Jump to content

Pareri despre interiorul BMW


Extra

Recommended Posts

Un + si de la mine pt interiorul de A6/A5/A3 sunt mult peste BMW ...acum o sa spunem ca bine dar audi nu are motorul .... parerea mea ca noile audi au cam inceput sa le dea clasa la noile BMW ...uitativa la noul A8 in comparatie cu 7 , uitativa la noul A5 in comparatie cu E92, A4 in comparatie cu E60 .....si lista poate continua ....viitoarea masina nu am cum sa imi mai iau BMW din simplul motiv ca nu-mi mai plac ....BMW nu mai e ce a fost , nu pot arunca cu banii doar pt ca imi place SIGLA BMW ....VREAU A5 <_<

 

 

 

Mie mi se pare mai frumos E 92 decat A5 ul (la exterior).La A 5 iti iau ochii ledurile alea.Daca e sa comparam la design Audi cu BMW eu zic ca e mai frumos bmw-ul la orice clasa.Dupa parerea mea Audi face foarte bine botul masinii si bordul, in rest lateralul si spatele sunt cam neglijate.In schimb orice BMW e frumos de oriunde il privesti.La A 4 de exemplu, fatza e super moderna, agresiva,cu grila aia mare, leduri la faruri,dar daca il vezi din lateral are linii parca de acum 10 ani, iar spatele nu-mi spune nimic...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

intr-adevar, bordu de audi , parca e din desenele cu nave spatiale, pe cand bordu de mercedes si bmw e mai simplu mai elegant, la e60 2 ceasuri in bord is prea putine, la mercedes alea 4 sunt prea multe ca au bagat tot felu de briz briz-uri.. in schimb consola centrala de la MB arata bine, la e60 lipsesc vreo 10 butoane. Au dintr-o data prea mult spatiu.... dar lipsesc din cauza la joystick... au castigat functionalitate (dupa ce te obisnuiesti si inveti pe derost meniu).. in schimb au pierdut la aspect..
Link to comment
Share on other sites

Mie nu imi place Audi in general dar A5 e pur si simplu criminal. La inceput nu am vrut sa accept sa-mi placa un Audi dar pana la urma am fost sincer cu mine. Intorc capu dupa A5 cam peste tot pe unde il vad. Si nu imi plac deloc ledurile din far.

 

Acuma revenind on-topic, interiorul de Audi impresioneaza clar, dar daca stai sa faci o analiza atenta e cam sorcova pe bord. Am observat la A6 ca are buton digital si pt deschiderea torpedoului. Mie mi se pare asta deja o exagerare, de parca vroiau sa mai puna un buton luminos in plus.

 

E60 desi nu are atatea butoane mie mi se pare ca da clasa prin simplitate.

Link to comment
Share on other sites

Mie nu imi place Audi in general dar A5 e pur si simplu criminal. La inceput nu am vrut sa accept sa-mi placa un Audi dar pana la urma am fost sincer cu mine. Intorc capu dupa A5 cam peste tot pe unde il vad. Si nu imi plac deloc ledurile din far.

 

Acuma revenind on-topic, interiorul de Audi impresioneaza clar, dar daca stai sa faci o analiza atenta e cam sorcova pe bord. Am observat la A6 ca are buton digital si pt deschiderea torpedoului. Mie mi se pare asta deja o exagerare, de parca vroiau sa mai puna un buton luminos in plus.

 

E60 desi nu are atatea butoane mie mi se pare ca da clasa prin simplitate.

 

E frumos A5... pacat ca e copiat dupa E92 ca design exterior... iar cu led-urile alea zici ca e pom de craciun

Link to comment
Share on other sites

interiorul lui A6 a inceput sa imbatraneasca.

mai updatat este cel de la A4/A5 care desi este pe acelasi calapod cu cel de la A6 , este mai bine lucrat. in poze nu prea se observa acest lucru insa intr-un showroon dupa ce cobori din a4/a5 si te urci in a6 , se simte ca au trecut anii peste acea masina.

 

bmw-urile imi plac f mult la exterior. x5, x6, seria7, seria 6 arata superb. la fel zi noul z4. si seria 3, seria 5 cu toate ca au imbatranit oarecum arata destul de bine insa interioarele nu-mi plac absolut deloc la nici un bmw.

 

interiorul la a4

Edited by edit
Link to comment
Share on other sites

interiorul la a4

 

SUPERB ,

 

Referitor la A5 / S5 nu a fost copiat dupa E92, este o masina superba orice ar spune orice fan inrait bmw este o masina la care te uiti ca disperatul dupa ea pe strazi si nu te saturi .... nu dau 2 bani pe leduri si pe cei care spun ca nu le place ca nu-i cred, imi place caroseria , interiorul , versiunile de motorizare TOT ...

Edited by edy1092
Link to comment
Share on other sites

E mai stilat interiorul de la BMW dar asta e parerea mea. E normal sa placa cel de Audi, mai ales la generatia Playstation si la tineret in special, fiindca e plin de butonase si leduri si LCD-uri, dar daca stam sa ne gandim bine la un drum lung e cam obositor (doar parerea mea). Interiorul de la BMW e facut in acelasi spirit cu masina, adica pentru functionalitate si pentru placerea de a conduce, fara complicatii inutile.

 

Eu am multa experienta cu Audi din cauza prietenilor si pot sa spun ca la mine in masina, e46 coupe, se sta mai bine ca in Audi A4 touring din 2005. Cu acelasi lucru a fost de acord si proprietarul si un prieten care avea un A6. Si asta din cauza ca bancheta din spate e patratoasa si nu urmeaza forma celui care sta pe ea. Iar in fata e loc atata timp cat dai scaunul in spate si ii inghesui pe cei care stau acolo. ORIBIL.. la asa ceva nu te astepti de la un touring. Abia in Audi A6 stai bine.

 

Acelasi care avea Audi A6 si-a luat A4 cabrio. In masina aia practic nu exista loc in spate decat daca stai cracanat iar cela din fata sta inghesuit. Nu stiu daca ati fost cu un E46 cabrio dar acolo se sta regeste.

 

Spuneti ce vreti dar cand iti iei un BMW il iei pentru placerea de a conduce nu de a impresiona prin butonasele din interior.

Link to comment
Share on other sites

Un + si de la mine pt interiorul de A6/A5/A3 sunt mult peste BMW ...acum o sa spunem ca bine dar audi nu are motorul .... parerea mea ca noile audi au cam inceput sa le dea clasa la noile BMW ...uitativa la noul A8 in comparatie cu 7 , uitativa la noul A5 in comparatie cu E92, A4 in comparatie cu E60 .....si lista poate continua ....viitoarea masina nu am cum sa imi mai iau BMW din simplul motiv ca nu-mi mai plac ....BMW nu mai e ce a fost , nu pot arunca cu banii doar pt ca imi place SIGLA BMW ....VREAU A5 :)

 

 

 

Mie mi se pare mai frumos E 92 decat A5 ul (la exterior).La A 5 iti iau ochii ledurile alea.Daca e sa comparam la design Audi cu BMW eu zic ca e mai frumos bmw-ul la orice clasa.Dupa parerea mea Audi face foarte bine botul masinii si bordul, in rest lateralul si spatele sunt cam neglijate.In schimb orice BMW e frumos de oriunde il privesti.La A 4 de exemplu, fatza e super moderna, agresiva,cu grila aia mare, leduri la faruri,dar daca il vezi din lateral are linii parca de acum 10 ani, iar spatele nu-mi spune nimic...

 

Hai sa nu uitam reactiile pe care le-a starnit E90-u, cu spatele ala 'impresionant'. Ca ne-am mai obisnuit noi cu el, e altceva... <_<

Link to comment
Share on other sites

Ca se lega cineva de comenzile geamurilor pe usi; nu cred ca amplasarea lor pe usi e problema (si la E39 tot acolo sunt, doar la e34 sunt pe consola) ci locul ales pe usa si inclinarea care seamana cu japonezele din anii 90. La fel nu imi place unde vine ornamentul de lemn pe usa la E60 ( adica modelul de interior care imi place cel mai mult- piele si lemn - eu nu am piele si am ornamentele gri care mi se par triste pt o masina din clasa premium). Mult mai elegant vin ornamentele de lemn la E39 - clasic. Un alt lucru care depaseste nivelul meu de inteligenta este acela al climatronicului. Parca e un salt in timpul lui E36 sau Volvo din anii 1995(dar volvo la modelele noi au progresat si au afisaj electronic). Poate ca s-a mers pe principiul weniger is besser.

Legat de A5 mie imi place doar botul, lateralul nu imi place iar spatele e chiar urat.

Designul exterior la E60 mi se pare cu mult peste concurenta. Din pctul meu de vedere este superb si nu ii vad nici cel mai mic minus.

Oricum, de toate aceste probleme ale interiorului uiti din momentul in care ii dai cheie si te pui in miscare. Si nu se compara deloc cu A(nother)U(gly)D(eutsche)I(nvention) sau cu Mercedesul. Asta este foarte clar!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

La E60 este o diferenta enorma intre pre LCI si LCI. Designul vechi este un pic incomod mai ales la controlul geamurilor cat si la pozitia mainii pe suportul de pe fata de usa. La LCI si impresia optica este mai buna. Este mai bine lucrat si pare mai ingrijit.

 

In general, interiorul la E60 mi se pare extrem de reusit prin simplitate si functionalitate. Misc doar putin mainile din incheietura si am acces aproape la orice in materie de comenzi.

 

Mie imi place foarte mult interiorul BMW.

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

azi mi-am dat seama ce urasc cel mai si cel mai mult la M6 <_<

 

Frate, centura de siguranta (ca eu o port in permanenta) este pusa atat de in spate ca treBuie sa fii contorsionist sa o apuci, iar eu abia am avut umarul dislocat si imi pocnesc ochii in cap de durere cu fiecare ocazie cand ma intind dupa ea...mortii ei!

 

Are un fel de suporti pe scaun (ca sa iti fie mai comod de apucat), dar niciodata, NICIODATA, NICIODATAAAAAAA nu sta acolo cand scot centura !!!!

 

Asta unu si 2, sa nu va prind ca ma puneti la taranisme daca imi vedeti masina parcata cat mai in dreapta locului de parcare, sau intre locuri ca imi este IMPOSIBIL sa urc in masina cu usa lunga cat un vagon, in conditiile in care mai si parcheaza unu lipit de mine ! Este foarte lunga usa (fiind coupe) si asta ingreauneaza inimaginabil accesul in masina in locuri inguste.

 

A trebuit la IKEA sa dau anunt la casiera si sa fie chemat prin microfon posesorul Tuaregului care a parcat la 30 de cm de mine ca sa pot urca in masina. Sper ca i-am stat in gat o saptamana.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
nu inteleg de ce unii se cramponeaza pt un suport de pahare sau un spatiu de depozitare... daca vreau spatii de depozitare, pahare, si alte locuri de depozitat maruntisul, atunci v-ati gresit masina... de fapt va intereseaza un RENAULT...eu unul sunt multumit de 530-ul meu, telefoanele mele 3 la numar stau in buzunar sau in tocul lor special de pe curea (stiu ca sunt unii care-si afiseaza avutiile mobile si numeroasele chei de la n masini sa vada lumea ce au ei - cred ca acestia nu sunt posesori de bmw...au trecut la AUDI <_< - cel putin asa sustin cei de la TOP GEAR ). Eu merg in fiecare zi cu masina si nu cred ca n-am gandit vreodata la aceste lipsuri...dar asta-i parerea mea si destul de subiectiva...
Link to comment
Share on other sites

nu inteleg de ce unii se cramponeaza pt un suport de pahare sau un spatiu de depozitare... daca vreau spatii de depozitare, pahare, si alte locuri de depozitat maruntisul, atunci v-ati gresit masina... de fapt va intereseaza un RENAULT...eu unul sunt multumit de 530-ul meu, telefoanele mele 3 la numar stau in buzunar sau in tocul lor special de pe curea (stiu ca sunt unii care-si afiseaza avutiile mobile si numeroasele chei de la n masini sa vada lumea ce au ei - cred ca acestia nu sunt posesori de bmw...au trecut la AUDI :bashwall: - cel putin asa sustin cei de la TOP GEAR ). Eu merg in fiecare zi cu masina si nu cred ca n-am gandit vreodata la aceste lipsuri...dar asta-i parerea mea si destul de subiectiva...

 

+1 :) <_<

Link to comment
Share on other sites

Desi e forum de BMW nu vad de ce trebuie aruncat cu "namol" in celalalte marci de masini cu atat mai putin cand marcile nu sunt concurente.

 

Eu am avut Renault megane clasic inainte. Nu se poate compara cu un BMW E60 dar nci pretul lor, publicul tinta, motorizari, dimensiuni.

 

Asa poate veni si unul care compara un Maybach Ecelero cu un M6 si sa spuna ca M6 e praf...

Link to comment
Share on other sites

bala, mai citeste odata cele de mai sus, nimeni nu a zis ca bmw este cel mai mare si tare, eu doar am zis ca cine vrea ceea ce ofera bmw nu este interesat de renault... doar atat, imi pare rau dc postul meu a jignit pe cineva sau vreo marca, nu am avut nicio intentie in a defaima o alta marca...

 

Ex: Cand eu mi-am cumparat bmw-ul, nu m-am gandit daca consuma mai putin ca un renault, etc... eu am fost atent la alte lucruri.

Link to comment
Share on other sites

Lipsa spatiului pentru un telefon sau o cutie de suc e o problema destul de mare. Te opresti sa-ti iei o cutie de pepsi si unde o tii?Intre picioare sau il rogi pe pasagerul din dreapta (daca il ai) sa ti-o tina. Sau iti tii telefonul in spatiul ala mic de sub intrarea de la cd player si cand pleci cu masina mai tare, iti cade direct sub scaun!! :) Sunt niste amanunte, DAR creaza un mare disconfort.Poti sa versi sucul pe tine sau sa te apleci dupa telefon si sa faci accident.Mi se pare normal ca o limuzina de 50.000 euro sa-ti ofere toate dotarile unui megane si altele in plus.E ca si cum ti-ai lua o vila de 300.000 euro care nu are unele utilitati pe care ti le ofera un apt cu 2 camere de 70.000 euro.(antena prin cablu de exemplu <_< )

 

Oricum E 60 e super tare,nu avem dubii in privinta asta. Acum ne legam si noi de imperfectiunile lui.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
exact exista 2 cup holders in e60. trebuie sa apesi butoanele ca sa iasa...poate nu le-ai vazut sau poate nu sunt la toate dar majoritatea au asa ceva. iar telefonul sta perfect in cotiera cu adaptor sau fara in pimul sau in al 2 lea spatiu... ce naiba e60 ai vazut tu? poate vreunul chel rau majoritatea au ceea ce spui tu. eu sunt la al 3 lea si toate au avut asa ceva.... Edited by dusky
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.