Jump to content

proprietar nou de BMW


cristi_21us

Recommended Posts

Salut.Sunt in posesia un bmw de putin timp si este si primul bmw.este o pisicuta din 92 318i.As dori sa imi dati si mie cateva sfaturi despre o mai buna intretinere a masini.Ce probleme generale au?de ce sa nu abuzez de la masina? etc?.

 

ps: ce se intampla daca fac intoarceri pe zapada??ce se uzeaza la demaraje mai puternice?la un condus un mai sportiv dar nu exagerat?

Link to comment
Share on other sites

Salut.Sunt in posesia un bmw de putin timp si este si primul bmw.este o pisicuta din 92 318i.As dori sa imi dati si mie cateva sfaturi despre o mai buna intretinere a masini.Ce probleme generale au?de ce sa nu abuzez de la masina? etc?.

 

ps: ce se intampla daca fac intoarceri pe zapada??ce se uzeaza la demaraje mai puternice?la un condus un mai sportiv dar nu exagerat?

71322[/snapback]

 

Daca citesti forumul o sa gasesti raspunsuri la toate intrebarile tale. So get to it!

Link to comment
Share on other sites

ce le place la unii sa se invarta pe sosea???nu stiu...

mi se pare aiurea,si mai mult iti duci draqu masina,care chiar e pacat ca doar e un bmw.

imi pare rau dar sincer nu as fi deschis un topic pe tema asta... :blink:

Link to comment
Share on other sites

tin sa va spu ca de cand cu zapada  :) si cu cutia manuala  :blink: asta fac toata ziua,la semafoare ma duc mai in fatya decat celialti si ii mai dau cate un cerculet de proba  :) si ma simt ca un adevarat proprietar de bmw :)

71453[/snapback]

Nu mai face asa ca rad dacistii de tine...spun uite-l si pe ala are tractiune spate, ia uite cum derapeaza... ia uite ce instabil e.... :) Ca un adevarat proprietar de BMW ia-le zambetul plecand primul de la semafor, fara sa derapezi :) , chiar daca e zapada sau polei.

Link to comment
Share on other sites

tin sa va spu ca de cand cu zapada  :) si cu cutia manuala  :blink: asta fac toata ziua,la semafoare ma duc mai in fatya decat celialti si ii mai dau cate un cerculet de proba  :) si ma simt ca un adevarat proprietar de bmw :)

71453[/snapback]

 

daca asta te face sa te simti ''un adevarat proprietar de bmw'' atunci cred ca pot sa rad putin.:)

Link to comment
Share on other sites

eu sunt singur ca majoritatea proprietarilor de BMW se bucura si ei de cateva ori pe iarna de faptul ca au o masina buna,puternica cu tractiune spate.din cate imi aduc aminte si taicamiu se mai juca cu frana de mana cand avea leganza ( acum are VW LT35)

 

ps : uni se mai bucura si vara :blink:

Link to comment
Share on other sites

claudiu.cosar daca ai masina second hand fii sigur ca si masina ta a vazut asa ceva.bine ca mai sunt si excepti cand masinile au fost in posesia unor persoane mai invarsta care nu au facut asa ceva :blink:

72606[/snapback]

 

ca si ala in film :) :) nu cred,tre sa si stii ceva ca sa te dai in halul ala...

oricum nu condamn pe nimeni pt gusturile lor,dar eu nu sunt interesat de asa ceva.

peace!

Edited by claudiu.cosar
Link to comment
Share on other sites

nu ca ala din film.dar macar tentative de drift :blink:

aa si ca sa nu mai spun ca cum a nins luni seara am si eu ca tot omul prin oras sa imi chinui talentul si din 2,3 intoarceri cate am vrut sa fac am ajuns de am stat vre-o 4 ore prin oras si vre-o 15 litri de benzina.dehh a fost frumos :))

Edited by cristi_21us
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.