Jump to content

problema bec aprin in bord


Recommended Posts

Salut! Mie mi s-a aprins becu de ceva timp(am mai postat pe aici) dar acum am intampinat probleme reale. La relanti imi variaza turatia urat de tot si motoru merge neregulat. Am mai auzit un fasait ciudat pe la debitmetru pe acolo mi s-a parut ca este care nu era. A intampinat cineva problema asta sa-mi zica si mie cam ce ar putea avea.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 137
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

SHARPE, man eu mi-am rezolvat treaba cu eroarea 171, in sfarsit dupa 2-3 luni de cautari am ajuns la o singura piesa de schimbat (DEBITMETRUL) l-am montat de 1 saptamana si nu a mai ramas check engine-ul aprins. Mltumesc celor care au postat aici pentru sfaturile primite in aceste 2 luni in care am fost obsedat de acest bec <_< . :)
Link to comment
Share on other sites

SHARPE, man eu mi-am rezolvat treaba cu eroarea 171, in sfarsit dupa 2-3 luni de cautari am ajuns la o singura piesa de schimbat (DEBITMETRUL) l-am montat de 1 saptamana si nu a mai ramas check engine-ul aprins. Mltumesc celor care au postat aici pentru sfaturile primite in aceste 2 luni in care am fost obsedat de acest bec <_< . :)

 

Felicitari!

 

Ai mai schimbat si DISA? Cum te-ai convins ca e debitmetrul defect?

Link to comment
Share on other sites

SHARPE, man eu mi-am rezolvat treaba cu eroarea 171, in sfarsit dupa 2-3 luni de cautari am ajuns la o singura piesa de schimbat (DEBITMETRUL) l-am montat de 1 saptamana si nu a mai ramas check engine-ul aprins. Mltumesc celor care au postat aici pentru sfaturile primite in aceste 2 luni in care am fost obsedat de acest bec <_< . :)

 

 

de unde ai luat debitmetrul, cat a costat si ce marca este .

merci

Link to comment
Share on other sites

inainte de a cumpara piesa dute sa iti faci o diagnoza sa iti stearga eroarea si apoi revii dupa 1 saptamana sau cateva zile sa vezi daca iti revine eroarea.Si abia atunci poti sa schimbi in functie de de eroare.

 

 

are you talking with me ? :)

 

LE: daca DA, pune mana frumusel si citeste cele 7 pagini din topic, dupa aceea poti sa-ti dai cu parerea . <_<

Edited by S A R P E
Link to comment
Share on other sites

inainte de a cumpara piesa dute sa iti faci o diagnoza sa iti stearga eroarea si apoi revii dupa 1 saptamana sau cateva zile sa vezi daca iti revine eroarea.Si abia atunci poti sa schimbi in functie de de eroare.

 

 

are you talking with me ? :)

 

LE: daca DA, pune mana frumusel si citeste cele 7 pagini din topic, dupa aceea poti sa-ti dai cu parerea . <_<

 

cred ca simti nevoia de a fi bagat in seama, din contra le remintesc celor care nu au rabdare sa citesca si este bine venita o reamintire, nu stiu care este problema de te-a deranjat lucrul acesta?

Link to comment
Share on other sites

Dupa ce am vb cu tine Mihai, mi-am dat seama ca ar trebui sa schimb si eu debitmetrul pt ca am mers cu mufa scoasa si am vazut ca masina se comporta exact la fel, de fapt debitmetrul meu era atat de praf incat nu era bagat in seama de masina si din cauza asta nu am putut scapa de eroare.

SHARPE debitmetrul m-a costat 350 ron nou nout de la autonet cu garantie 1 an, marca nu o stiu exact cred ca e maco sau ceva de genu, eu nu am vrut sa iau un bosh pt ca nu eram sigur 100% ca e debitmetrul stricat si am zis sa dau mai putini bani.

Mihai DISA nu am apucat sa o montez inca dar urmeaza zilele astea. Mersi pentru sfaturi Mihai si cand trec prin Cluj dau o bere.

Link to comment
Share on other sites

se pare ca la mine este totusi altceva (conducta sparta sau un scurt undeva ) zica asta, pentru ca am cuparat debitmetru nou nout marca REMCO si tot nu am scapat de eroare acum, am pe masina un debitmetru bosch (senzorul este nou, butoiasul NU) si masina se comporta exact ca in prima zi de cumparare (adica normal).

 

LE: eu daca scot mufa acum la debitmetru, masina merge groasnic si imi moare motorul imediat.

Edited by S A R P E
Link to comment
Share on other sites

Dupa ce am vb cu tine Mihai, mi-am dat seama ca ar trebui sa schimb si eu debitmetrul pt ca am mers cu mufa scoasa si am vazut ca masina se comporta exact la fel, de fapt debitmetrul meu era atat de praf incat nu era bagat in seama de masina si din cauza asta nu am putut scapa de eroare.

SHARPE debitmetrul m-a costat 350 ron nou nout de la autonet cu garantie 1 an, marca nu o stiu exact cred ca e maco sau ceva de genu, eu nu am vrut sa iau un bosh pt ca nu eram sigur 100% ca e debitmetrul stricat si am zis sa dau mai putini bani.

Mihai DISA nu am apucat sa o montez inca dar urmeaza zilele astea. Mersi pentru sfaturi Mihai si cand trec prin Cluj dau o bere.

 

 

Ma bucur ca am putut sa te ajut. Hai prin Cluj ca iti montez eu DISA pana bem berea aia <_< .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.