Jump to content

320D exclusive 07.2004


bank_x

Recommended Posts

Masina a fost achizitionata anul trecut in iulie, era adusa de 2 zile din belgia si avea 96.000 km verificati la Bmw, carte service, 3 chei, facturi de provenienta....partea buna e ca am plecat sa iau un 407 (asta deoarece am si un 307 de care sunt foarte multumit) dar cand l-am verificat era praf....deci a fost sa fie bmw 320d o masina care mi-o doream de mult timp.

Masina este putin mai speciala deoarece desi este un 320d are 126 CP, din cate am inteles este company car asa cum si la noul model seria 5 exista un motor de 2,5l care are 163 CP (in mod normal are 177 CP).

 

Dotari:

-anul fab. iulie 2004

-motor 1997 diesel 126 CP euro 4

-cutie 6+1

-113000 km

-senzori de lumina

-senzori de ploaie

-proiectoare

-angel-eyes

-eleron M

-pachet crom exterior

-pachet lumini interior

-interior complet negru, inclusiv plafon

-interior piele, volan din piele cu comenzi, schimbator din piele

-cotiera fata si spate din piele

-geamuri fata electrice

-DSC

-Cd Bmw Business

-pilot automat

-oglinzi heliomate

-reglaj pentru lumina din bord

-climatronic

-8 airbaguri

-car-kit nokia

-roata rezerva mica

-jante de iarna 16" originale de pe masina (perfecta stare)

-jante de vara 18" M6

etc.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

misto masina da nu are 126.....motoarele alea de 2.5 is de generatie diferita si ala mai tare e mai nou....da in principiu e acelasi motor doar softurile difera...la fel si asta si sigur e 318d nu e 320d...in mod normal 320d are 150 de cai iar 318 d are 116 sau mai mult...spre numarul care lai spus tu.....iar company necompany nu are nici o legatura cu motorul......poate cu interioru si asa mai business in rest nimic....company fiind a fost frecata mai mult si de aici starea de praf de caere zici...deci visul tau e ruinat... nu ai 320d ci 318d:))))))))
Link to comment
Share on other sites

misto masina da nu are 126.....motoarele alea de 2.5 is de generatie diferita si ala mai tare e mai nou....da in principiu e acelasi motor doar softurile difera...la fel si asta si sigur e 318d nu e 320d...in mod normal 320d are 150 de cai iar 318 d are 116 sau mai mult...spre numarul care lai spus tu.....iar company necompany nu are nici o legatura cu motorul......poate cu interioru si asa mai business in rest nimic....company fiind a fost frecata mai mult si de aici starea de praf de caere zici...deci visul tau e ruinat... nu ai 320d ci 318d:))))))))

 

n-ai dreptate.

Link to comment
Share on other sites

hahah...:bashwall: hai sa facem schimb...cat pentru POOPE ba chiar exact 126 cp am pe masina pentru ca am 93 kw cel putin asa scrie in actele masinii!!

si e 320d <_<

 

http://cautare.mobile.ro/vehicule/search.h...p;usedCarSeals=

 

uite si talonul stiu ca e ciudat dar asta e....asa cum zicea pachu :))) am un 319d

Link to comment
Share on other sites

off topic: mi se pare aiurea rau de tot viteza max. constructiva completata de RAR 221 km/h? Oare chiar asa este? Stiam ca cel de 150 cp are 221 km/h. Sa nu se simta deloc diferenta de 14-15cp? Iar e90 de 163cp are 220 din cate stiu...

 

24-25 de cai de fapt.

curios <_<

Link to comment
Share on other sites

pai din cate stiu si cel de 150 cp are defapt 146 cp, acum depinde de calcul....o diferenta de 20 cp zic eu ca se simte putin doar la demaraj pentru ca la linie dreapta se intind amandoua avand acelasi motor nu prea cred ca mai depinde de cai....totusi nu sunt mecanic <_<
Link to comment
Share on other sites

hahah...:bashwall: hai sa facem schimb...cat pentru POOPE ba chiar exact 126 cp am pe masina pentru ca am 93 kw cel putin asa scrie in actele masinii!!

si e 320d <_<

 

http://cautare.mobile.ro/vehicule/search.h...p;usedCarSeals=

 

uite si talonul stiu ca e ciudat dar asta e....asa cum zicea pachu :))) am un 319d

 

dubios rau......

Link to comment
Share on other sites

pai din cate stiu si cel de 150 cp are defapt 146 cp, acum depinde de calcul....o diferenta de 20 cp zic eu ca se simte putin doar la demaraj pentru ca la linie dreapta se intind amandoua avand acelasi motor nu prea cred ca mai depinde de cai....totusi nu sunt mecanic <_<

 

 

De care calcul depinde ?:) din ce stiu eu exista o singura formula de calcul Kw*1.36 = nr. CP ! Deci masinta ta are 93kw * 1.36 = 126.48 si una de 110kw * 1.36 = 149,6 . Avand in verdere ca este aceeasi capacitate cilindrica, acelasi tip motor ca si celelalte, cred ca singura "limitare" este din soft ... aici daca iti pot da detalii mai multe cei care cunosc problema.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
pai din cate stiu si cel de 150 cp are defapt 146 cp, acum depinde de calcul....o diferenta de 20 cp zic eu ca se simte putin doar la demaraj pentru ca la linie dreapta se intind amandoua avand acelasi motor nu prea cred ca mai depinde de cai....totusi nu sunt mecanic <_<

Salut io cred ca este de 150 de cai pt ca are 6 trepte sau mai mult dupa cum zice ca e resoftata la 318d nu e de 6 trepte cutia.

Link to comment
Share on other sites

si eu am un e46 320d din 11.2004, euro 4..eu am inmatriculat-o cu vreo 2 sau 3 zile inainte sa se modifice taxa..am platit doar vreo 300 si ceva de euro..

pe talon scrie ca are 93 kw ca la tine..dar a fost o greseala facuta de "inteligentii aia" de la registrul auto..pe actele din germania scrie clar 110 kw deci 150 cp..m-am enervat rau pe treaba asta dar nu m-am mai dus sa imi schimb certificatul pt ca era nebunie maxima in perioada aia..cozi kilometrice si multi nervi..

eu am crezut ca nici nu exista variante de e46 320d cu 93 kw pana am citit topic-ul asta..dar nu cred ca a fost o coincidenta..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.