Jump to content

teava in loc de tobe


commyraluk

Recommended Posts

Eu zic ca ai facut treaba.Masina are acum putere mai mare si consuma un pic mai putin.

Trebuie insa sa scoti si sonda lambda pentru a obtine un efect maxim.

La bmw nu prea tine faza asta.

La Dacie are efect 100% <_<

Link to comment
Share on other sites

Eu zic ca ai facut treaba.Masina are acum putere mai mare si consuma un pic mai putin.

Trebuie insa sa scoti si sonda lambda pentru a obtine un efect maxim.

La bmw nu prea tine faza asta.

La Dacie are efect 100% <_<

 

Pai de ce?Este vorba tot de un motor, nu conteaza ca este de BMW sau de Dacia.

Link to comment
Share on other sites

Eu zic ca ai facut treaba.Masina are acum putere mai mare si consuma un pic mai putin.

Trebuie insa sa scoti si sonda lambda pentru a obtine un efect maxim.

Daca a pus teava de CU la tobe, nu mai are nevoie de sonda lambda. sonda lambda se pune doar daca teava nu este sudata !

Bavaria cred ca ai vazut clipurile cu rusii care fac liniute pe lacul acela inghetat de langa Moskova. Acele BMW au tobe de Staniu !!!

Edited by Jacobs
Link to comment
Share on other sites

Pai de ce?Este vorba tot de un motor, nu conteaza ca este de BMW sau de Dacia.

Ma refeream ca daca scoti sonda de la dacie, si ii pui si teava in loc de tobe <_<

Stiu la ce te-ai referit.Este acelasi lucru.

 

 

Eu zic ca ai facut treaba.Masina are acum putere mai mare si consuma un pic mai putin.

Trebuie insa sa scoti si sonda lambda pentru a obtine un efect maxim.

Daca a pus teava de CU la tobe, nu mai are nevoie de sonda lambda. sonda lambda se pune doar daca teava nu este sudata !

Bavaria cred ca ai vazut clipurile cu rusii care fac liniute pe lacul acela inghetat de langa Moskova. Acele BMW au tobe de Staniu !!!

 

Nu am vazut clipurile insa banuiesc ca sunt foarte interesante si reusite in acelasi timp.

Oricum, toba mi se pare o dotare in plus.Un sunet adevarat se obtine de la un motor fara tobe.Bine, si teava este un pas inainte, este drept.

Link to comment
Share on other sites

m-am gandit sa imi pun si eu toba din asta !

fac intre scaune o gaura de 25-30mm, bag un tub pe acolo pe care il sudez de teava. o sa bag carbid pe acolo. fac un T pe furtunasul de la stropitoarele de la parbriz, si directionez niste apa spre orificiu.

cand apas pe maneta de stergator...apa face contact cu bucatile mici de carbid puse in prealabil in toba. scot din viteza si arunc tigara !!!

Link to comment
Share on other sites

da..mai bine cu decat fara...macar sa puna de inox ca sa dainuiasca vesnic si sa fie pomenit de ceilalti participanti la trafic si de restu'..

Deunazi se vorbea pe un forum nord-american de rezonator din tub de orga...cool..

Nici nu trebuie atat de lunga.

1 metru e de ajuns.

Link to comment
Share on other sites

Smechera treaba ... :blink:

Acum ar cam trebui sa iti iei si un frigider mai incapator ... pentru ca sa stii ca oamenii de pe strada pe langa care treci ... nu or sa se uite cu admiratie la tine .. si in loc de cuvinte de lauda .. o sa primesti "carne in frigider"

 

Da-mi voie sa ghicesc ce masina ai:

1. Pisicutza 316

2. Pisicuta 318

 

Care din ele?

 

Numere de BG? <_<

 

318

 

in max cateva sute de km ai sa le pui inapoi .. Zgomotul e infernal ..Si cand aud unul de asta pe strada , caut repede oua in frigider ca sa arunc dupa el ..In acceptiunea ta consideri ca ai tunat masina ?

DAca pui teava inseamna ca ai tunato sau tobe sport nu inseamna ca o tunezi dar am auzit multe chesti legate de teava si am vrut so incerc :wub:

 

Omul merge pe principiul load pipes save lifes, o fi motociclist! :bashwall:

 

Mai e o vorba tare la motociclisti: "Sa taiem copacii de pe marginea drumului ca ne omoara!" :)

Tare :wub:

 

SAl Miam pus teava din fata pana in spate si am scos catalizatoru si toba finala

poate fi problema inafara de sunetu pe care il face :)

 

eu ti-as ridica talonul instant.

:blink:))) de ce suna chear belea :unsure:(:wub:

Link to comment
Share on other sites

SAl Miam pus teava din fata pana in spate si am scos catalizatoru si toba finala

poate fi problema inafara de sunetu pe care il face <_<

vreau sa te intreb si eu ceva pt ca vreau si eu sa renunt la tobe in favoarea TEVII : trebuie sa mai montez sonda lamda ????utu ai renuntat la sonda???

Link to comment
Share on other sites

m-am gandit sa imi pun si eu toba din asta !

fac intre scaune o gaura de 25-30mm, bag un tub pe acolo pe care il sudez de teava. o sa bag carbid pe acolo. fac un T pe furtunasul de la stropitoarele de la parbriz, si directionez niste apa spre orificiu.

cand apas pe maneta de stergator...apa face contact cu bucatile mici de carbid puse in prealabil in toba. scot din viteza si arunc tigara !!!

 

 

Vad ca la orice improvizatie la care te gandesti intervine apa.

Asta cred ca ti se trage de la spalatul filtrelor de aer. <_<

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.