Jump to content

celsius-farenheit


papu

Recommended Posts

am reusit in sfarsit sa-mi modific unitatea de masura a temperaturii din bord.treaba oricum la mine e pe jumatate rezolvata ptr ca senzorul de temperatura nu functioneaza sau nu este dar daca mai are cineva aceasta problema o sa postez aici niste foto facute cu telefonul din timpul "operatiunii".poate cineva le va folosi. se scoate ceasul din bord iar in spate are un capacel din plastic alb care trebuie rotit cu o surubelnita.dupa cum vedeti la mine arata -30 C .daca cineva ma poate ajuta sa-i dau de cap si mai departe va multumesc!

post-660-1141054700_thumb.jpg

post-660-1141054713_thumb.jpg

post-660-1141054722_thumb.jpg

post-660-1141054735_thumb.jpg

post-660-1141054743_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ai sensor in bara? Ar trebui sa fie jos langa proiector, nu mai tin minte daca stanga sau dreapta. Parca stanga, pe partea soferului.

71279[/snapback]

este in stanga jos,aproape de proiector intr-o grila,sau in spatele ei mai bine zis.

Link to comment
Share on other sites

multumesc frumos.eu m-am uitat acolo dar cam superficial.se vede sau tre sa dau bara jos?

71330[/snapback]

Se vede cu mana :blink: sau cu o oglinda......e prins intr-o clema pe fata interioara a barii...si teoretic, ar trebui sa-i vezi firele care coboara prin compartimentul motorului :)

Link to comment
Share on other sites

Se vede cu mana :blink: sau cu o oglinda......e prins intr-o clema pe fata interioara a barii...si teoretic, ar trebui sa-i vezi firele care coboara prin compartimentul motorului :)

71333[/snapback]

BUN ASA ! CA AM VAZUT PE ACOLO NISTE FIRE.O SA MA DUC SA MA UIT SI VA ANUNT CE AM REZOLVAT. MULTUMESC!

Link to comment
Share on other sites

BUN ASA ! CA AM VAZUT PE ACOLO NISTE FIRE.O SA MA DUC SA MA UIT SI VA ANUNT CE AM REZOLVAT. MULTUMESC!

71336[/snapback]

 

Chiar ma intereseaza, ca si al meu arata tot -30 grade. Tot ce-mi amintesc este ca odata cand am spalat masina, probabil de la apa, a aratat -29.5 :blink: In schimb in zona din stanga fata am doua fire care coboara (atarna) pe langa furtunele de la vasul de servo... Stie cineva cam ce culoare ar trebui sa aiba? Cand am pus voltmetrul pe ele aratau 4.6V....

Edited by mrg
Link to comment
Share on other sites

Chiar ma intereseaza, ca si al meu arata tot -30 grade. Tot ce-mi amintesc este ca odata cand am spalat masina, probabil de la apa, a aratat -29.5  :)  In schimb in zona din stanga fata am doua fire care coboara (atarna) pe langa furtunele de la vasul de servo... Stie cineva cam ce culoare ar trebui sa aiba? Cand am pus voltmetrul pe ele aratau 4.6V....

71403[/snapback]

eu am incercat sa ma uit dar nu am vazut nimic.adevarul e ca este si foarte frig si nu am zabovit prea mult.cum da putin caldura ma bag si eu.dar mi-e teama sa nu fie senzorul bulit ca atunci cred ca tre sa caut altul iar l-a dezmembrari cum dau astia barile jos.......s-ar putea sa-mi trebuiasca nou :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.