Jump to content

noul BMW seria 7


cotti

Recommended Posts

Salut. Sambata 15.11.2008, am fost invitat prin amabilitatea dl. Cosmin Chindris, la lansarea oficiala a noului model seria 7.

doresc sa postez primele impresii despre aceasta masina. Grilele fata sunt prea pronuntate, alte impresi critice nu mai prea sunt(poate una mica dar mai la sfarsit), asa deci masina foarte bine finisata, o extraordinara atentie data detaliului, e mult schimbata fata de precedentul model la multe capitole(asta imi place mai mult), are scimbator de viteze, care e altfel desenat, butonul de i-drive e mai sensibil si mai placut la manevrare. cadranele bordului sunt de fapt un ecran LCD. stopurile spate mie imi plac foarte mult. mi-as fi dorit sa fie expus un model mai accesorizat, unde ar fi fost diponibil sistemul i-drive si pentru pasageri din spate, mai merita mentionat si gurile de ventilatie plasate pe stalpul central pentru pasagerii din spate, portierele care se blocheaza in pozitia deschis acolo unde le lasi fara a mai fi prestabilite cele 2 trepte de deschidere, per total e foarte bine gandita masina. motorul prezentat cel de 3000 atinge 0-100 km/h in 7,2 s, excelent pentru o caroserie asa mare.

post-23-1226921073_thumb.jpg

post-23-1226921091_thumb.jpg

post-23-1226921895_thumb.jpg

post-23-1226921917_thumb.jpg

post-23-1226921948_thumb.jpg

post-23-1226921974_thumb.jpg

post-23-1226922003_thumb.jpg

post-23-1226922036_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 104
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ia uitati ce-am vazut eu azi dimineata cand ma duceam la facultate. In fata curtii unde am vazut masina mai era un E90 si mai tot timpu vad diferite BMW-uri prin fata curtii, cred ca sunt fani infocati sa le zic sa intre pe BMW Club ? :) Edited by aXeL
Link to comment
Share on other sites

Modelele noi de la BMW....incepand din 2004-2005 au surprins la aparitie, fiind catalogate ca "ciudate", asa a fost si cu E60-ul, E-90-ul.

Personal il consider impunator si simpatic.(intr-adevar "narile" par mari, poate prea mari).

In fine....urat , frumos tot seria 7 ramane.

Link to comment
Share on other sites

Ămi place, e miÂşto.

 

InscripĂžia BMW Dynamic Xenon de pe faruri este cam ĂŽn plus, ĂŽn rest n-am ce sĂŁ spun negativ.

 

Am observat si eu astazi, mie mi se pare ca da o nota de modernism, mi-a parut rau ca nu am avut timp sa il studiez mai mult :) Oricum in afara de narile prea mari eu nu prea am ce sa-i reprosez.

Link to comment
Share on other sites

seamana usor cu e60-ul, asa ca un detaliu care l-am citit recent, este ca la viteze de pana la 160 km/h, rotile din spate vireaza invers fata de cele din fata, iar dupa aceasta viteza, si rotile din spate vireaza in aceeasi directie cu cele din fata, cel care a testat masina de la top gear, zicea ca i-a dat in curbe cat a putut incercand sa se scoata de la masina macar 1 gest, ca e prea mult, sau ca nu se cade sa se ia virajul cu acea viteza, si concluziona ca masina sta pe drum incredibil.
Link to comment
Share on other sites

Am fost azi la reprezentanta sa-mi comand unele chestii si era expus noul seria 7....este dea dreptul impunatoare,superba,moderna...tot ce vrei...arata superb,liniii excelente,interior super frumos...ce mai nava absoluta..este dea dreptul excelenta si arata mult mai bine in realitate decat in poze...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.