Jump to content

trepidatii in volan


all3xx

Recommended Posts

cauciucuri noi(nu sh) , fara profil sport si s-a rezolvat problema.

 

p.s. am luat niste jante cu cauciucuri sh..nu puteam sa merg cu masina, stateam doar incordat la volan si aveam senzatie de nesiguranta, am pus cauciucuri noi si s-a rezolvat problema.. 225/45/17

Edited by Krebs
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Si eu am problema aceasta la 320 d din 2005,dupa ce am schimbat toata directia cu piese Meyle ,geometrie facuta ,echilibrata vibreaza la 120 si cand pun frana brusc la acea viteza se intensifica are simtomele unor bucsi defecte,singura ameliorare o are cand tin anvelopele la 2 admosfere in loc de 2,3 banuiesc caseta sau insertia anveleopelor.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

acceasi problema o am de ceva timp ma chinui sa o detectez la viteza de la 60 la 140 (mai mult nu pot sai dau in conditii de siguranta) in special cand reduc se simte bataie mica pe drum perfect , am facut 2 constatari schimbat caseta directie , brat nou , rulment cu fuzeta , amortizoare fata , arcuri spate , bucse spate ....

restul sunt in stare buna si nu vreau sa le incerc si pe astea prin eliminare ca deja imi pare rau ca nu am vandut-o cand trebuia , acum dupa cate am investit ma disperat ca nu ii dau de cap , se poate sa fie celalta fuzeta ?

Edited by AndreiXXL
Link to comment
Share on other sites

ma credeti sau nu , defapt stiu ca nu o sa credeti , am avut si eu aceeasi problema si am ajuns la disperare, la viteza peste 80 mi se misca volanul in mana stanga dreapta rau de tot am schimbat bucse,capete de bara, amortizoare,suspensii , discurci de frana + butuci (prinderea aia de la discuri) , jante + cauciucuri noi echilibrate si facea la fel , pana la urma unu mai destept mi a zis ca prezoanele mele nu sunt la fel si dupa ce am schimbat prezoanele s a intamplat magia

P.S prietenul meu avea trepidatii in volan si era de la cuplaj ax volan , este o piesa micuta

Edited by petrero
Link to comment
Share on other sites

Gata i-am dat de cap, am fost la un al 4 lea service si am facut o constatare totala, toti mecanicii dadeau vina pe roti cauciucuri si directie cu toate ca au fost facute perfect, cand le sugeram sa verifice rulmentii si cuplajele la cadran nici nu voiau sa auda, ca nu domle.ce stii tu mai bn ca mine... , si chiar rulmentul celalalt care nu il schimbasem de pe fata avea joc, cica nu ca rulmentu huruie cand e dus, dar uite ca poate avea joc fara sa huruie , tipic mecanicilor dadea vina unu pe altu, ca ala na facut aia bine , ca aparatu lu ala de echilibrat e vechi... Etc
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.