Jump to content

Noul meu bmw 645ci cabrio


Sorinus

Recommended Posts

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

bine e mult de discutat pe tema asta ... dc nu esti baiatu lu tati` pentru mine e inchis subiectul , bravo !

masina e f frumoasa ! s-o stapanesti sanatos , ce consum ai in bucuresti in ultima vreme ?

 

pai aici e problema.... 26% minim <_< si nu exagerez, se duce si in 30% cand merg bara la bara.

 

in afara, daca merg fara sa ma dau la ea constant cu 150km/h cu pilotul, am formidabilul consum de 12 % :) dar...intre noi fie vorba...e greu sa te abtii.

singura mea frica acum este de radare....

 

la 200 km/h pe autostrada, consumul este foarte bun, adica 16%.

Link to comment
Share on other sites

ar fi culmea sa iti iei 645 si sa te gandesti la consum. Cand vrei o asa masina, ar trebui sa fi impacat cu ideea ca iti trebuie cisterna personala

 

F frumoasa! S-o stapanesti sanatos!

 

 

ms.

asta imi doresc cadou de ziua mea: o pompa de benzina.

mai ales ca media mea de condus zilnica de 3 luni de cand am luat-o este de nu mai putin de 152 km / zi pt ca umblu foarte mult prin tara.

Link to comment
Share on other sites

bine ca nu umblii foarte mult in oras <_< ca atunci era o problema :)

 

dar ce sa faci risti pana la capat :unsure: si fa-ti macar o pompa de benzina :bashwall:

 

da este mult in oras ... dar stii cum e ... ti-ai ales un pur sange ... nu poti sa-l lasi sa se dezhidrateze !

 

ai grija la radare ... ca o sa te uiti la ea dupa aia !

 

take care !

Link to comment
Share on other sites

Si daca era baiatul lui tata care ar fi fost problema?!? O dam in penibilitati cu valoarea banului etc...?!? Sau cum un 645 nu e de nasul unui tanar?!?

E vreo rusine sa-ti cumpere taticul seria 6?!? Si nu-mi sariti in cap ca am si eu 26 de ani....

Masina e frumoasa, culoarea este "rezistenta" pt jegul din Bucuresti, in opinia mea mai bine iti luai un coupe dc vrei sa mergi tot anul cu ea...si renunta la replicile alea, pune ceva minim 19...Bafta

Link to comment
Share on other sites

un salariu bun <_< sau o afacere profitabila ... la varsta de 26 ani :)

 

Am ceva afaceri care le dezvolt, am inceput cu credite facute de toti membrii familiei, fara exceptie, am riscat si am castigat.

Satisfactia mea cea mai mare este ca nu sunt " baiatul lui taticu' ".

Sfatul meu este sa riscati si voi daca asa simtiti.

Mai bine sa regreti ce ai facut decat ce n-ai facut, nu?

 

 

Bravo tie,tot respectul pentru tine,masina e superba,sa o stapanesti fara incidente si sa o "uzi".....

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
bine e mult de discutat pe tema asta ... dc nu esti baiatu lu tati` pentru mine e inchis subiectul , bravo !

masina e f frumoasa ! s-o stapanesti sanatos , ce consum ai in bucuresti in ultima vreme ?

 

pai aici e problema.... 26% minim <_< si nu exagerez, se duce si in 30% cand merg bara la bara.

 

in afara, daca merg fara sa ma dau la ea constant cu 150km/h cu pilotul, am formidabilul consum de 12 % :) dar...intre noi fie vorba...e greu sa te abtii.

singura mea frica acum este de radare....

 

la 200 km/h pe autostrada, consumul este foarte bun, adica 16%.

 

pai la M6 am consum tot pe acolo...totusi, dupa un drum in afara reusesc pt cateva zile un 22% in oras... daca merg numai in oras o arde pe 30%.

 

12% in schimb nu am vazut niciodata.... nu pe asta. 17% a fost minimul obtinut, in afara orasului.

 

Cati litri are rezevorul la 645i ? de curiozitate.

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

da, tot 70, mi se pare putin, din punct de vedere al autonomiei poate as fi preferat 100 de litri.

 

E aiurea, fac plinul in Bucuresti si in Constanta ma anunta ca trebuie sa alimentez (ca exemplu)... e un stres oarecum.

Link to comment
Share on other sites

bine ... daca mergi rezonabil , pe a2 undeva in jur de 140-150 ca sa nu te salte fomistii ... banuiesc ca-ti ajunge pana la mangalia <_<

 

nu au facut rezervorul mai mare poate si dpdv al greutatii ...

 

70l ... 225 km

x .... 100km

 

x=31.1 litrii

 

so nu cred ca-ti ia 30litrii / 100 km ... in afara localitatii ... chiar si in M mode P500

Edited by xfil3s
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
bine ... daca mergi rezonabil , pe a2 undeva in jur de 140-150 ca sa nu te salte fomistii ... banuiesc ca-ti ajunge pana la mangalia <_<

 

nu au facut rezervorul mai mare poate si dpdv al greutatii ...

 

e interesant ce spui, ar merita un topic: consum l/100 vs consum l/ora (timp)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

eu am o autonomie de 350-400 Km cu un plin. si mie mi se pare mult prea putin...

cred ca problema e ca ea are masa (daca nu ma insel, caci nu am talonul langa mine) 1800 kg si masa maxima autorizata 2200 kg, deci maxim 400 kg poti pune in ea. fiind gandita cu 4 locuri * 80 kg media/om + ceva bagaje, asta ar fi greutatea.

daca o facea de 2 locuri, era muult mai bine, caci sigur crestea capacitatea rezervorului.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
eu am o autonomie de 350-400 Km cu un plin. si mie mi se pare mult prea putin...

cred ca problema e ca ea are masa (daca nu ma insel, caci nu am talonul langa mine) 1800 kg si masa maxima autorizata 2200 kg, deci maxim 400 kg poti pune in ea. fiind gandita cu 4 locuri * 80 kg media/om + ceva bagaje, asta ar fi greutatea.

daca o facea de 2 locuri, era muult mai bine, caci sigur crestea capacitatea rezervorului.

Foarte frumoasa masina , sa o stapanesti sanatos. Si eu aveam in vedere la un moment un 645ci din asta dar coupe, pe Germania le gasesti la preturi bune.Autonomie 350-400, nu suna prea bine,ori o coxezi rau ori asa e masina. :)

PS:ceva vesti despre masina nu ne mai dai?sunt cam rare 645-urile astea.

Link to comment
Share on other sites

Frumoasa masina, buna alegere. Felicitari proprietarului!

 

Pot sa te intreb cum ai ajuns sa iti iei seria 6 cabrio? De ce nu seria 1, 3, 5? Sau poate le-ai avut pe toate astea inainte... :lol:

 

Si inca ceva, banuiesc ca asta nu e masina de zi cu zi si mai ai cel putin una in garaj. Daca asa e spune-ne ce masina/masini mai ai si povesteste-ne cate ceva despre ele.

 

Planuri de viitor cu 645-ul? Nu de alta, dar cum se zice, masina e ca o femeie, trebuie sa o iubesti si sa-i daruiesti tot ce e mai bun. Deci masina e o investitie constanta, cel putin asa vad eu lucrurile si cred ca foarte multi de pe acest forum imi vor impartasi gandurile.

 

Multa bafta si la mai mare! Un M6? :)

Link to comment
Share on other sites

Salut tuturor, m-am intors dupa o lunga perioada de inactivitate datorita supararilor care le am cu MHS Motors (adica reprezentanta BMW din Militari), care, daca aveti rabdare sa le cititi, vi le povestesc in urmatorul Reply.

 

Acum vreau sa-i multumesc lui ukgarage pt vorbele frumoase si sa-i zic ca nu am avut seria 1, 3 sau 5, ci doar un Logan 1.6 benzina, 90 CP.

Timp de 4 ani am mers cu Loganul pt ca asta era tot ce-mi puteam permite cand am luat-o si in timpul asta am facut cca 100.000 km cu el.

La fel, dupa cum am zis in topic-urile anterioare, in timpul asta afacerea mergea bine si mereu eram incurajat sa-mi iau masini intermediare, din ce in ce mai bune. Nu am ales nici una pt ca BMW seria 6 era "visul meu" frumos la care speram si mi-am propus sa astept.

Am reusit sa strang 15.000 E pt avans si masina e acum a mea.

Celalata masina de garaj de care pomenesti este Loganelul meu, care nu am de gand sa-l dau.

Adevarat ca ma duc cu el la padure, pe cine stie ce drumuri de tara, etc etc, din respect pentru masina celalata, care trebuie sa ii arat respectul cuvenit :)

Nu-mi doresc M6 in clipa de fata pt ca eu consider ca cei 333 cai sunt suficienti pt necesitatile mele pt ca nu sunt genul competitiv, cel care pleaca primul la semafor, sau cel care o calca pe langa o fata frumaosa de pe trotuar sa-si arate barbatia... Totusi nu intalnesc zi de zi pe la semafoare atat de multe masini peste 300 CP.

 

Maine sau poimaine va voi spune ce intamplare neplacuta am avut cu cei de la MHS.

Edited by Sorinus
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Vazuta pe viu masina super misto, pacat ca nu am facut o mica plimbare dar era mereu ceva de facut :) ,mai avem timp.

 

 

Vezi sa-ti iei un set de sigurante sa ai acolo de rezerva :lol:

 

ms pt "reparatie", cu siguranta vor mai fi momente cand ne vom intalni si ne plimbam.

 

 

Felicitari pentru premiul cel mare!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.