Jump to content

Cheie cu CIP


Recommended Posts

  • Replies 330
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Stiu ca am mai citit pe undeva o astfel de discutie , insa nu m-am lamurit complet. Pentru un e39 facelift se pot face cumva chei tip briceag? La AB am intrebatr si mi-au spus ca nu se pot comanda altfel de chei decat cele cu care a venit maisna. Dar pe forum pe aici parca am citit ca s-ar putea face cumva. Ce ar presupune acest lucru? Functia de telecomanda de pe cheie se pastreaza? Alarma va mai functiona OK?

Cam ce cost ar implica aceasta cheie?

Link to comment
Share on other sites

Am gasit urmatoarele modele, cele care se gasesc la noi pe okazii sunt Inca-pro dar un model mai slab (pt E30) decat cel de aici gandit pt E36:

 

http://cgi.ebay.de/Spz-Funkfernbedienung-B...oQQcmdZViewItem

 

Ar mai fi si una cu nume dubios "Right click" aici:

 

http://cgi.ebay.de/Spz-Funkfernbedienung-B...oQQcmdZViewItem

 

Din pacate fara sa stiu cu ce controller sunt realizate imi e imposibil sa spun care e mai buna (tipul de pe okazii refuza sa-mi dea aceasta informatie). De aceea revin cu rugamintea ca cei care au asa ceva sa ne impartaseasca informatia.

 

toate topicurile privind discutii despre chei BMW, initializari, upgrade-uri de look ori alte subiecte in legatura cu acest domeniu, au fost reunite intr-unul singur...

 

Buna treaba, cand ai timp poate faci acelasi lucru si cu topicurile despre angel eyes ca m-au disperat cate sunt. <_<

Link to comment
Share on other sites

Stiu ca am mai citit pe undeva o astfel de discutie , insa nu m-am lamurit complet. Pentru un e39 facelift se pot face cumva chei tip briceag? La AB am intrebatr si mi-au spus ca nu se pot comanda altfel de chei decat cele cu care a venit maisna. Dar pe forum pe aici parca am citit ca s-ar putea face cumva. Ce ar presupune acest lucru? Functia de telecomanda de pe cheie se pastreaza? Alarma va mai functiona OK?

Cam ce cost ar implica aceasta cheie?

 

PoĂži sĂŁ mergi la orice Silca Key Service Âşi sĂŁ cumperi o cheie briceag pe care sĂŁ o tai Âşi sĂŁ muĂži cip-ul din cheia ta originalĂŁ.

Nu va mai funcĂžiona keyless entry-ul din pĂŁcate.

ExistĂŁ astfel de chei Âşi pe ebay.

 

Chiar vrei sĂŁ faci o astfel de modificare?

Cheia diamant este de 100 ori mai frumoasã decât o cheie briceag.

Link to comment
Share on other sites

M-ar interesa sa stiu cu ce integrat este construita (controller chip din poza de mai jos):

 

http://i20.photobucket.com/albums/b201/kevingiese/IMG_0055.jpg

 

Unde ai pus transmitter nu este transmitter ci pare a fi un rezonator SAW.

 

Fa niste poze cu o rezolutie mai mare de pe o parte si de pe cealalta.

Link to comment
Share on other sites

Am o problema ciudata, uneori se inchide din telecomanda, alteori nu. De deschis se deschide mereu. Am desfacut cheia si am apasat direct pe placa, nu inchide dar deschise. Si din senin uneori inchide usile. Sa fie din senzor ceva sau din cheie?

 

Silca are prin toate Bricostore cite un "chiosc", oare se pot face chei de E46 la oricare sau trebuie mers undeva anume?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.