Jump to content

BMW E36 - V12 5.6 litrii


alex_e36

Recommended Posts

bestie pe roti, ca sa spui mai mult.

 

am tot cautat ... si motoru nui importat de pe ceva jaguar sau cine stie ce...

e chiar BMW M ... doar ca e facut pt o alta bestie mult mai grea... 850 CSI :):D:D evident in configuratia originala are 5.0 litrii cu vreo 381 de cai

 

ORIGINALUL

 

dar asta e modificat de JOM Motorsport ... si cica dezvolta 560 de cai.... io ma tot intreb ce differential face fatza la asa ceva ... ce cardan , ce ambreiaj , ce cutie ? ... oare ce frane are pe fatza ? <_<

 

 

visam .... visam... si atat...

Link to comment
Share on other sites

ups , v12 nu am mai vazut pe pisica ... motor de 5.6 litrii ...

 

oricum nu te gandi sa aduci asta la noi ca taxa face de 3 ori masina :)

 

oricum e super ... ii pui pe spate 318i si te dai la linie cu baietii cu m3-uri :bashwall:

 

 

M-uri ??????? <_< ma gandeam la AMG-uri :unsure:))) frate asa ias papa pe toti cu aia.... ar putea sa vina si M6 ca nar avea ce vb cu mine...

 

La stop numa asa mas uita la el si as tura bestia pana la limitator... sa vad il tine :blink:))

Link to comment
Share on other sites

M-uri ??????? <_< ma gandeam la AMG-uri :)))) frate asa ias papa pe toti cu aia.... ar putea sa vina si M6 ca nar avea ce vb cu mine...

 

La stop numa asa mas uita la el si as tura bestia pana la limitator... sa vad il tine :bashwall:))

uiti un lucru foarte important: aderenta :unsure: poti sa ai si 1000 de cai, daca nu ai aderenta nu faci nimic.

Link to comment
Share on other sites

M-uri ??????? <_< ma gandeam la AMG-uri :)))) frate asa ias papa pe toti cu aia.... ar putea sa vina si M6 ca nar avea ce vb cu mine...

 

La stop numa asa mas uita la el si as tura bestia pana la limitator... sa vad il tine :bashwall:))

uiti un lucru foarte important: aderenta :unsure: poti sa ai si 1000 de cai, daca nu ai aderenta nu faci nimic.

 

acuma sincer... cu 275 r18 goodyear eagle f1 nush cata aderentza ai mai putea cere... eu am 235 si simt cas lipit de asfalt :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ia baga linkul de pe mobile...ca mi-e lene sa caut.....

asta lam vazut acus 2 luni... masina cred ca so vandut repede... o disparut dupa 1 sapt dupa ce am vazuto... asa ca cei care ar fi dispusi sa o cumpere sasi ia gandu de la ea :)...

 

LUP IN HAINE DE OAIE <_<)) toti vrem asa ceva :bashwall:

Link to comment
Share on other sites

acuma sincer... cu 275 r18 goodyear eagle f1 nush cata aderentza ai mai putea cere... eu am 235 si simt cas lipit de asfalt <_<

 

ia spune-ne tu.. cu ce putere misti aia 235 de zici ca esti lipit de asfalt? :)

 

on topic: masina asta e B O M B A !!!

Edited by io's
Link to comment
Share on other sites

bestie pe roti, ca sa spui mai mult.

 

am tot cautat ... si motoru nui importat de pe ceva jaguar sau cine stie ce...

e chiar BMW M ... doar ca e facut pt o alta bestie mult mai grea... 850 CSI :):D:D evident in configuratia originala are 5.0 litrii cu vreo 381 de cai

 

ORIGINALUL

 

dar asta e modificat de JOM Motorsport ... si cica dezvolta 560 de cai.... io ma tot intreb ce differential face fatza la asa ceva ... ce cardan , ce ambreiaj , ce cutie ? ... oare ce frane are pe fatza ? <_<

 

 

visam .... visam... si atat...

o transmisie de m3 si un ambreaj supersport face fata pana la 800- 900 cp

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.