Jump to content

M3 e46 Hillclimb


andreiwtw

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

reusesti s o echilibrezi din suspensie?mai usor pui un sac de ciment in portbagaj :rolleyes:

 

banuiesc ca acum e prea usoara pe spate

Da, am pus-o astazi pe cantare si am reusit s-o echilibrez pe spate si prin intarirea la maxim a acestei punti am obtinut diferenta de doar vreo 40 kg in minus fata de puntea fata.

Link to comment
Share on other sites

la ce greutate ai ajuns acum?ca sa mai echilibrezi un pic poti incerca sa pui pe fata o capota de carbon sau ceva de genul ala.

Dupa cantarele astea speciale pentru masinile de curse aveam intre 3 si 400 kg pe fiec. roata si un total de ~ 1390 kg.

Capota mea de m3, de aluminiu cantareste vreo 11 kg fata de 20 sau 21 cea normala de coupe si una de carbon vreo 8-9 kg.

Deci, nu castig mare lucru. Mai pot sa dau jos vreo 80-90 kg din geamuri si luneta din plexiglass, roti mai usoare (pe care le am), esapament mai usor, acumulator cu gel, plafon carbon.

Deocamdata sunt ruinat :brr: ca tocmai am platit scoala de pilotaj, licenta de pilot si tot echipamentul obligatoriu ( combinezon,casca,ghete,cagula,manusi,centuri,instalatie incendiu,suporti scaun,pedale,podea aluminiu si cate si mai cate pe care nu mi le aduc aminte acum...).

Link to comment
Share on other sites

Dupa cantarele astea speciale pentru masinile de curse aveam intre 3 si 400 kg pe fiec. roata si un total de ~ 1390 kg.

Capota mea de m3, de aluminiu cantareste vreo 11 kg fata de 20 sau 21 cea normala de coupe si una de carbon vreo 8-9 kg.

Deci, nu castig mare lucru. Mai pot sa dau jos vreo 80-90 kg din geamuri si luneta din plexiglass, roti mai usoare (pe care le am), esapament mai usor, acumulator cu gel, plafon carbon.

Deocamdata sunt ruinat :brr: ca tocmai am platit scoala de pilotaj, licenta de pilot si tot echipamentul obligatoriu ( combinezon,casca,ghete,cagula,manusi,centuri,instalatie incendiu,suporti scaun,pedale,podea aluminiu si cate si mai cate pe care nu mi le aduc aminte acum...).

cat te-a dus scoala? licenta si echipamentul?

Link to comment
Share on other sites

Foarte misto, masina arata foarte bine , asteptam filmulete de la etapa.bafta

;http://www.youtube.com/watch?v=NTO4We1OR2;

 

;http://www.youtube.com/watch?v=aNPM2ovJ5fs;

 

Sa fie...

Multumesc pt. urari tuturor.

 

P.S. Acum am et mai mic pe toate jantele(et 18 pe spate de ex.)...

Edited by b_84_rip
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.