Jump to content

Zgarieturi adanci


liviu_arh

Recommended Posts

Poate ca s-a mai discutat subiectul, dar il readuc in discutie.

Am o zgarietura adanca de cheie pe partea stanga ... de pe aripa fata paaaana pe cea din spate, a dracului de lunga.

Cautand pe net solutii, citind cum ca doar revopsirea rezolva problema am dat de site-ul asta: http://www.car-spa.ro ( sper ca nu fac vre-o reclama ).

Ati folosit, ati incercat, credeti in "minuni" de-astea? Nu prea am gasit review-uri ....

Link to comment
Share on other sites

la cluj, te rezolv la cineva cu 150 lei /element, vopseste in locul respectiv si da lac pe tot elementu, nici nu se vede unde a lucrat...

 

Pai ma gandesc ca daca procedeul asta nu este asa complicat ar trebui sa existe si in Bucuresti mesteri care fac asa ceva.... nu cred ca pot cere cu mult in plus ( revopsire cu cuptor am inteles ca este cam 100 Euro / element dar ce-i drept este vopsire totala ). Clujul este cam departe <_< si sunt si cam prins in perioada asta.

 

Ma incanta ce am vazut pe site chiar cu vopsit punctual cu smacolina minune, dar mi-e greu sa cred in rezultat atata timp cat e adanga "rana"... a avut ceva putere faptasul.

Link to comment
Share on other sites

liviu: eu am zis doar ca te pot ajuta la cluj, la bucuresti nu stiu... la cluj eu apelez la omu asta, si asa rand pe rand imi retusez toate elementele de pe masina <_<. Abia am terminat cu capota si partea dreapta. urmeaza portbagaj plafon si partea stanga :)..

 

Cu markere cu vopsea poti incerca ideea e ca nu mai ai lac pe zona aia si o sa fie diferenta, bineinteles... este si problema sa-ti gasesti fix nuanta care o ai tu pe masina... eu la amarat de alb, nu am gasit culoarea....

 

trafficante: daca ma intrebai pe mine, omu asta nu face revopsire totala.

Edited by Cristi.MD
Link to comment
Share on other sites

liviu: eu am zis doar ca te pot ajuta la cluj, la bucuresti nu stiu... la cluj eu apelez la omu asta, si asa rand pe rand imi retusez toate elementele de pe masina <_<. Abia am terminat cu capota si partea dreapta. urmeaza portbagaj plafon si partea stanga :)..

 

Cu markere cu vopsea poti incerca ideea e ca nu mai ai lac pe zona aia si o sa fie diferenta, bineinteles... este si problema sa-ti gasesti fix nuanta care o ai tu pe masina... eu la amarat de alb, nu am gasit culoarea....

 

trafficante: daca ma intrebai pe mine, omu asta nu face revopsire totala.

 

 

 

Eu sunt din cluj si m-ar interesa si pe mine sa imi scoata zgarieturile de pe capota!

Link to comment
Share on other sites

la cluj, te rezolv la cineva cu 150 lei /element, vopseste in locul respectiv si da lac pe tot elementu, nici nu se vede unde a lucrat...

 

Pai ma gandesc ca daca procedeul asta nu este asa complicat ar trebui sa existe si in Bucuresti mesteri care fac asa ceva.... nu cred ca pot cere cu mult in plus ( revopsire cu cuptor am inteles ca este cam 100 Euro / element dar ce-i drept este vopsire totala ). Clujul este cam departe :) si sunt si cam prins in perioada asta.

 

Ma incanta ce am vazut pe site chiar cu vopsit punctual cu smacolina minune, dar mi-e greu sa cred in rezultat atata timp cat e adanga "rana"... a avut ceva putere faptasul.

eu am rezolvat cu 15ron CREION VOPSEA,nu se vede decat o dunga subtire de culoarea masinii ceva mai pronuntata <_<

dar la polish nu se baga de seama...

Link to comment
Share on other sites

Asta a fost si solutia mea dar se vede cam aiurea. Am gasit in AutoVit dar nu e deloc pe masura asteptarilor. E contrastul mult prea mare intre cele doua nuante ( vopsea originala si creion ). O sa merg zilele astea in functie de timp pe la cei de pe site si sa vad care e treaba, Sper sa va tin la curent cu date noi;
Link to comment
Share on other sites

la cluj, te rezolv la cineva cu 150 lei /element, vopseste in locul respectiv si da lac pe tot elementu, nici nu se vede unde a lucrat...

 

Salut,

 

Pe mine ma intereseaza. Am cateva zgarieturi pe care as vrea sa mi le scot. Sunt tot din Cluj. Cum dau de tipul asta ?

 

Multzumesc.

Link to comment
Share on other sites

Eu mi-am facut creion cu vopsea la culoarea masinii in targ la vitan .M-am dus cu codul de pe masina al vopselei si talonul masinii si mi-a facut creion la culoare. Eu aveam sarita vopseau pe capota de la pietrele de pe sosea !Nu se mai vede decat daca te apropri de masina foarte aproape !
Link to comment
Share on other sites

Eu mi-am facut creion cu vopsea la culoarea masinii in targ la vitan .M-am dus cu codul de pe masina al vopselei si talonul masinii si mi-a facut creion la culoare. Eu aveam sarita vopseau pe capota de la pietrele de pe sosea !Nu se mai vede decat daca te apropri de masina foarte aproape !

 

Exista kit-uri de reparatie originale bmw la culoare, care contin pe langa vopseaua de retus si o sticluta cu lac, astfel incat sa nu se mai vada diferenta

Link to comment
Share on other sites

Se gasesc astfel de kituri la unele magazine online. Eu mi-am luat pt a mea (A52 - Space Grey).

 

La BMW, la reprezentanta in Tm nu am vazut . Cauta pe net si vei gasi astfel de kituri cum zice si valtheval. Riscul sa fie diferente de culoare sunt destul de mici.

Link to comment
Share on other sites

Se gasesc astfel de kituri la unele magazine online. Eu mi-am luat pt a mea (A52 - Space Grey).

 

La BMW, la reprezentanta in Tm nu am vazut . Cauta pe net si vei gasi astfel de kituri cum zice si valtheval. Riscul sa fie diferente de culoare sunt destul de mici.

 

da-mi si mie te rog un pm sau posteaza aici cu magazinul online de unde ai luat

 

10x

Link to comment
Share on other sites

scuze ca postez aici dar e cel mai apropiat topic...am spalat azi masina si am observat ca e plina de pete de diferite marimi...cred ca e vopseaua "arsa" de soare... am vazut si pe luneta acele pete ... revopsita toata masina merge? sau ies si la polish + lac dupaia ?
Link to comment
Share on other sites

scuze ca postez aici dar e cel mai apropiat topic...am spalat azi masina si am observat ca e plina de pete de diferite marimi...cred ca e vopseaua "arsa" de soare... am vazut si pe luneta acele pete ... revopsita toata masina merge? sau ies si la polish + lac dupaia ?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.