Jump to content

Service pentru schimbarea garniturii de chiulasa


wildgeo

Recommended Posts

salutare camarazi, am nevoie de ajutor din partea voastra, am garnitura de _chiulasa_ arsa, am cumparato si am nevoie sa ma indrumati catre cineva ce a mai facut aceasta schimbare catre un service in care aveti incredere, masina este un 318 tds din 95. MULTUMESC ENORM!!!!!!!!! Edited by BoBo
- titlu idiot
Link to comment
Share on other sites

bine, bine, o schimbi cu una noua si gata ?????

din ce cauze s-a ars ???

 

 

 

am avut termostatul de racire blocat pe inchis si nu am fost atent la nivelul de incalzire al apei din bord, termostatul l-am inlocuit si a mai ramas garnitura !!!

Link to comment
Share on other sites

salutare camarazi, am nevoie de ajutor din partea voastra, am garnitura de _chiulasa_ arsa, am cumparato si am nevoie sa ma indrumati catre cineva ce a mai facut aceasta schimbare catre un service in care aveti incredere, masina este un 318 tds din 95. MULTUMESC ENORM!!!!!!!!!

 

 

Service auto :

Doru - 0768984502

 

Sunati intrebati ...si reparati!

Link to comment
Share on other sites

Frumos si indraznet gestul de a posta datele de contact ale unui mecanic. Sunt tare curios de ce "Alex"ul lui Peste' este atat de ascuns si, totusi atat de omniprezent <_<

 

Alex?...chiar nu s-a mentionat acest nume, in acest topic, deci Ciupanezu are dreptate, ca numele (deduc eu) provine din posturi/ topicuri anterioare. Aici se vorbeste de Doru si care este de fapt recomandat de Lorin...

Link to comment
Share on other sites

Ciupanezu, ai PM <_<

 

 

....Aici se vorbeste de Doru si care este de fapt recomandat de Lorin...

 

Da, asa este, iar eu am apreciat gestul lui Lorin de a oferi, PUBLIC, datele unui mecanic! Asta spune multe, atat despre colegul nostru, cat si despre serviciile acelui mecanic. Inca o data, cinste lui!

Edited by CC23298
Link to comment
Share on other sites

Ciupanezu, ai PM <_<

 

 

....Aici se vorbeste de Doru si care este de fapt recomandat de Lorin...

 

Da, asa este, iar eu am apreciat gestul lui Lorin de a oferi, PUBLIC, datele unui mecanic! Asta spune multe, atat despre colegul nostru, cat si despre serviciile acelui mecanic. Inca o data, cinste lui!

 

Eu unul nu ma indoiesc ca si numarul lui Alex poate fi facut public de Ciupanu', numai ca asta nu se face presupun, cum e si normal dealtfel, decat cu acceptul lui Alex...Probabil Doru a fost de acord (datel personale facute publice, fac obiectul unuia din punctele de interes ce apartin regulamentului acestei comunitati auto)

Link to comment
Share on other sites

DanS:

 

O dam in offtopic.

 

Cu Ciupanezu (eu zic ca) am lamurit-o pe PM. Tie iti lipsesc multe date din ecuatie, dar in principiu ai dreptate. Este si normal, esti coleg cu noi doar din toamna trecuta. Pana atunci, aici s-au derulat adevarate telenovele, s-au facut si demascari. S-au sters posturi, topicuri. S-au editat/ascuns perle...

 

Scriu "in principiu" intrucat, atat meschinaria, cat si altruismul pot fi confundate la un moment dat.

Link to comment
Share on other sites

Nu am lĂŁmurit nimic.

 

Nu mai posta lucruri care nu te privesc despre oameni pe care nu-i cunoÂşti.

 

Chiar nu ĂŽnĂželeg legĂŁtura ĂŽntre postarea publicĂŁ a unui numĂŁr de contact Âşi seriozitate.

Pot sĂŁ-Ăži postez 10 numere de mecanici Âşi vopsitori.

Crezi cã automat sunt serioºi ºi de bunã credinÞã?

Link to comment
Share on other sites

.............

Pot sã-Þi postez 10 numere de mecanici ºi vopsitori. Crezi cã automat sunt serioºi ºi de bunã credinÞã?

 

Nu ai cum sa faci asta fara acceptul lor in acest sens. Si chiar daca il ai, in cazul in care sunt neseriosi, nu vor intarzia sa apara feedbackurile negative. Si iar ai sa o dai la intors <_<

 

 

 

 

 

Topicul poate fi inchis

 

Am rezolvat problema ..
Link to comment
Share on other sites

Nu ai cum sa faci asta fara acceptul lor in acest sens. Si chiar daca il ai, in cazul in care sunt neseriosi, nu vor intarzia sa apara feedbackurile negative. Si iar ai sa o dai la intors <_<

 

Cei care nu au clienĂži sunt dornici de reclamĂŁ.

 

Nu Âştiu despre ce vorbeÂşti legat de feedback-ul negativ, nu a existat nici un feedback negativ la adresa acelui service, sunt foarte mulĂži care au spus cĂŁ sunt mulĂžumiĂži.

 

DacĂŁ te referi la acel 320d, s-a vĂŁzut clar cĂŁ acolo a fost vorba de multe pĂŁreri ale unor oameni care nici mĂŁcar nu au vĂŁzut acea maÂşinĂŁ, multe teorii ale conspiraĂžiei Âşi un cumpĂŁrĂŁtor neserios care spunea tot felul de lucruri care nu se legau.

Link to comment
Share on other sites

DanS:

 

O dam in offtopic.

 

Cu Ciupanezu (eu zic ca) am lamurit-o pe PM. Tie iti lipsesc multe date din ecuatie, dar in principiu ai dreptate. Este si normal, esti coleg cu noi doar din toamna trecuta. Pana atunci, aici s-au derulat adevarate telenovele, s-au facut si demascari. S-au sters posturi, topicuri. S-au editat/ascuns perle...

 

Scriu "in principiu" intrucat, atat meschinaria, cat si altruismul pot fi confundate la un moment dat.

 

Offtopic:

Sincer nu reusesc sa te inteleg...ce are s____a cu prefectura sau demascarile si celelalte amanunte cu faptul ca tu esti membru cu mai multa vechime in comunitate. Data intrarii coincide cu data la care m-am intors in tara si deasemeni cu momentul in care am descoperit aceasta comunitate extraordinar de bine structurata si reprezentata. Trebuia sa-ti cer tie sau altor membrii cu vechime acceptul la ce pot si cat/ce sa scriu sau ce vreau sa aduc ca aport aici?...Am intervenit fiindca am considerat intemeiata remarca facuta si imi cer scuze fiindca am vazut prea tarziu ca sunt offtopic...

Si faptul ca au fost sterse..ascunse...s-au scris telenovele sau ascuns perle, asta a tinut probabil tot de principii..

Iar eu, de un principiu vorbeam nu in principiu....Diferenta este fundamentala, si cu asta te rog sa nu mai faci referiri offtopic la adresa mea ...din principiu vorbesc..

Edited by DanS
Link to comment
Share on other sites

eu ...doar eu(poate sunt si altii)...sunt de vina.

Am postat zeci de topicuri in legatura cu "trepidatia la relanti" enervanta a motorului de la BMW-ul meu.Nimeni nu a putut sa ii de-a de cap.Pareri..volanta,catalizator,debitmetru,pompa...toata lumea stia tot.

 

Singurul mecanic care a spus...Nu imi platesti nimic in plus!..decat piesele defecte (garnituri - inclusiv cea de chiulasa)...ca "sunt curios sa vad si eu ce poate fi"

 

Deci din experieta mea...din operatiile efectuate pe motorul meu (chilasa dat jos,rectificat supape,verificat pompa motorina,spalat jeg-u din baie,verificat catalizatorul...).

 

 

In acest caz..."service pentru schimbarea garniturii de chiulasa"...mie mi s-a parut Doctor ...curat,elegant...

 

Nu fac publicitate...impartasesc experienta zecilor de "balbaiti" cu testere, mecanici care lucreza din auzite, a oamenilor care trag de cheia de 10 cu doua maini si cand isi cantaresc material deranjul ...muncesti degeaba o luna.

 

 

va multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.