Jump to content

E34 525 TDS


ally_49

Recommended Posts

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu am vazut pana acum faruri aftermarket cu AY incluse sa se vada bine ziua (cum se vad CCFL-urile de exemplu). Si ale mele la fel sunt, au 2 ani de cand sunt pe masina. Ziua abia se vad, noaptea se vad bine (daca geamul de la far e curat, altfel sunt estompate). Am crezut ca in timp vor aparea ceva mai bun, insa nexam. In plus, la farurile aftermarket cu AY suprafata onglinzilor interioare e mai mica. Daca ar fi sa schimb farurile acum, as lua originale si as pune CCFL-uri. Iesi si putin mai ieftin, farurile se vad bine, le poti pune si xenon plus AY care se vad bine de tot.
Link to comment
Share on other sites

Nu am vazut pana acum faruri aftermarket cu AY incluse sa se vada bine ziua (cum se vad CCFL-urile de exemplu). Si ale mele la fel sunt, au 2 ani de cand sunt pe masina. Ziua abia se vad, noaptea se vad bine (daca geamul de la far e curat, altfel sunt estompate). Am crezut ca in timp vor aparea ceva mai bun, insa nexam. In plus, la farurile aftermarket cu AY suprafata onglinzilor interioare e mai mica. Daca ar fi sa schimb farurile acum, as lua originale si as pune CCFL-uri. Iesi si putin mai ieftin, farurile se vad bine, le poti pune si xenon plus AY care se vad bine de tot.

 

Mie personal nu-mi place cum se vad CCFL-urile pe masini cum sunt ale noastre sau pe ursi, la astea mai noi da, arata bine, dar la noi.... Plus ca parca nu exista CCFL care sa formeaze un cerc complet si arata aiurea intrerupt, nu ai cu ce sa-l "maschezi".

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Salut,adica cine a pus pe seria 5 suspensie sport?eu cred ca ai glumit,pt. ca mie nu-mi vine sa cred asa ceva,vroiam sa te intreb,nu miroase a motorina masina?pt. ca am vazut un e34 acum o saptamana pe o straduta,chiar atunci al oprise,duhnea a motorina de la cativa metri,mai rau ca un tractor,era un domn la vreo 40 si ceva de ani,chiar am vrut sa-i spun ca asa ceva intalnesti pe la SMT-uri daca or mai fi,adica parc de tractoare situat la marginea satului,era incredibil cum era e34 ala,mai rau ca un Aro,motorina scursa pe langa rezervor pe acolo,un cosmar.
Link to comment
Share on other sites

Multumesc pentru aprecieri!

 

In legatura cu mirosul, nu stiu ce sa zic, am mers si cu masini mai noi pe motorina si unele miroseau destul de rau. Depinde foarte mult si cat de ingrijita e masina, sunt furtunase care din cauza anillor trecuti peste ele mai crapa.... rezulta scurgeri de lichide, diverse mirosuri :) Si eu aveam un miros din asta de motorina, dar s-a rezolvat cu cativa zeci de lei (furtunasele de retur). Totul tine de proprietar, nu de vechimea masinii.

 

 

PS: Bogdy, nu am inteles la ce te refereai cu suspensia sport...

 

N-arata rau. Pe mine ma interesa aspectul masinii cu fara aftermarket. Arata bine oricum.

 

Multumesc!

 

Si mie imi place aspectul original al unei masini de genul asta, nu as pune ceva aftermarket pe ea (bari, praguri eleroane sau alte prostii din fibra :) ) nu mi se pare ca farurile astea compromit aspectul original al masinii....

Link to comment
Share on other sites

Dar de ce spui tu Ciupanezu ca sunt pe alta lume?Ia stai un pic...,ca si cum eu nu abordez niste probleme care tin de traficul de zi cu zi,tu vezi-ti de masina ta si nu le mai spune tu altora ca sunt pe alta lume,auzi ca eu sunt pe alta lume..,mai omule eu am spus lui si nu am crezut cum se poate ca un posesor de seria 5, poate sa puna suspensie sport pe o asfel de masina,ma faci sa cred ca tu esti pe alta lume omule,ia fa un sondaj intre posesorii auto si sa vedem care e de acord cu mine si care sunt cu tine,mai faci si pe cerebralul pe forum aici.
Link to comment
Share on other sites

Da, eÂşti de pe altĂŁ lume, n-ai nici o treabĂŁ cu realitatea.

 

Uite, eu am suspensie de M pe E39, adicĂŁ suspensie sport.

 

MaÂşina merge foarte bine, nu bate, nu troncane, pot sĂŁ merg cu ea ĂŽntr-un mod decent.

 

Tu eºti ca o femeie care se plânge toatã ziua ºi nu face nimic ca sã schimbe lucrurile, cu toÞii ne-am sãturat de smiorcãielile tale.

Link to comment
Share on other sites

@bogdyy, a trait o data ca niciodata, in tara asta amarata a noastra, un mare scriitor, pe nume Ion Creanga. Printre toate operele de valoare scrise de el se regaseste o poveste ce implica un drob de sare ( prefer sa nu-i scriu numele ), care ti se potriveste foarte bine, ca o manusa ! Nu mai intra cu bogancii peste topic-urile oamenilor, scuteste-i de ineptiile tale !!!

 

 

ON: Foarte misto si ingrijita masina !

Edited by MihaiC
Link to comment
Share on other sites

Si la ce-ti foloseste suspensia aia de m pe masina?sta mai bine la semafor in Bucuresti cred,in fine,nu ma intereseaza,poti sa o lasi si pe discuri,nu ma pasioneaza e39 si nu ma intereseaza ca masina,despre e34,deci man,am inteles ca cel care a avut e34 a pus suspensie sport,pai eu nu as concepe asa ceva,pe seria 5 sa ai asa ceva,despre intretinutul lor,putini,foarte putini au timp,nervi sa intretina asa ceva,e34 care le-am vazut pe aici sunt intr-o stare critica,dasalate,zdroncane,motoarele se aud urat,rugina in ele,dar ti-am zis am vazut acel e34 care duhnea a motorina de la cativa metri,am ramas socat,omu si-a scos geaca din spate,sa imbracat si a intrat intr-un market,de aceia te intrebam ca si a ta este diesel,am vazut si un 525i e34,m-am intalnit cu posesorul undeva la un service,eu eram cu e36,rugina la greau in el,interiorul parca era dupa razboi,deci eu in momentul actual nu mai cred ca exista e34 care sa aibe o stare acceptabila,nu-ti mai spun,ca am mai vazut unu,era al unor zugravi,aoleoo,deci nu mai am cuvinte in ce hal putea fi,imi pare rau ca nu i-am facut o poza,sunt uimit de aceste masini in ce hal au putut ajunge.
Link to comment
Share on other sites

Si la ce-ti foloseste suspensia aia de m pe masina?sta mai bine la semafor in Bucuresti cred,in fine,nu ma intereseaza,poti sa o lasi si pe discuri

Când eu ÎÞi zic cã n-ai nici o treabã cu viaÞa, te mai ºi superi. :)

 

StĂŁ maÂşina mult mai bine pe Âşosea, ĂŽn curbe.

Se poate ieÂşi Âşi din BucureÂşti.

 

 

deci eu in momentul actual nu mai cred ca exista e34 care sa aibe o stare acceptabila

 

ExistĂŁ, ĂŽnsĂŁ costĂŁ pe mĂŁsurĂŁ.

 

sunt uimit de aceste masini in ce hal au putut ajunge.

 

Din cauza unor oameni ca tine.

Link to comment
Share on other sites

Dar de ce spui tu Ciupanezu ca sunt pe alta lume?Ia stai un pic...,ca si cum eu nu abordez niste probleme care tin de traficul de zi cu zi,tu vezi-ti de masina ta si nu le mai spune tu altora ca sunt pe alta lume,auzi ca eu sunt pe alta lume..,mai omule eu am spus lui si nu am crezut cum se poate ca un posesor de seria 5, poate sa puna suspensie sport pe o asfel de masina,ma faci sa cred ca tu esti pe alta lume omule,ia fa un sondaj intre posesorii auto si sa vedem care e de acord cu mine si care sunt cu tine,mai faci si pe cerebralul pe forum aici.

 

 

Daca ai o suspensie sport, nu inseamna neeaparat ca stilul de condus pe masina respectiva este unul sport. Pur si simplu suspensia sport te ajuta sa stai mai lipit de sosea. Ca exemplu, in rondul de la Alba Iulia, cu suspensia sport puteam ajunge undeva la 80 km/h, fara sa simt vreun balans, sau ceva nesigur..... acum, cand trec de 60, deja simt o foarte sensibila supravirare si masina se inclina destul. Tu zici ca suspensia sport nu-si are rostul pe un seria 5? Poate nu, din cauza motorizarii mele, dar daca ar fii avut motor de 2,5 24v tot inutuila era? Masina a avut suspensii sport pentru ca rula numai in Germania. Eu am vrut o masina comoda cu care merg zi de zi, de aceea am renuntat la supensia sport, nu pentru ca nu-si avea rostul.

Link to comment
Share on other sites

Pai masinile ajung asa din cauza unora ca tine, care vor bemve de jmekery si n-au bani de seminte si toata ziua se smiorcaie ca le e sila de masina. Te mai si miri ca unul care pune suspensie sport pe o masina e un dobitoc, dar cat de dobitoc tre' sa fii ca sa cumperi una cu suspensie sport stiind ca nu iti place si nici n-ai bani sa o schimbi?
Link to comment
Share on other sites

Ciupanezu,lasa-ma cu viata ta si cu suspensia de m,cica aia are legatura cu viata...,ce gandire,vai,vai,vai....,ce sa se mai faca ceilalti participanti al trafic,nu au suspensii sport domnule,ce tampiti,nu stiu ce e viata......,saracii ce sa se mai faca,ca nu au suspensii de m,sanatate....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.