Jump to content

montaj aer conditionat e36


PhantomRo

Recommended Posts

montez eu cu 150 euro manopera. 0748057950

 

 

 

 

150 euro manopera :) :bashwall: <_< dar ce-i faci de 150 de euro .. ii schimbi toate filtrele imi pui si uleiul si ii mai dai si cu silicon sa nu se cunoasca pe unde ai pus mana .. poate ai vrut sa spui 150 ron dar si asa e japca pe fatza ... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

auzi dar tu stii cum se monteaza o clima complecta? de vorbesti asa tu nici macar nu stii unde se afla filtrul de polen la e36. eu ca sa montez o clima complecta trebuie sa dau jos bordul tot aeroterma sa montez, compresor clima suport compresor, fulie, raditor, ventilator la radiator, conducte, butelcuta,etc, si nu in ultimul rand instalatie electrica ca nu are modelele care nu au avut clima. acolo este de lucru nu-i ca si cum ai schimba o roata. Edited by GABI BMW 3
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

auzi dar tu stii cum se monteaza o clima complecta? de vorbesti asa tu nici macar nu stii unde se afla filtrul de polen la e36. eu ca sa montez o clima complecta trebuie sa dau jos bordul tot aeroterma sa montez, compresor clima suport compresor, fulie, raditor, ventilator la radiator, conducte, butelcuta,etc, si nu in ultimul rand instalatie electrica ca nu are modelele care nu au avut clima. acolo este de lucru nu-i ca si cum ai schimba o roata.

 

Corect! E mult de lucru daca vrei sa pui clima pe o masina care nu are.

Link to comment
Share on other sites

montez eu cu 150 euro manopera. 0748057950

 

 

 

 

150 euro manopera :) :bashwall: <_< dar ce-i faci de 150 de euro .. ii schimbi toate filtrele imi pui si uleiul si ii mai dai si cu silicon sa nu se cunoasca pe unde ai pus mana .. poate ai vrut sa spui 150 ron dar si asa e japca pe fatza ... :unsure:

 

Cu 150RON nici freonul nu-l schimbi.

E f.mult de munca sa pui aer conditionat.

Link to comment
Share on other sites

montez eu cu 150 euro manopera. 0748057950

 

 

 

 

150 euro manopera :bashwall: :unsure: :) dar ce-i faci de 150 de euro .. ii schimbi toate filtrele imi pui si uleiul si ii mai dai si cu silicon sa nu se cunoasca pe unde ai pus mana .. poate ai vrut sa spui 150 ron dar si asa e japca pe fatza ... :blink:

Probabil s-a referit la schimbat filtru de habitaclu in nici un caz la montat clima pe o masina cand a zis ca e mult 150 E , parerea mea <_<

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
montez eu cu 150 euro manopera. 0748057950

salut,mar interesa sa imi pun clima pe un e36 1600cmc din 94....am compresoru,radiatoru+ termocupla,conductele,butelia micuta,modulu"interfata" e luat de pe un e36 ca al meu si e dublu climatronic ce il invarti de rotitze...ce mi-ar mai trebuii pe langa ce am eu si sa imi spui un pret cu tot ce imi lipseste pe langa si cam in cat timp ai termina operatia...ca poate trag o fuga pan la tine daca ne intelegem la bani:D ....Astept raspunsu tau ...

Link to comment
Share on other sites

montez doar cu piesele mele.

 

sal zi si mie ai clima aia cu panou digital tot la 400 de euro pt ca m-ar interesa si pe mine tot pt e36 316. si imi pare ok la pret 150 .si zi-mi te rog si cat dureaza?

Edited by trink
Link to comment
Share on other sites

montez doar cu piesele mele.

 

sal zi si mie ai clima aia cu panou digital tot la 400 de euro pt ca m-ar interesa si pe mine tot pt e36 316. si imi pare ok la pret 150 .si zi-mi te rog si cat dureaza?

am doar modelul asta si montajul dureaza o zii. 0748057950

 

esti din bucuresti?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.