Jump to content

EKKul n-a murit


Americanu

Recommended Posts

crezi ca se poate sa gasesc tot harnesul sau sint cabluri individuale?

problema acesta electrica este cea mai nashpa. <_<

 

Harness-ul vine asa cum a fost pus si in fabrica. De exemplu piesa 1 din linkul de mai sus vine cu totul, dupa care trebuie sa comanzi si 2, 3, 4... In functie de VIN-ul masinii, realoem-ul iti va filtra piesele necesare modelului si dotarilor tale.

 

Dar s-ar putea sa mai apara o problema: daca masina a fost facuta pentru Europa si tu comanzi in SUA coduri de EU, s-ar putea ca stealershipul nu stie de ele. Nu stiu daca instalatia electrica era aceeasi pentru cele doua continente, insa sunt foarte mari sanse sa nu fie. In cazul asta, singura solutie ar fi sa dai comanda tot de partea asta a Atlanticului :).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

crezi ca se poate sa gasesc tot harnesul sau sint cabluri individuale?

problema acesta electrica este cea mai nashpa. <_<

 

Harness-ul vine asa cum a fost pus si in fabrica. De exemplu piesa 1 din linkul de mai sus vine cu totul, dupa care trebuie sa comanzi si 2, 3, 4... In functie de VIN-ul masinii, realoem-ul iti va filtra piesele necesare modelului si dotarilor tale.

 

Dar s-ar putea sa mai apara o problema: daca masina a fost facuta pentru Europa si tu comanzi in SUA coduri de EU, s-ar putea ca stealershipul nu stie de ele. Nu stiu daca instalatia electrica era aceeasi pentru cele doua continente, insa sunt foarte mari sanse sa nu fie. In cazul asta, singura solutie ar fi sa dai comanda tot de partea asta a Atlanticului :).

 

...da, asta e mai nasol, ca mai am nishte piese care nu se potrivesc cu ce au aici in state, spre exemplu vreau sa schimb schimbatorul cu unul original luminat, dar aici cutia de ziteze are prima viteza sus, iar m3 european are prima viteza jos. dar pina la schimbator mai e. acum harnesul e urmatorul pas, dupa ce vine de la bodyshop.

 

http://www.turnermotorsport.com/html/detai..._ID=25112231562

Link to comment
Share on other sites

Masina ca masina, dar ce mana are pilotul!! E chirurg baiatu'!

Volanul e foarte interesant dar nu stiu cat e de practic. Cati merg cu mainile la 3 si un sfert? In plus pui mana frecvent pe ecranul ala si ma gandesc ca se zgarie, se umple de mizerie. Adica ideea e misto, in practica nu stiu daca se justifica.

Link to comment
Share on other sites

...da, asta e mai nasol, ca mai am nishte piese care nu se potrivesc cu ce au aici in state, spre exemplu vreau sa schimb schimbatorul cu unul original luminat, dar aici cutia de ziteze are prima viteza sus, iar m3 european are prima viteza jos. dar pina la schimbator mai e. acum harnesul e urmatorul pas, dupa ce vine de la bodyshop.

 

http://www.turnermotorsport.com/html/detai..._ID=25112231562

 

ÂŞi nu poĂži comanda piese pe baza VIN-ului?

Sunt disponibile doar piesele de US?

Link to comment
Share on other sites

stiti pe cineva care are instalat acest volan?

sint curios cum ai plce si daca functioneaza bine

dap!!! @asy pe 135i coupe!!! dai pm si intreab-o!!!

 

era multumita de volan si arata intr-un mare fel.....

 

multa bafta cu proiectul!!!

Edited by pie
Link to comment
Share on other sites

cum sta pe sosea ...

 

 

 

Am mers si eu cu ekk-ul (si condus si pe locul din dreapta) si nu pot sa-ti zic decat faptul ca mi s-a parut super tare si extrem de stabila...la nici o masina n-am simtit senzatia asta. una din cele mai tari senzatii ti le dadea cand decelerai si trecei sub 2500 de ture...simteai cum iti apasa pe plamani

Edited by highwayman
Link to comment
Share on other sites

am vazut ca sunt pe forum baietii care zic ca au diverse masini (colectii intregi), dar uita sa zica ca nu sunt ale lor, ci ca sunt din banii lu' "tata" si care vroiau sa manelizeze un astfel de bmw. un M3 E30 tunat e ca o manea...daca vreti sa puneti motoare pe E30 sau vreti sa stricati aspectul exterior, nu va bateti joc de de o astfel de bijuterie, luati un E30 si atat...nu M3 E30. Lasati M3-ul E30 pentru cei care stiu ce este aia Edited by highwayman
Link to comment
Share on other sites

Superbe ambele maÂşini! :)

 

Admiram M3-ul E30 de când eram În liceu, era primul M3 E30 pe care-l vedeam pe viu.

 

 

Multzam!

 

deci tu tre sa sti ca in ultima perioada a stat cam nemiscata la academie, de fapt banuesc

ca toti baietii care se intalnesc la academie o stiu, fratimiu gasea biletele de cumpararea foarte des pe ea

 

cand am venit in romania si am mers cu ea, ma impresionat cum lumea ma oprea pe strada si foarte mulri o

stiau. " asta e EKKul ! " cu toate ca eu ai schimbasem numerele cu unele din state. un baiat mi-a facut semn

pe strada, el era intrun bmw rosu parca sa zic ca era un ursulet cu motor schimbat nu ami stiu exact dar cert

este ca baiatul era foarte prietenos ca toti cei altii fani bmw din romania de altfel.

visul meu este sa ma intorc in tara si sa vin la academie la o intalnire si sa stam de vorba despre masini

binenteles eu sa vin cu EKKul <_<

Link to comment
Share on other sites

am vazut ca sunt pe forum baietii care zic ca au diverse masini (colectii intregi), dar uita sa zica ca nu sunt ale lor, ci ca sunt din banii lu' "tata" si care vroiau sa manelizeze un astfel de bmw. un M3 E30 tunat e ca o manea...daca vreti sa puneti motoare pe E30 sau vreti sa stricati aspectul exterior, nu va bateti joc de de o astfel de bijuterie, luati un E30 si atat...nu M3 E30. Lasati M3-ul E30 pentru cei care stiu ce este aia

da cand proprietar in acte e tatal tau cum e ? e masina luata din banii tai nu? M3 e M3 atata timp cat e si in acte M3. nu 320i. unii strica M3 cu actele altii cu motoarele. fiecare cum stie

Link to comment
Share on other sites

dap...ai dreptate...pana la urma fiecare face ce vrea cu masina lui. oricum, super tare M3-ul e30 care-l ai (andoux) si asteptam poze mai multe de la tine (cu e30), asa cum asteptam si de la ekk.

 

treaba cu actele si cu 320i, si aici ai dreptate...eu unu de ex nu vreau sa conduc masina niciunui membru familiei (tata...frati...). nu stiu d c...am asa o chestie. unii zic ca singura care nu e de imprumut e masina <_<

 

 

P.S.: oricum, cand am zis ce am sc mai sus nu faceam referire la tine, nu de alta, dar nu m-as fi obosit sa-ti lau dupa m3-ul ...

Link to comment
Share on other sites

nu stiu despre ce vorbiti, masina e inregistrata pe numele meu si in acte e M3... masina am luato ( salvato! ) de la fratemiu, in schimb eu iam dat alta masina, iar sa o aduc in america ma costat o gramada de bani. ( bani munciti de mine, si nu am nici o firma, nu fac banii usor )

 

PS fiecare cu gusturile lui, eu zic ca daca tot iai schimbat motorul la E30 M3 de ce nui pui si turbo si nos sa fie pachetul complet

Link to comment
Share on other sites

pai in ultimele saptamani cat masina a mai stat la academie am verificat numerele. B 11 EKK aparea la politie ca bmw 320i iar proprietarul un domn mai in varsta plecat in america inainte de revolutie. o sa incerc sa gasesc acasa toate datele pe care le aveam.

o sa ma rog de tata sa imi mai dea niste bani si o pun si turbo si nos.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.