Jump to content

M3 e46 Hillclimb


andreiwtw

Recommended Posts

ce sa zic

frumos urs;))

sal conduci sanatos

Multumesc !

Doamne ajuta .

 

Merci frumos...bafta multa si tie in continuare si poate cand se face frumos afara ne intalnim cu ursii :)

OK !

 

Poate organizam o intalnire de e30 de pe forum !!!

Ultima la care am fost e cea de la Ploiesti de acum 2 saptamani.....cu siguranta va fi in primavara inca una tot acolo.Insa sunt sigur ca si in Bucuresti se poate organiza ceva frumos :)

PS La legale ne vom intalni...numai ca eu sunt la grupa mica aspiratoare :D ....iar tu la turbati :)

Da. Promit sa vin si eu la urm. intalnire de e30 ca la Ploiesti nu am putut veni :) .

 

PS daca vrei ma inscriu la grupa ta :D :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Deocamdata numai capitala are privilegiul cu 3 cifre la numar.....parca-s facute pentru bmw-uri :)

te poti muta aici ... :)

 

Am stat 8 ani in Bucuresti.....si nu m-as muta inapoi in nici un caz :lol: ....si acum mi-aduc aminte de orele petrecute in masina in blocaje interminabile....la mine acasa in 10 minute ajung la servici si invers....in timpul pe care in Bucuresti il pierdeam in trafic, acasa profit la max de el...ies cu motorul...cu fetitza mea...sau cu ursul mai nou :)

Link to comment
Share on other sites

Deocamdata numai capitala are privilegiul cu 3 cifre la numar.....parca-s facute pentru bmw-uri :lol:

te poti muta aici ... :)

 

Am stat 8 ani in Bucuresti.....si nu m-as muta inapoi in nici un caz :) ....si acum mi-aduc aminte de orele petrecute in masina in blocaje interminabile....la mine acasa in 10 minute ajung la servici si invers....in timpul pe care in Bucuresti il pierdeam in trafic, acasa profit la max de el...ies cu motorul...cu fetitza mea...sau cu ursul mai nou :)

ai dreptate in leg. cu traficu' dar din nefericire sunt putini cei care pot sa-si castige existenta intr-o zona mai linistita ...

oricum, glumisem cand am zis sa te muti la buc. ... :)

ar fi pacat ! :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Hai ca intr-un final mi-am adus si eu aminte sa prezint bmw-urile mele aici pe forum ... :)

 

Ursul a intrat in familie in 2003, a fost vandut in 2006 si reachizitionat in iunie 2008 :)

Nu mai puteam de dorul lui, nici nu stiu cum am putut sta atata timp fara el ...

Voi face tot posibilul sa nu ne mai desparta nimeni, niciodata :lol:

 

Coupe-ul m-a cucerit la inceputul lui 2006 cand l-am achizitionat si am inceput sa investesc in el constant !

Acum este exact ce mi-am dorit sa fie dar se intampla sa circul foarte rar cu el deoarece cand am chef de senzatii "hard" scot ursul si in maj. timpului folosesc alte masini din familie sau company-car'ul de la servici ...

 

Ultima poza a fost facuta la Brasov?

Link to comment
Share on other sites

Hai ca intr-un final mi-am adus si eu aminte sa prezint bmw-urile mele aici pe forum ... :)

 

Ursul a intrat in familie in 2003, a fost vandut in 2006 si reachizitionat in iunie 2008 :)

Nu mai puteam de dorul lui, nici nu stiu cum am putut sta atata timp fara el ...

Voi face tot posibilul sa nu ne mai desparta nimeni, niciodata :lol:

 

Coupe-ul m-a cucerit la inceputul lui 2006 cand l-am achizitionat si am inceput sa investesc in el constant !

Acum este exact ce mi-am dorit sa fie dar se intampla sa circul foarte rar cu el deoarece cand am chef de senzatii "hard" scot ursul si in maj. timpului folosesc alte masini din familie sau company-car'ul de la servici ...

 

Ultima poza a fost facuta la Brasov?

Da !

La niste curse organizate acolo acum vreo doi ani ...

Link to comment
Share on other sites

Hai ca intr-un final mi-am adus si eu aminte sa prezint bmw-urile mele aici pe forum ... :)

 

Ursul a intrat in familie in 2003, a fost vandut in 2006 si reachizitionat in iunie 2008 :)

Nu mai puteam de dorul lui, nici nu stiu cum am putut sta atata timp fara el ...

Voi face tot posibilul sa nu ne mai desparta nimeni, niciodata :lol:

 

Coupe-ul m-a cucerit la inceputul lui 2006 cand l-am achizitionat si am inceput sa investesc in el constant !

Acum este exact ce mi-am dorit sa fie dar se intampla sa circul foarte rar cu el deoarece cand am chef de senzatii "hard" scot ursul si in maj. timpului folosesc alte masini din familie sau company-car'ul de la servici ...

 

Ultima poza a fost facuta la Brasov?

Da !

La niste curse organizate acolo acum vreo doi ani ...

Link to comment
Share on other sites

Mult respect pt munca depusa si proiect in sine, ai ales sa iti modifici 328ul in m3 chiar daca , cred ca erau mai mici costurile sa iti iei direct un m3 e46 ! sa folosesti sanatos amandoua bijuteriile ! Edited by Raul46
Link to comment
Share on other sites

Mult respect pt munca depusa si proiect in sine, ai ales sa iti modifici 328ul in m3 chiar daca , cred ca erau mai mici costurile sa iti iei direct un m3 e46 ! sa folosesti sanatos amandoua bijuteriile !

Multumesc !

Intr-adevar, as fi iesit mai ieftin daca o vindeam pe a mea ( chiar aveam pe un prieten care cunostea masina si imi facuse o oferta buna ; o suma cu patru zerouri ... ) si mai puneam inca o data pe atat :lol: ...

Avantajul in cazul meu este ca o sa rezulte o masina cu majoritatea componentelor noi si cu restul intr-o stare tehnica foarte buna .

Daca as fi luat direct un m3, probabil ca ar mai fi trebuit oricum sa mai bag si in ala niste bani dar nu as fi ajuns sa-l desfac complet ca pe asta ...

Sper ca la final sa consider ca a meritat fiecare banut si toate celelalte eforturi !

Bafta ! :)

Link to comment
Share on other sites

Frumosi fratiorii.

 

Dar asta mai tanar parca mai frumos este. Gusturile nu se discuta.

Sa ai grija de amandoi.

Multumesc frumos !

Mie imi plac amandoi in aceeasi masura ... ca un tata model ce sunt ... :)

"ca un tata model ce sunt" asta chiar a fost buna. Sa si ramai model, hai ca nu te pun sa juri pe biblie :) ca si Basescu a jurat si uite unde suntem :)

Voie buna si griji de copii. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ai terminat M-ul ? Nu bagi si tu niste poze cu el gata? :twoup:

Din nefericire nu e gata inca M-ul ... :)

Mai sunt multe interventii de efectuat pe instalatia electrica care vad ca dureaza la nesfarsit :)

Sper s-o termin macar pana-n vara ca sa ma pot bucura de ea !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
Ai terminat M-ul ? Nu bagi si tu niste poze cu el gata? :)

A inceput cat de cat sa prinda contur ...

I-am montat aproape tot interiorul si instalatia audio dar mai am o gramada de interventii de efectuat pe instalatia electrica ca-i pom de craciun in bord si apoi in final vopsit ...

Edited by andreiwtw
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.