Jump to content

welcome angel eyes


Rares

Recommended Posts

salutare am facut si eu chestia asta "welcome angel eyes" la un e46 dupa schema lui 9iuli si functioneaza perfect

mai specific(asta doar pentru a va simplifica treaba) un +plus permanent il puteti lua de pe firul rosu de langa cele de la pozitii(blocul de lumini)si pentru cei care au inchidere originala semnalul il puteti lua de pe firele albastru(deschidere) respectiv alb(inchidere) din firele ce vin din usa soferului.

eu am folosit un condensator de 10.000micro pt ca nu am gasit de 15k si angel-urile stau aprinse 8 sec.

Nu va faceti griji daca deschideti usa nu o sa se aprinda angel-urile sau cand aprindeti farurile sa se aprinda lumina in interior, revin maine cu un video sa vedeti ce a iesit

Link to comment
Share on other sites

Bv, bine ca ai reusit, si la mine tot cam 7,8 secunde stau aprinse.

Eu am un proiect in cap si vreau sa scap de acel modul... si sa fac angel eyes-urile sa lucreze direct din modul original al masinii, si se poate seta din tester perioada cat sa stea aprinse, in plus ii voi monta un senzor de lumini(il am deja pe masina si functioneaza).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

:rolleyes:

 

rares ce fel de diode ai folosit???...am si eu un bmw e46 2003 dar nu am bec la picioare si trebuie sa gasesc firele de la becul din plafoniera....stie cineca daca se gasesc in consola d lumini??

 

te uiti ce fir ai in plafoniera si te legi din modulul de lumini care este in stanga, tot acolo sunt si firele de la pozitie

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

salut aveti idee daca gasesc si eu prin iasi pe cineva care se pricepe sau a mai facit aceasta operatie???

:blush:

Daca nu e graba te ajut eu sa faci montajul gratuit doar ca eu ajung in iulie in iasi.

 

O intrebare daca stie cineva care este firul care vine de la maneta de BC si intra in LCM responsabil cu contactul pt faza lunga(flash-ul)?

 

Eventual daca se poate modifica din tester ca atunci cand dau de maneta sa se aprinde proiectoarele in loc de faza scurta?

Link to comment
Share on other sites

 

Eventual daca se poate modifica din tester ca atunci cand dau de maneta sa se aprinde proiectoarele in loc de faza scurta?

 

LE:Eventual daca se poate modifica din tester ca atunci cand dau de maneta BC se se aprinda proiectoarele in loc de faza scurta(ma refer la follow me home)?

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Depinde ce metoda alegi sa faci, daca te legi de luminile interioare vor sta aprinse cat stau si becurile in interior (30 de secunde parca) si se vor stinge la fel ca becurile din interior (depinde cum is setate ale tale, soft sau brusc).

Daca faci metoda cu releul, vor sta 40 de secunde aprinse(se poate seta 90 sau 120). Se vor stinge mai repede daca pui cheia in pozitia 1.

Edited by ionnu
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.