar daca socotim impozitul la un motor de 4000 cmc ........... cat e pe an?, eu mi-am luat seria 5 cu motor de 1990 cmc tocmai din cauza impozitului. am impozit 150 lei pe an. deci la asta ma refeream. uita-te pe www.youtube.com si da "7 series meeting". ai sa vezi ca in Germania chiar sunt multi posesori de seria 7, chiar daca, dupa cum zici tu, si acolo sunt impozitele mari. ideea e ca nemtii isi pot permite sa plateasca un impozit mare daca isi doresc o asemenea masina...........! asta era ideea mea. daca as avea si bani de impozite si de asigurari la o asemenea masina n-as ezita deloc sa o cumpar...............!

inca odata bafta la vanzare.

 

Cum sa ai tu impozitul ala anual la motor de 2000cmc?

cand eu am platit 275 ron pe 6 luni? tot la motor de 2000cmc.

 

Poate ai adresa din CI la sat undeva, acolo sunt ieftine rau din cate am inteles, impozitele....

 

ce vorbesti tu acolo e asigurarea, impozitul la 2.5 e 390 lei/an... asigurarea intr-adevar incepe de la 480/an

Link to comment
Share on other sites

cati km are masina?

hai sa povestim! pretul masinii e super, dupa maine, la dotarile care le are. dar daca socotim impozitul la un motor de 4000 cmc ........... cat e pe an?, eu mi-am luat seria 5 cu motor de 1990 cmc tocmai din cauza impozitului. am impozit 150 lei pe an. deci la asta ma refeream. uita-te pe www.youtube.com si da "7 series meeting". ai sa vezi ca in Germania chiar sunt multi posesori de seria 7, chiar daca, dupa cum zici tu, si acolo sunt impozitele mari. ideea e ca nemtii isi pot permite sa plateasca un impozit mare daca isi doresc o asemenea masina...........! asta era ideea mea. daca as avea si bani de impozite si de asigurari la o asemenea masina n-as ezita deloc sa o cumpar...............!

inca odata bafta la vanzare.

 

Cum sa ai tu impozitul ala anual la motor de 2000cmc?

cand eu am platit 275 ron pe 6 luni? tot la motor de 2000cmc.

 

Poate ai adresa din CI la sat undeva, acolo sunt ieftine rau din cate am inteles, impozitele....

 

ce vorbesti tu acolo e asigurarea, impozitul la 2.5 e 390 lei/an... asigurarea intr-adevar incepe de la 480/an

 

deci eu am platit asigurarea: 270 ron pe 60luni la bcr asigurari in noiembrie, dar pe persoana fizica nu pe firma

si impozitul in cluj-napoca : 150 ron pe an

motor 1990 cmc an 1996

Link to comment
Share on other sites

e foarte individual, doar cĂŁ e Âşi foarte obositĂŁ, de aia cred cĂŁ nu se vinde...

cine e obosit..................

am schimbat comanda de clima din rotite in digitala,bc-ul care avea lipsa niste pixeli

pret nou 200 mil

Edited by b70angelayes
Link to comment
Share on other sites

Nu se vinde 1.pentru ca multi nu mai au bani 2.Are motor imens si impozit imens(in concluzie toti cocalarii care si-ar lua un seria 7 sa se bage in seama si se asteapta sa consume cat un tico nu se baga) 3.Cei care au bani cauta chilipiruri si daca pui pret mic iti spun ca iti dau 2 /3 din el si trebuie sa fi dus cu capul sa dai o masina chiar pe nimic.

Parerea mea ca merita toti banii si la 200 de mil e moca.Dac ai un buget pe masura ca sa o intretii e chiar o masina bestiala.

 

Bafta la vanzare!

Link to comment
Share on other sites

cati km are masina?

hai sa povestim! pretul masinii e super, dupa maine, la dotarile care le are. dar daca socotim impozitul la un motor de 4000 cmc ........... cat e pe an?, eu mi-am luat seria 5 cu motor de 1990 cmc tocmai din cauza impozitului. am impozit 150 lei pe an. deci la asta ma refeream. uita-te pe www.youtube.com si da "7 series meeting". ai sa vezi ca in Germania chiar sunt multi posesori de seria 7, chiar daca, dupa cum zici tu, si acolo sunt impozitele mari. ideea e ca nemtii isi pot permite sa plateasca un impozit mare daca isi doresc o asemenea masina...........! asta era ideea mea. daca as avea si bani de impozite si de asigurari la o asemenea masina n-as ezita deloc sa o cumpar...............!

inca odata bafta la vanzare.

 

Cum sa ai tu impozitul ala anual la motor de 2000cmc?

cand eu am platit 275 ron pe 6 luni? tot la motor de 2000cmc.

 

Poate ai adresa din CI la sat undeva, acolo sunt ieftine rau din cate am inteles, impozitele....

 

ce vorbesti tu acolo e asigurarea, impozitul la 2.5 e 390 lei/an... asigurarea intr-adevar incepe de la 480/an

 

deci eu am platit asigurarea: 270 ron pe 60luni la bcr asigurari in noiembrie, dar pe persoana fizica nu pe firma

si impozitul in cluj-napoca : 150 ron pe an

motor 1990 cmc an 1996

 

roco era confuzat

Link to comment
Share on other sites

Am si eu o nedumerire (a nu se interpreta ca... chibitez): de ce scaunele sunt galbene si fetele de usa negre? Asta inseamna "Individual"?

 

A, m-am lamurit, sunt verzi.

Edited by ihearto
Link to comment
Share on other sites

Am si eu o nedumerire (a nu se interpreta ca... chibitez): de ce scaunele sunt galbene si fetele de usa negre? Asta inseamna "Individual"?

 

A, m-am lamurit, sunt verzi.

scaunele sunt crem cu o dunga de verde inchis ,capacele de boxe,ornamentele de praguri sunt nikelate ,piele nappa foarte fina ,fete de usi ,bord,cal imbracate in piele +o gramada de optiuni cred ca asta inseamna individual

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.