Jump to content

BMW group Romania are un nou director general


Cristi B

Recommended Posts

“Obiectivele noastre principale sunt dezvoltarea reĂželei de distribuitori Âşi o creÂştere semnificativĂŁ a satisfacĂžiei clienĂžilor”, a mai spus Bernd John.

De dezvoltat reteaua o poate dezvolta, dar sa creasca satisfactia clientilor ma cam indoiesc.

Da-i frumusel <_< !

Link to comment
Share on other sites

Eu cred ca iese treaba.

 

in sensul ca mai rau nu se poate, sau de ce?

 

Nu.Trebuie gandit pozitiv insa.Poate omul doreste sa schimbe imaginea, are si puterea sa o faca.

 

care imagine? si apropos, vine singur nu cu 100 de nemti in echipa... tot romanii nostrii o sa fie in service... personal nu am de ce sa ma plang insa am ceva povesti de la prieteni...

Link to comment
Share on other sites

care imagine?

 

Dispar uneori piese de la masina, problema nu este rezolvata prima oara, se schimba piese degeaba,...imaginea asta.

 

asta stiu si eu dar asta nu e imagine, e un fel de vrajeala... am 2 povesti geniale cu baietii de acolo dar si 2 chestii OK... preferam sa fie toate 4 OK <_<

Link to comment
Share on other sites

Ma scuzati ca intervin, dar BMW Group <> Automobile Bavaria ? Nu prea vad eu masuri coercitive luate asupra mecanicilor unui partener de afaceri in viitorul apropiat...

Atat timp cat AB si-a luat licenta de dealer autorizat si probabil iese OK la audit-urile periodice (ma gandesc ca se fac ), cam greu sa elimini furtisagurile si incompetenta, daca pana in acest moment nu au fost consemnate/eliminate de acele audituri periodice...

Link to comment
Share on other sites

Ma scuzati ca intervin, dar BMW Group <> Automobile Bavaria ? Nu prea vad eu masuri coercitive luate asupra mecanicilor unui partener de afaceri in viitorul apropiat...

Atat timp cat AB si-a luat licenta de dealer autorizat si probabil iese OK la audit-urile periodice (ma gandesc ca se fac ), cam greu sa elimini furtisagurile si incompetenta, daca pana in acest moment nu au fost consemnate/eliminate de acele audituri periodice...

 

 

Banuiesc ca exista o baza de date in Germania.Cate reclamatii au primit si de unde.Daca de la un dealer primesc 1000 si de la altul 50, banuiesc ca exista o problema la primul dealer.Incompetenta, oameni nepregatiti,...etc, asta este problema lor sa afle si sa rezolve.

Edited by Bavaria
Link to comment
Share on other sites

Pai atunci exista doua posibile cauze pentru care inca nu s-au luat masuri impotriva AB si filialelor acesteia: fie clientii nu raporteaza incidentele, fie AB sunt atat de abili incat gasesc explicatii pentru fiecare problema sesizata.

 

In ambele cazuri, un nou management inseamna fix 0. Daca exista o problema de care sa stie BMW AG, sunt sigur ca s-ar fi rezolvat si in mandatul trecut...

Link to comment
Share on other sites

Pai atunci exista doua posibile cauze pentru care inca nu s-au luat masuri impotriva AB si filialelor acesteia: fie clientii nu raporteaza incidentele, fie AB sunt atat de abili incat gasesc explicatii pentru fiecare problema sesizata.

 

In ambele cazuri, un nou management inseamna fix 0. Daca exista o problema de care sa stie BMW AG, sunt sigur ca s-ar fi rezolvat si in mandatul trecut...

 

Poate situatia nu este asa de rea cum pare.Uite, este un caz chiar pe forum.Un membru povesteste cum i-au furat piese de pe masina , la MHS.

A fost chemat in service, i s-a aratat despre ce este vorba si a ajuns la concluzia ca nu s-a furat nimic...

Link to comment
Share on other sites

Nu cunosc cazul, dar poate e unul dintre cei fericiti. Sunt sigur ca exista x10 contra-exemple pentru el...

Ma rog, n-am avut contact si sper sa nici nu am cu service-ul AB ca sa aflu pe pielea mea care e atitudinea. Ca tot romanul, nu imi (ne) ramane decat sa sper(am) la mai bine...

Link to comment
Share on other sites

Dau un exemplu. Deci, luati masina din Germania de la un Autohaus cu garantie BMW Premium Selected valabila in toata Europa si mergeti cu ea la Automobile Bavaria sau MHS... Vedeti daca va repara aia ceva pe garantia aia... dicutam dupa...

 

Bineinteles ca ti-o repara, in limita contractului.Daca nu exista tari excluse in acel contract, cei mentionati sunt dealeri autorizati deci se repara clar.

Este posibil sa existe birocratie multa, sa plateasca clientul si sa isi recupereze banii mai tarziu.

Edited by Bavaria
Link to comment
Share on other sites

Este posibil sa existe birocratie multa, sa plateasca clientul si sa isi recupereze banii mai tarziu.

 

 

ceva de genul... oricum tiganie...

 

 

pai daca ai vrut sa fii inteligent sa-ti iei masina de afara si sa nu o cumperi din curte de la Bavaria cu adaosul lor ? <_< Plateste na ! :)

Link to comment
Share on other sites

Este posibil sa existe birocratie multa, sa plateasca clientul si sa isi recupereze banii mai tarziu.

 

 

ceva de genul... oricum tiganie...

 

 

pai daca ai vrut sa fii inteligent sa-ti iei masina de afara si sa nu o cumperi din curte de la Bavaria cu adaosul lor ? <_< Plateste na ! :)

 

Pentru mine faptul ca am un BMW indiferent de unde il cumpar inseamna ca beneficiez de servciile BMW cu atat mai mult cu cat am dat niste bani in plus la achizitie ca sa beneficiez si de garantia extinsa... de fapt aici se vede calitatea serviciilor... daca m-as duce in Ungaria sunt sigur ca nu s-ar pune problema de cine plateste pentru o lucrare in garantie cand e vorba de un defect clar de fabricatie sau oricum ceva in care nu am cum interveni...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.