Jump to content

Cheie cu CIP


Recommended Posts

Salut tuturor! Masina mea este prefacelift si am o cheie care arata deosebit de urat. :)

Este posibil sa comand de la AB o cheia de facelift si care sa si functioneze pe masina mea?

Daca aveti orice informatie in acest sens va rog sa postati! Va multumesc!

 

Cheie prefacelift :) :) :)

http://img98.imageshack.us/img98/1525/2f8211b5329box1.jpg

 

cheie facelift :blink:

http://img149.imageshack.us/img149/2420/13b711b64e6bmv4.jpg

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 330
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nu exista chiar nici o posibilitate?

 

Macar cheia fara facelift e si mai ieftina la reprezentanta? A mea e cam uzata.

303614[/snapback]

 

 

Habar nu am pretul.Am observat ca sunt ceva useri care lucreaza la AB, poate te ajuta ei.

Nu poti comanda o cheie face-lift pentru masina ta.Cheile se comanda numai dupa serie de caroserie, nu exista chei brute pentru modelul face lift.

Link to comment
Share on other sites

Eu vreau cheie de facelift pt prefacelift. Cheia de facelift se poate comanda insa pt o masina de acelasi tip nu pt una prefacelift.

 

Daca a reusit cineva asemanea conversie ar fi interesant cum a reusit desi daca Bavaria a zis ca nu se poate, 99% nu se poate.

303662[/snapback]

Exista asemenea chei ... insa nu stiu cum functioneaza cu imobilizatorul electronic... pentru ca si pentru e36 se putea adapta o asemenea cheie

Link to comment
Share on other sites

Pai si poza care am pus-o tot de facelift e dar e bruta.Am impresia ca doar modelul asta poti sa iti comanzi si se face copie dupa cheia ta.

303941[/snapback]

O sa ma interesez la AB.

 

Pai comanda una. :blink:)

303942[/snapback]

 

Cred ca n-ai citit topicul de la inceput.

 

Masina mea e prefacelift (am totusi pe ea facelift exterior) insa la origine este o masina prefacelift fiind fabricata in 1999.

Cheile pt astfel de masini sunt modelul mai mare si mai patratos care arata mai urat si pe mine ma intereseaza o cheie tip facelift.

Problema e ca la reprezentanta se comanda chei in functie de masina pe care o ai nu dupa preferinte.

Intrebarea mea a fost daca se poate comanda pt masina mea o cheie tip facelift desi masina NU este facelift.

Cheile de E39 nu sunt doar niste simple chei, toate cheile au chip deci nu e chiar asa simplu.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

O sa ma interesez la AB.

Cred ca n-ai citit topicul de la inceput.

 

Masina mea e prefacelift (am totusi pe ea facelift exterior) insa la origine este o masina prefacelift fiind fabricata in 1999.

Cheile pt astfel de masini sunt cele mai mari care arata mai urat si pe mine ma intereseaza o cheie tip facelift.

Problema e ca la reprezentanta se comanda chei in functie de masina pe care o ai nu dupa preferinte.

Intrebarea mea a fost daca se poate comanda pt masina mea o cheie tip facelift desi masina NU este facelift.

Cheile de E39 nu sunt doar niste simple chei, toate cheile au chip deci nu e chiar asa simplu.

303991[/snapback]

 

Am citit tot si stiu cam ce inseamna o cheie, ca sa-ti spun altfel masina mea este din 2000 si am cheie cum vrei tu si am vazut E39 aduse din Germania si in 97 cu chei asa. Eu zic sa suni sau cel mai bine sa te duci la ei si sa vb acolo ca la tel sunt cam ametiti. Ti-am zis eu am vrut sa-mi cumpar alta noua pt ca ale mele erau tocite si plus ca pierdusem si emblema din mijloc dar totusi mi se pare cam mult 6 mil plus nu stiu ce transport securizat pe care tot tu il platesti.... Oricum in cazul tau as zice ca merita!! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Exista asemenea chei ... insa nu stiu cum functioneaza cu imobilizatorul electronic...

303723[/snapback]

 

 

Se pot comanda astfel de chei, normal.

Exista chei facelift care sunt brute si ar merge si la masina lui Ciupanezu, deoarece au si cip integrat.Chei de acest gen se pot comanda aici, http://www.midwestkeyless.net/, costa aproximativ 50$.

 

Cheia se poate programa pentru inchiderea centralizata, insa pentru a se programa cipul trebuie un aparat care cloneaza chei, gen Zed-Qx.

 

Orice se poate face teoretic, insa comandind cheie originala la BMW, va veni modelul original al masinii.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.