Jump to content

teava in loc de tobe


commyraluk

Recommended Posts

SAl Miam pus teava din fata pana in spate si am scos catalizatoru si toba finala

poate fi problema inafara de sunetu pe care il face <_<

 

Iti va consuma mai mult pentru ca la turatii joase pierzi cuplu. In partea superioara castigi ceva putere dar pentru o masina de strada e mai putin important. Sper ca ai pastrat sonda(ele) lambda.

 

Alte chestii secundare: vei pica noxele, risti sa te opreasca politia sa-ti dea amenda pt zgomot.

Link to comment
Share on other sites

Cred ca la un drum de 2-3 sute de km o sa incepi sa intrebi "halatu, cat e halatu?"

Nici in spate nu ai toba? ....ar mai infunda si ingrosa sunetul

 

Am fost la un drum de 400 km dar am dat muzika mai tare si o fost ok

am scos si toba din spate <_<

 

 

Da sondele leam pastrat atata ca leam bagat pe teava mai groasa

Link to comment
Share on other sites

SAl Miam pus teava din fata pana in spate si am scos catalizatoru si toba finala

poate fi problema inafara de sunetu pe care il face <_<

Eu zic ca ai facut treaba.Masina are acum putere mai mare si consuma un pic mai putin.

Trebuie insa sa scoti si sonda lambda pentru a obtine un efect maxim.

Link to comment
Share on other sites

Smechera treaba ... :)

Acum ar cam trebui sa iti iei si un frigider mai incapator ... pentru ca sa stii ca oamenii de pe strada pe langa care treci ... nu or sa se uite cu admiratie la tine .. si in loc de cuvinte de lauda .. o sa primesti "carne in frigider"

 

Da-mi voie sa ghicesc ce masina ai:

1. Pisicutza 316

2. Pisicuta 318

 

Care din ele?

 

Numere de BG? <_<

Edited by bknight73
Link to comment
Share on other sites

in max cateva sute de km ai sa le pui inapoi .. Zgomotul e infernal ..Si cand aud unul de asta pe strada , caut repede oua in frigider ca sa arunc dupa el ..In acceptiunea ta consideri ca ai tunat masina ? Edited by myxage
Link to comment
Share on other sites

Probabil avea rugina si gauri CU toba, si nu invers ! Deci a decis sa schimbe toba ! Afland pretul [13 % din masina] ... probabil a considerat ca mai bine pune o toba ''home made'', pe care cu un ''flex'' si un aparat de sudura o faci in 1-2 h <_<.

 

Diametrul parca era diferit la 318-320-328-etc...nu ?

Edited by Jacobs
Link to comment
Share on other sites

Vezi ca erau pe un site un set de pedale cu led si o nuca de schimbator in forma de cap de mort si ai completat tabloul <_<

 

Se gasesc evacuari sport la preturi acceptabile chiar si pe forum era cineva care vindea asa ceva ,astfel obtii si sunetul care il vrei si avei si o masina care trecea ITP-ul,la urma urmei este o masina de strada nu una de curse ,banuiesc ca este foarte deranjant pt cei din jor ,eu nu sunt deacord cu asemenea improvizatii!

Link to comment
Share on other sites

Vezi ca erau pe un site un set de pedale cu led si o nuca de schimbator in forma de cap de mort si ai completat tabloul <_<

Si daca mai asculti si manele, cu cotul pe geam si faci cu ochiu la gagicile de pe trecerea de pietoni ... si eventual scupi seminte... esti demn de BMW Club. La capitolul tzaranisme!

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
SAl Miam pus teava din fata pana in spate si am scos catalizatoru si toba finala

poate fi problema inafara de sunetu pe care il face <_<

 

eu ti-as ridica talonul instant.

Link to comment
Share on other sites

POATE are un 320i sau ceva mai puternic si merge DOAR la ''liniute'' cu el. Daca era sa cumpere ce a dat jos de pe ea...cred ca nu ii renta. Mai bine baga in cauciucuri sau bucsi-pivoti-etc.

Daca merge cu ea prin oras si la cumparaturi...e alta treaba ! <_<

 

Cand o sa apara o sa ne povesteasca...

Link to comment
Share on other sites

POATE are un 320i sau ceva mai puternic si merge DOAR la ''liniute'' cu el. Daca era sa cumpere ce a dat jos de pe ea...cred ca nu ii renta. Mai bine baga in cauciucuri sau bucsi-pivoti-etc.

Daca merge cu ea prin oras si la cumparaturi...e alta treaba ! <_<

 

Cand o sa apara o sa ne povesteasca...

Daca ar merge la Liniutze nu ar trebui sa aibe tzeava ... ca nu castigi dupa zgomotul pe care il faci ... ci doar daca ajungi primul.

Iar tzeava aia pusa in loc de tobe inseamna pierdere de cuplu la turatii mici ....

Nu numai ca nu ajuta ... ba chiar incurca ... in 400 de metri.

Link to comment
Share on other sites

SAl Miam pus teava din fata pana in spate si am scos catalizatoru si toba finala

poate fi problema inafara de sunetu pe care il face <_<

 

eu ti-as ridica talonul instant.

 

 

hei, hei-nu chiar instant. mai intai amenda de rigoare ca sanctiune principala si abia apoi retinerea talonului ca masura complementara.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.