Jump to content

Montare aux input cable


Alex Iulian

Recommended Posts

  • 6 months later...
  • 5 months later...
A mai incercat cine chestia aia? As vrea sa stiu daca merge. Eu am luat o mufa de magazie de cd de pe alta masina si as vrea sa incerc sa vad daca se poate, dar mie frica sa nu bulesc cd-playeru. O sa incerc maine sa vad ce si cum... si va anunt!
Link to comment
Share on other sites

Am incercat astazi si nu am reusit... nu stiu ce are, m-am uitat la versiune e 03-03 510 deci ar trebui sa mearga dar nu vrea.... de cateva ori reusisem dar mergea cateva secunde si se intrerupea. daca a mai incercat cineva si a reusit , rog sa ne spuna si noua.
Link to comment
Share on other sites

eu am Cd-player cu functia Mode. masina e model 2002.Se poate monta auxiliar?? si daca da cum as putea monta un auxiliar pt o mufa jack, de la un telef mobil expres-music????. nu gasesc mufa pt conectat in spatele Cd-player. Edited by sorynvl
Link to comment
Share on other sites

daca e din 2002 am inteles ca nu merge, numai din 2003 in sus si sa ai o versiune a cd-player-ului mai mare de 43. Incearca totusi si spune-ne daca reusesti.

Asta e mufa unde trebuie sa legi firele.

 

te rog zi-mi unde pot gasi o asemenea mufa auxiliara. Cd playerul meu are exact la fel mufele, dar in meniul lui ar trebui sa apara AUX cand actionez butonul Mode??

Link to comment
Share on other sites

daca e din 2002 am inteles ca nu merge, numai din 2003 in sus si sa ai o versiune a cd-player-ului mai mare de 43. Incearca totusi si spune-ne daca reusesti.

Asta e mufa unde trebuie sa legi firele.

 

te rog zi-mi unde pot gasi o asemenea mufa auxiliara. Cd playerul meu are exact la fel mufele, dar in meniul lui ar trebui sa apara AUX cand actionez butonul Mode??

de gasit nu pot sa te sfatuiesc ca eu locuiesc in Italia, eventual daca vrei poti sa gasesti pe eBay, eu am gasit, iar cd-playerul daca nu are conectata mufa asta de AUX cand apesi butonul Mode nu iti apare nimic decat atunci cand e conectat vre-un mp3 ceva sau I-Pod

Link to comment
Share on other sites

daca e din 2002 am inteles ca nu merge, numai din 2003 in sus si sa ai o versiune a cd-player-ului mai mare de 43. Incearca totusi si spune-ne daca reusesti.

Asta e mufa unde trebuie sa legi firele.

 

te rog zi-mi unde pot gasi o asemenea mufa auxiliara. Cd playerul meu are exact la fel mufele, dar in meniul lui ar trebui sa apara AUX cand actionez butonul Mode??

de gasit nu pot sa te sfatuiesc ca eu locuiesc in Italia, eventual daca vrei poti sa gasesti pe eBay, eu am gasit, iar cd-playerul daca nu are conectata mufa asta de AUX cand apesi butonul Mode nu iti apare nimic decat atunci cand e conectat vre-un mp3 ceva sau I-Pod

am incercat ieri toate variantele....conform schemei. nu intra in el nici un semnal...Asa ca nu functioneaza nici ku "functia Mode".va multumesc!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Acum am incercat si eu facut exact ca acolo si nu merge....De fapt,daca apas pe butotnul de mode de vreo 20 de ori dupa ce conectez un mp3 player vede aux si canta muzica cam 1-2 secunde si apoi trece pe radio...Cd playerul in cauza e un blaukpunkt oem din 2004...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Acum am incercat si eu facut exact ca acolo si nu merge....De fapt,daca apas pe butotnul de mode de vreo 20 de ori dupa ce conectez un mp3 player vede aux si canta muzica cam 1-2 secunde si apoi trece pe radio...Cd playerul in cauza e un blaukpunkt oem din 2004...

si la mine tot la fel facea, am incercat pe toti pinii de acolo si nimic, vedea aux din cand in cand , canta cateva secunde (3-4) si trecea pe radio, daca are cineva o solutie sa ne spuna si noua.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
eu am un casetofon business cu magazie de cd-uri, are buton de "mode", si masina mea e e46 din 98!!!. am vazut pe ceva site-uri ca x3-ul are acelasi casetofon (probabil intr-o anumita varianta de dotari), si se poate monta pe el cablu de input (cumparat, dar nu cred ca e vreo diferenta). in posturile de mai sus am citit ca nu se poate monta cablul pe modele mai vechi de 2003. avand in considerare cele scrise de mine mai sus, credeti ca ar merge la mine cablul?? sa nu ma pun sa demontez jumatate de bord degeaba :twoup:
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
eu am un casetofon business cu magazie de cd-uri, are buton de "mode", si masina mea e e46 din 98!!!. am vazut pe ceva site-uri ca x3-ul are acelasi casetofon (probabil intr-o anumita varianta de dotari), si se poate monta pe el cablu de input (cumparat, dar nu cred ca e vreo diferenta). in posturile de mai sus am citit ca nu se poate monta cablul pe modele mai vechi de 2003. avand in considerare cele scrise de mine mai sus, credeti ca ar merge la mine cablul?? sa nu ma pun sa demontez jumatate de bord degeaba :twoup:

daca esti din bucuresti poti da o fuga pana la mine ca am cablul gata facut si incercam.....imi dai un pm!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 3 weeks later...

salut.... eu am reusit astazi.. dupa multe incercari ... masina mea.. un e46 din 2003 cu navigatie mare, modul radio mb54 in portbagaj. Problema mare este ca in spatele monitorului aveam caseta.. nu cd

Prima data am incercat sa conectez cablul aux direct in modulul radio, dar fara rezultat. Apoi am aflat de existenta unui cablu aux in spatele ecranului navigatiei... :twoup:

Am dat navigatia jos si am gasit acest cablu - cablul avea 3 fire si o mufa de 3 pini la capat ( cand cautati cablul aveti grija ca s-ar putea sa fie izolat alaturi de celalte cabluri si sa nu-l vedeti ). Nu am taiat mufa, am cositorit firele inainte de mufa.. am apasat butonul MODE pana mi-a aparut aux pe ecran. La acel cablu... masa este in centru.

 

ps: unele persoane recomanda atasarea unei rezistente pe cablul aux.... in cazul meu .. am renuntat la aceasta pentru ca se auzea mai prost

 

un link care mi-a fost de mare folos -- http://www.xoutpost.com/electronics/naviga...references.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.