Jump to content

E30(Ursuletz) V10 Bi-Turbo(Motor de M5)


alex_e36

Recommended Posts

super tare frate mult respect pt un om cu pasiune pt bmw. recunosc ca daca as fi avut bani as fi facut acelasi lucru dar tot pe pisik :)

 

E30-ul e mult mai potrivit pt modificari de acest gen.. daca e si m3 cu atat mai bine <_<

 

Tare de tot masina.. mai era unul pe bimmerforums care pusese motor de m3 e46 pe e30 (nimic nou pana aici) cu tot cu electronica (dsc, abs, etc) si cutia smg.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

sunt foarte interesante si foarte frumoase masinile clasice...cu atat mai mult un BMW E30. si cand stai sa te gandesti ca masina asta E30 era creata doar pentru placerea de a fi condusa, acuma toti vor masina cu play station h.. frigider si nu stiu ce alte chesti..pe mine cel putin ma apuca cate o melancolie cand stau si ma gandesc un pic.. Edited by Alecsandrel
Link to comment
Share on other sites

exact <_<

 

intr-adevar unora nu le plac masinile vechi, insa eu nu le suport pe astea noi. da, au tehnologie, au frigider si playstation, insa se pierde mult din feeling-ul condusului si au niste forme de te ia durerea de cap. nu degeaba cand s-a facut testul cu toate M3-urile din toate timpurile, castigator a iesit E30-ul pentru feeling si placerea pe care o ofera inca dupa atatia ani.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Apropo de fufa, un prieten s-a ratacit putin prin germania, pret de vreo 3-4 ore. intr-un final, a ajuns sa ne ia, pe mine si pe nevasta-sa. La primele intersectii, tipa ii zice "aici fa-o la stanga si dupa aia la dreapta". Tipul, foarte iritat, ii zice "Da maaai laaasa-ma odata in pace, ca toata ziua mi-ai f***t capu!!! Saraca a ramas masca... au fost printre primele cuvinte pe care i le-a adresat in ziua repsctiva, dar tipul se invartise suficient de mult incat sa se sature de fufa <_<)
Link to comment
Share on other sites

Ceva deosebit! Lupu in blana de oaie <_<) Referitor la masini noi si vechi....intrebati pe oricine...masinile noi sunt facute pt marketing. Electronica multa si pica destul de usor si costa destul de mult :) Bineinteles nu o sa gasesti fiabilitatea unui motor vechi intr-un motor nou, indiferent de brand-ul producator. Inainte se faceau motoare durabile, rezistente in timp. Maine poimaine nu o sa mai fie nevoie de sofer ca masina merge singura :bashwall: Evolutia, uneori nu este un lucru placut si-ti "fura" tocmai cele mai intense placeri, cum ar fi cea de a sofa. So up with oldies! :unsure:) Edited by Pustiu
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

da, da, da...niste procarii masinile noi, ar trebui sa le vindem dreq la africani si ne cumparam cu totii e30 din 86 ca sa simtim ca sofam.

 

Pai de ce nu si Dacia 1310 ca la aia cred ca ai cel mai intens sentiment ca sofezi.

 

prostii...

 

Sunt convins ca toti posesorii de e30 si-ar permite de fapt e90 sau e92 , dar nu le place...culoarea.... hai las-o...

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

Sunt convins ca toti posesorii de e30 si-ar permite de fapt e90 sau e92 , dar nu le place...culoarea.... hai las-o...

 

corect...baga treijdamii da euro intr-un e30 cumparat cu 300 de euro...si e masina tata... <_<

vezi cazul TXA.

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

racheta:)) ma intreb cum o sa stea pe strada fara nici un pic de control <_<) am pe cineva la mine in oras care avea un urs modificat cu ceva calutzi pe el si la plecarea de pe loc era dificile :)) cred ca iti trebuie un top de a4 si pui cate o coala pe acceleratie ca sa plece usor masinuta asta :bashwall:)) Edited by eqilibrue
Link to comment
Share on other sites

Apropo de fufa, un prieten s-a ratacit putin prin germania, pret de vreo 3-4 ore. intr-un final, a ajuns sa ne ia, pe mine si pe nevasta-sa. La primele intersectii, tipa ii zice "aici fa-o la stanga si dupa aia la dreapta". Tipul, foarte iritat, ii zice "Da maaai laaasa-ma odata in pace, ca toata ziua mi-ai f***t capu!!! Saraca a ramas masca... au fost printre primele cuvinte pe care i le-a adresat in ziua repsctiva, dar tipul se invartise suficient de mult incat sa se sature de fufa :bashwall:)

 

 

<_<

 

Tare :)

Link to comment
Share on other sites

Parca si TXA are aceeasi chestie pe urs... <_<

 

intrebarea mea este ,cum pun astia cai jos...ca ma uit la un M6 care are 507 cai si scoate 0-100 in 4.2s si ma mai uit si la un subaru impreza de 320 de cai care scoate 0-100 tot in 4.2s.....deci un urs fara sisteme cum o pune cai jos...?! :)

Link to comment
Share on other sites

Parca si TXA are aceeasi chestie pe urs... <_<

 

intrebarea mea este ,cum pun astia cai jos...ca ma uit la un M6 care are 507 cai si scoate 0-100 in 4.2s si ma mai uit si la un subaru impreza de 320 de cai care scoate 0-100 tot in 4.2s.....deci un urs fara sisteme cum o pune cai jos...?! :)

 

 

sa stii ca asta astept si eu sa vad :bashwall: ceva video pe youtube garantat va aparea :unsure:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Parca si TXA are aceeasi chestie pe urs... :lol:

 

intrebarea mea este ,cum pun astia cai jos...ca ma uit la un M6 care are 507 cai si scoate 0-100 in 4.2s si ma mai uit si la un subaru impreza de 320 de cai care scoate 0-100 tot in 4.2s.....deci un urs fara sisteme cum o pune cai jos...?! :lol:

 

 

sa stii ca asta astept si eu sa vad :) ceva video pe youtube garantat va aparea :D

 

 

 

dupa cum ziceam, deabia astept sa-l vad , IATAL !!!

 

:)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.