Jump to content

Dezmembrez 325i e36,OBC, dublu clima,volan M-tech 2


Recommended Posts

Dezmembrez 325 i e36 din 92. Motorul merge foarte foarte bine. Pun si o lista cu preturi:

 

- Motor+cutie+instalatie+calculator+cardan+prima parte de evacuare+suporti motor= 700 E( pt filmulet cum trage motorul, intrebatyi pe PM ). Efectuez si montaj contracost.

 

- Instalatia de aer conditionat se vinde pe componente

 

- Eleron HELLA cu stop de frana= 50 E

 

- OBC 18 butoane+maneta de semnalizare cu functia pt OBC+modulul de check control+instalati+mufe= 60 E(butoanele cifrelor 1, 10, 100, 1000 nu se apasa, si lipseste butonul SET) .Toate liniile de pixeli sunt bune.

 

- Tapiserie piele neagra,scaune incalizite,bancheta spate cu cotiera+fete de usi ( cam deteriorate,scaunele fata ar trebui retapisate) = 200 E

 

- Volan M-tech 2 care nu are piele pe el= 60 E( am si din piele la 100 E)

 

- Caseta directie = 100 E

 

- Stopuri fumurii(facute cu sparyu) = 50 E

 

- Bara spate = 150 RON

 

- Geamuri electrice fata + butoane+ instalatie = 100 E

 

- Luneta 150 RON

 

- Aripi fata = 200 RON/buc

 

- Capota +capitonaj= 100 E

 

- Usi = 150 RON/buc

 

- Grup diferential 3.15 pt 2.5 = 200 RON

 

- Punte spate = 110 E (cu tot cu discuri+etrieri)

 

- Planetare de 2.5 = 200 RON/ambele

 

- Radiator mare pt masini cu clima = 90 E

 

- Trapa electrica completa = 100 E

 

- Capota portbagaj = 100 ROn

 

PRETURILE SUNT NEGOCIABILE.

 

Farurile,grila fata, bara fata nu mai sunt.

 

Tel: 0720.348.977

post-24072-1238695500_thumb.jpg

post-24072-1238695546_thumb.jpg

post-24072-1238695606_thumb.jpg

post-24072-1238695648_thumb.jpg

post-24072-1238695696_thumb.jpg

Edited by gogutzu_me
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

B-14-BYE Instalatia pt incalzirea in scaune este 100 RON.

 

doruvlad Boxele de pe fetele de usi sunt 150 RON(toate 4),2twetere si 2 difuzoare de medii, ideea este ca doar cele de medii le am cu grila neagra,tweterele sunt cu grila de culoare gri (tweterele de pe masina asta sunt promise unui alt coleg de forum).

Link to comment
Share on other sites

B-14-BYE Instalatia pt incalzirea in scaune este 100 RON.

 

doruvlad Boxele de pe fetele de usi sunt 150 RON(toate 4),2twetere si 2 difuzoare de medii, ideea este ca doar cele de medii le am cu grila neagra,tweterele sunt cu grila de culoare gri (tweterele de pe masina asta sunt promise unui alt coleg de forum).

 

Ce chestie, eu am 2 difuzoare de medii pe gri !

Sunt alea cu membrana, adica au incinta mai mare (in sensul de mai adanca !!!).

Daca intereseaza pe cineva, sa-mi faca o oferta ! <_<

 

 

o ai completa? cu tot cu mufele care intra in butoane etc.. imi arati si mie cum se leaga? are si ceva modul?

 

Instalatia de incalzire a scaunelor, nu are modul.

Tot ce ai nevoie este: un releu (care se afla sub volan), butoanele (care contin toata electronica necesara), mufele, scaunele cu incalzire si o schema (daca nu stie nimeni sa-ti monteze incalzirea).

Pe scurt: Din releu pleaca niste fire la butoane, iar din butoane pleaca alte fire la scaune !

Daca nu ai firele complete, dar ai mufele cu cel putin 10cm de fir, e foarte simplu: firele au combinatii de culori si tot ce trebuie sa faci este sa asociezi firele cu aceeasi combinatie de culori.

E mai simplu decat pare la prima vedere !

Edited by SlowDeath
Link to comment
Share on other sites

Instalatia de clima este cu absolut tot ce-ti trebuie, respectiv: aeroterma,radiator freon,electroventilatorul din fata radiatorului,instalatia electrica cu relee,gura de ventilatie de pe centru din masina(care este diferita),calculatorul de clima,panoul de comanda,compresorul+conducte+suport+intnzator. Si pretul este de 350 E negociabil. 0720.348.977
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Salut.Usa de pe partea soferului nu este in cea mai buna stare(are ceva rugina pe partea unde se suprapune cu pragul,sub ea), iar vopseaua am impresia ca nu este ceva origina,a fost vopsita.

 

In schimb am usa in perfecta stare,neagra, la 100 RON.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.